Junioři s Hanáky dlouho drželi krok, nakonec ale prohráli vysoko 2:6

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Olomouc/Liberec - Dvacítce se vstup do DHL Superpoháru zatím vůbec nedaří. Proti Olomouci po druhé třetině prohrávali Tygři jen o jednu o branku, v třetí části hry ale přišel kolaps a domácí nakonec vyhráli jednoznačně 6:2. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak stále čekají na první výhru v nové soutěži.

4. kolo, sobota 15. února 2020
6:2
(2:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 10. Kořenek (Tichý), 13. Ministr, 42. Pírek (Rutar), 46. Krupa (Rutar, Ministr), 52. Ministr (Krupa, Mácha), 56. Mácha (Ministr, Pírek) – 34. Drábek (Rychlovský, Šafařovský), 57. Šafařovský (Rychlovský, Aubrecht). Rozhodčí: Fiala – Lukš, Axman. Vyloučení: 5:11. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 41. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

HC Olomouc

Mokrý (Hasala) – Mader, Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko, Rutar, Pírek – Kalač, Krupa, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Čajan (Krátký) – Aubrecht, Ira, Hampl, Kovář, Šedivý – Křepelka, Rychlovský, Vomáčka, Šafařovský, Adamec, Jansa, Strnad, Jiruš, Šír, Drábek, Nezbeda

Tygři do zápasu vstoupili aktivně a hned v druhé minutě si vytvořili dvě velké šance. Nejdříve se dostali do přečíslení 2 na 1, Vojtěch Jiruš ale minul. Vzápětí sám na brankáře Vojtěcha Mokrého ujížděl Benjamin Vomáčka, ani on však úvodní branku nevstřelil. To Olomoučtí byli produktivnější. V 10. minutě vyřešil Matěj Kořenek přečíslení prudkou střelou, na kterou Pavel Čajan nestačil - 1:0.

Za tři minuty už domácí vedli o dvě branky. Daniel Ministr se dostal do samostatného úniku a dalším rychlým zakončením nedal Čajanovi žádnou šanci - 2:0. Těsně před první sirénou se ještě do zajímavé šance dostal v přesilovce Petr Mader, liberecký gólman ale jeho tvrdou ránu ukryl v lapačce. Po úvodní části hry tak Tygři ztráceli dva góly.

Na začátku prostřední třetiny dostali hosté k dispozici početní výhodu, ve které měl obrovskou šanci Lukáš Nezbeda, před odkrytou brankou se mu ale nepodařilo zakončit. Vzápětí se na druhé straně zaskvěl Čajan, který se skvěle přesunul proti tvrdé ráně Kořenka. Stejný hráč se zanedlouho opět dostal do slibné pozice, ani tentokrát však libereckého gólmana nepřekonal.

V 34. minutě se Tygři dostali na dostřel. Do přihrávky Jakuba Rychlovského se na modré čáře opřel Michael Drábek, na jehož tvrdou ránou Mokrý nedosáhl - 2:1. V následné přesilovce byli Severočeši blízko vyrovnání, ve skrumáži po střele Rychlovského však puk za brankovou čáru nedotlačili. Po druhé části hry tak domácí vedli o jednu branku.

Na začátku poslední periody byl opět blízko gólu Rychlovský, jenže jeho střelu zastavila tyč. A pak to šlo s Tygry rychle z kopce. Lukáš Pírek v početní výhodě propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Zanedlouho to bylo už o tři branky. Další přesilovku využil Tomáš Krupa, jenž dorazil střelu Rutara - 4:1!

Ani to ale Hanákům nestačilo. V 52. minutě se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Daniel Ministr - 5:1. Stejný hráč pak zanedlouho vybídl ke skórovaní Joshuu Jamese Máchu, který nadvakrát překonal Čajana - 6:1. Tři minuty před koncem se v oslabení dostal do samostatného úniku Petr Šafařovský a upravil tak na 6:2. Na víc už se ale Tygři nezmohli, všechny body tak zůstaly v Olomouci.