Divočina v Litvínově! Dvacítka ji nakonec ovládla v nájezdech

Date of publication Author Jan Kousal

Litvínov/Liberec - Juniorský tým Bílých Tygrů zavítal v rámci 7. kola turnaje O Pohár DHL do Litvínova. Zdánlivě poklidné utkání se v třetí části zvrtlo v pořádnou přestřelku, která nakonec vrcholila v samostatných nájezdech. V nich byl šťastnější výběr Milana Plodka.

7. kolo, čtvrtek 26. září 2019
6:7sn
(2:1, 0:1, 4:4 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Baláž (Bartoš), 18. Myšák (Baláž, Dufek), 42. Jindra (Stehlík), 42. Jouza (Limanovský, Fišer), 47. Stehlík (Jindra, Baláž), 60. Stehlík (Háva, Jindra) – 12. Měchura (Nezbeda), 40. Drábek, 44. Adamec (Had, Křepelka), 45. Rossmy (Gajda), 51. Šeliga (Žůrek), 55. Drábek (Jansa), rozh. náj. Gajda. Rozhodčí: Micka – Hynek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 46:42. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:7.

HC VERVA Litvínov

Zajíček – Hocelík, Baláž, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Jindra, Kysela (A), Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Myšák, Nikl, Fišer, Kovačič, Dufek (C)

Král – Ira, Šedivý, Adamec, Charvát (C), Žůrek, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Jansa, Půček, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura

Litvínov vyrukoval do zápasu s Bílými Tygry i se svým útočným esem Janem Myšákem. I on se ve 12. minutě musel dívat na to, jak se Liberečtí ujímají vedení. Nahození Lukáše Nezbedy ukořistil před bránou Adam Měchura, jenž pohotově otevřel skóre.

Pak už se ale ozvaly domácí hvězdy z reprezentační osmnáctky. Nejprve se prosadil obránce Ondřej Baláž a prakticky vzápětí otočil skóre ve prospěch domácího Litvínova útočník Jan Myšák, který vymetl šibenici liberecké klece.

V prostřední dvacetiminutovce střelecké tempo tak trochu opadlo. Jediným úspěšným střelcem se stal liberecký Michael Drábek. Útočník Bílých Tygrů se střelecky prosadil hned v prvním utkání v letošní sezóně a to ještě neřekl poslední slovo.

To, co však přišlo po střelecky chudší druhé třetině, doslova bralo dech. Litvínov se vrátil ze šaten jako uragán a po brankách Davida Jindry a Daniela Jouzy šel do dvoubrankového vedení. To se ale rozplynulo velice rychle, když se trefili Miloslav Adamec a Bennet Rossmy. V té době ještě z třetí části nebylo odehráno ani pět minut.

Ve 47. minutě se domácí naposledy dostali do vedení, když se v nepřehledné skrumáži před bránou Liberce zorientoval nejlépe Lukáš Stehlík. Pak ale opět úřadovaly šelmy. O vyrovnání se tvrdou ranou postaral Slovák Dominik Šeliga a krátce po něm přiblížil Tygry k vítězství druhým zásahem večera Michael Drábek.

Libereckým hokejistům scházelo k tříbodovému zisku jednačtyřicet sekund. Přesně v tomto okamžiku totiž práskl do puku litvínovský Lukáš Stehlík, po jehož jedovaté střele dospělo utkání do prodloužení. Protože se v něm ale nerozhodlo, šlo se na nájezdy. V dovednostní soutěži Tygři skórovali hned dvakrát, zatímco domácí úplně ostrouhali. Vítězná branka nakonec připadla do klína Petru Gajdovi.

Radek Mrázek
„Pro diváky to byl bezpochyby atraktivní zápas. Měl všechno, co juniorský hokej má mít. Na jednu stranu jsem rád, že jsme se zvedli po facce, kterou jsme dostali ve Varech. Ale když si někteří neuvědomí, že hrají pro mužstvo, tak výsledky budou vypadat takhle. Jinak musím kluky pochválit, že to odmakali až do konce.“

„Pro diváky to bylo určitě zajímavé utkání, pro trenéry už méně. Z obou stran se hrálo hodně ofenzivně. V první třetině byli trochu lepší domácí, ve druhé zase my. V obraně byla spousta chyb, ale je to juniorský hokej, to k tomu patří. Myslím, že je to tak v pořádku. Konečně jsme dali trochu víc gólů a když zapracujeme na obraně, tak to bude dobré.“