Reportáž

Dvacítka v přestřelce těsně nestačila na Dynamo

Liberec - V pátek odpoledne junioři ve Svijanské aréně přivítali druhé Pardubice. Oba týmy se mezi sebou přetahovaly o vedení, hostům se nicméně povedla třetí dvacetiminutovka a nakonec si odvážejí plný počet bodů.

Svěřenci Milana Plodka vstupovali do utkání v herní pohodě a zajímavou sérií duelů, ze kterých brali minimálně bod, v zádech. V úvodní třetině byli o něco aktivnější Východočeši. Měli navíc k dispozici hned dvě přesilovky, přičemž právě na druhý pokus slavili úspěšné využití. Povedená střela Dominika Cháry prosvištěla až za Daniela Krále - 0:1. Tygři nicméně našli odpověď a taktéž v početní výhodě srovnali krok. Do černého mířil ve formě hrající Petr Gajda - 1:1!

Prostřední dvacetiminutovka nabídla, alespoň pro fanoušky ofenzivně laděného hokeje, nejlepší podívanou. Ondřej Rohlík hned v jejím úvodu poslal hostující celek znovu do vedení - 1:2. Další branky na sebe ale nenechaly čekat vůbec dlouho! Lukáš Nezbeda rychle odpověděl na soupeřovu trefu - 2:2, avšak Dynamo znovu ukázalo sílu. Na konci souhry mezi Radkem Šírem a Ondřejem Rohlíkem se zjevil Kale Costa - 2:3. Bláznivou pasáž pak uzavřely znovu šelmy. Obránce Adam Charvát prostřelil gólmana Nečase - 3:3. A Severočeši se dokonce poprvé v zápase dostali do vedení, a to zásluhou Jana Křepelky - 4:3!

Ve třetí části si domácí chtěli svůj těsný náskok ustrážit, ovšem to se bohužel nepodařilo. Po zásahu Daniela Blažeje, jenž vyrovnal na 4:4, ubránili naši mladíci dvě za sebou jdoucí přesilovky soupeře. Stejně to však bylo Dynamo, kdo vstřelil vítěznou branku. Kotouč do sítě poslal podruhé v utkání Ondřej Rohlík - 4:5. Bílí Tygři to ještě zkoušeli v šesti, bohužel však na kýžené vyrovnání nedosáhli. Už v sobotu si mohou spravit chuť proti Hradci!

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Sledovali jsme velice kvalitní utkání z obou stran. Bohužel jsme se ve třetí třetině moc soustředili na obranu, což se nám vymstilo. V závěru jsme ještě zkoušeli hru bez gólmana, ale kotouč jsme do branky už nedotlačili."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner