Napínavý zápas končí pro juniory smolně. S Energií padli v prodloužení

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Karlovy Vary/Liberec - Liberečtí junioři se na západě Čech utkali s karlovarským soupeřem. Velmi vyrovnaný průběh duelu dokázal prolomit už v první třetině Jan Křepelka, ale domácí poté po kombinaci srovnali. Ve třetí části si aktivní Tygři vzali vedení zpět díky Benjaminu Vomáčkovi, ale Karlovy Vary posunuly zápas do prodloužení, kde byly bohužel úspěšnější.

17. kolo, sobota 02. listopadu 2019
3:2p
(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1.)

Branky a nahrávky: 32. Rozhon (Holub), 58. Rozhon (Černý, Záruba), 65. Novotný – 17. Křepelka (Rossmy), 56. Vomáčka. Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Kokrment. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

HC Energie Karlovy Vary

Kašpar (Horák) – Cestr, Kořán, Pohanka, Stejskal, Patzelt – Holub, Černý, Rozhon, Adámek, Novotný, Bačo, Seidler, Šťastný, Konášek, Korčmaroš – Záruba.

Čajan (Franc) – Charvát, Had, Hladík, Ira, Böhm – Rossmy, Křepelka, Drábek, Liška, Putz, Vomáčka, Masař, Nezbeda, Jansa – Adamec.

Hned na začátku klání měli Tygři k dispozici přesilovou hru, kde figuroval Jakub Masař, jenž se snažil procpat puk z bezprostřední blízkosti za brankáře Energie, ale bez úspěchu. Po útočném tlaku Liberce se na druhé straně naskytl ve velké šanci nenápadný Patrik Šťastný, proti kterému se blýskl Pavel Čajan, jelikož si vyjel chytře z brány, aby zmenšil střelci prostor.

O pár minut později se libercký gólman ale opět velmi zapotil, svůj tým však skvěle podržel při karlovarském nebezpečí. Nejdříve vychytal slovenského útočníka Róberta Bača a poté dvakrát nedovolil Petrovi Rozhonovi skórovat z mezikruží. V sedmnácté minutě Liberečtí výborně využili icingu domácích a hned po vyhraném vhazování se nekompromisně trefil Jan Křepelka za záda Jakuba Kašpara – 0:1!

Bílí Tygři zahájili druhou dvacetiminutovku aktivně, ale po chvíli se do šance dostal domácí celek, kdy se dostal do dobré pozice Lukáš Adámek, ale ani na druhý pokus na Pavla Čajana nevyzrál. Za malou chvíli si liberečtí hokejisté okusili další početní výhodu, kterou ale nijak nevyužili, a to hrálo do karet Karlovým Varům, které si následně vzali střelecké slovo. David Holub nahrál na vzdálenější tyč přímo na hůl úplně volnému Petru Rozhonovi, který neměl pro zakončení jedinou překážku – 1:1.

V prvních minutách v poslední části se výrazně předvedli oba brankáři. Nejprve se Pavel Čajan v tygří svatyni skvěle natáhl a vychytal Daniela Černého a následně západočeský Jakub Kašpar zastavil samotného Filipa Jansu. Následně se Tygři dostali do velkých potíží, jelikož si vysloužili hru pouze ve třech proti pěti. V té se Severočeši dokázali ubránit a dokonce si vzali přesilovku zpět, ale chybělo jim něco málo k zakončení.

V 54. minutě mohl v početní výhodě zvýšit Jan Křepelka jeho druhou trefou, ale těsně minul! To však Tygry nijak nerozhodilo a dál pokračovali ve vyvíjení tlaku. O minutu později se ve skrumáži před brankou domácích ke kotouči nejrychleji dostal Benjamin Vomáčka, který s přehledem poslal Liberec do vedení 1:2! Energie však zůstala hlavou nahoře a za malý moment zase vyrovnala! Střela Richarda Záruby byla zblokována, ale karlovarský útočník se puku znovu zmocnil. A byl to právě nehlídaný Petr Rozhona, jenž dostal nahrávku a následně pálil do odkryté klece – 2:2.

Nerozhodný výsledek poslal duel do prodloužení, kde v poslední minutě unikl David Novotný a rozhodl tak pro definitivní vítězství karlovarské Energie. Svěřenci Milana Plodka nakonec ze západu odjíždějí s jedním bodem.