Reportáž

Junioři berou Jihlavě všechny body! Rozhodla poslední třetina

Liberec - Tygří juniorka po vítězství v nájezdech nad Třincem ještě nic nevzdala. Svoji sílu ukázala také ve čtvrtek na domácím ledě proti celku z Vysočiny. První třetina byla sice od obou celků opatrná, ale po první brance Tygrů se zápas rozjel. Zápas proti Jihlavě se tak definitivně rozhodl až ve třetí třetině, kdy Severočeši vsítili hned tři branky a pod Ještědem zvítězili 4:1!

První dvacetiminutovka nenabídla víceméně tolik šancí, oba celky se v úvodu trochu hledaly. Ve druhé polovině třetiny se situace zlepšila a oba týmy se oživily, ale pořád jim chybělo lepší zakončení. Velkou šanci měl ale například Jan Křepelka, když dostal nabídku od mantinelu přímo mezi kruhy, ale z dobré pozice nakonec promáchl.

Druhé dějství mělo daleko lepší tempo, z nervózního hokeje se najednou stala velmi pěkná podívaná a ve 22. minutě se diváci dočkali první branky. Bennet Rossmy se dostal sám do úniku a celou akci vzal tedy na sebe. Nabral rychlost a nakonec zvolil zakončení u pravé tyče, čímž hostujícího gólmana poprvé v utkání překonal - 1:0! Zareagovat mohl Jakub Černohorský, který dostal nespočet dobrých nabídek, ale střelami z levého kruhu na Pavla Čajana nevyzrál.

Při jedné z přihrávek Tygrů podél mantinelu se puk nekontrolovatelně odrazil před libereckou bránu, kam nejrychleji přispěchal Jiří Doležal. Po jeho razantní střele z pravé strany se rozezněla tyč a Dukla tak byla jen centimetr od vyrovnání. Druhý gól mohl ale přidat útočník Vojtěch Jiruš stojící přímo před bránou, ale tentokrát byl Ondřej Chaloupek v pozoru a svůj tým v důležitém okamžiku podržel.

Třetí třetina ještě více nabrala na rychlosti a také na domácí produktivitě. Pavel Čajan si ale nejdříve musel poradit s pozemní střelou Jakuba Grauera, po které vůbec nevěděl, zda puk udržel mezi betony. Černá guma se však k brankové čáře pouze přiblížila. Ve 47. minutě domácí udeřili, když hned po vhazování našel Vojtěch Strnad volného Vojtěcha Jiruše, jenž neměl se zakončením u brány další komplikace -2:0!

Dvoubrankový náskok zajistil Tomáš Trunda, který si šikovně najel k levému kruhu, zpracoval přesnou přihrávku od Benneta Rossmyho a poté nekompromisně trefil volné místo u vzdálenější tyče - 3:0. Dukla si ale vybojovala přesilovku, kterou využila. V 55. minutě dostal příliš mnoho prostoru nikým nehlídaný Daniel Piskač, který přesnou palbou od modré trefil zadní síť liberecké brány - 3:1.

Ačkoliv Jihlava na ledě nijak nezaostávala, rozhodujícím bodem byla čtvrtá branka Liberce, když David Aubrecht vyskočil z trestné lavice a nahrál Petru Hadovi. Severočeský útočník pohotově přidal na 4:1 a hostům to tak velmi zkomplikoval. Ti se ještě rozhodli zkusit štěstí v šesti, ale k ničemu už v zápase nedošlo. Junioři tak po zaslouženém výkonu především ve druhé a třetí třetině berou všechny tři body!

Trenér Milan Plodek o aktuální situaci v juniorském týmu:

"Výhra proti Jihlavě nám pomohla, říkal jsem klukům, ať si věří. Ta síla v týmu je, v Třinci jsme prohrávali o dva góly, ale zvládli jsme to. I když jsme uvolnili některé hráče pro Benátky a pro A-tým, semkli jsme se, kluci bojují a o tom hokej je.“


Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Je důležité, že jsme se dostali zpátky do hry. Samozřejmě, že záleží na soupeřích, jaké budou mít výsledky. Pořád máme ale o co hrát, poslední dva zápasy pro nás rozhodně nejsou o ničem. Kluci teď ukázali, že Liberec není tým, který by pořád prohrával. Zabojovali už v Třinci a doma proti nesmírně těžkému soupeři to dokázali znovu."
Štěpán Moravec
HC Dukla Jihlava
„V zápase nám chyběla jakási jiskra. Nehráli jsme špatně, ale nebylo to ono. Liberec vyhrál zaslouženě, hráči hráli šikovně a měli lepší koncovku. Nám ten moment, kdy se má dát v zakončení gól, chyběl. Nebylo nám to souzeno, takže body zůstaly zaslouženě doma."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner