Musil hattrickem sestřelil Energii! K vidění bylo deset branek

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Pod Ještědem byla v souboji proti Karlovým Varům k vidění desetigólová kanonáda. Přestože Tygři velmi brzy inkasovali, předvedli obrat a nakonec opanovali duel vysoko 7:3. Několika dobrými zákroky se zaskvěl Petr Kváča, Adam Musil si připsal dokonce hattrick! Po skvělém týmovém výkonu tak všechny body zůstávají v Liberci.

11. kolo, úterý 15. prosince 2020
(4:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Rosandić), 6. P. Jelínek (A. Musil), 10. P. Jelínek (Pekař, J. Vlach), 17. A. Musil (Filippi), 24. D. Špaček, 50. A. Musil (Filippi), 52. A. Musil (Birner) – 4. Flek (Pulpán), 10. T. Mikúš (M. Kadlec), 50. Černoch. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3, 7:3.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), T. Hanousek, Rosandić, Havlín, Derner, Kolmann, Kunst – Birner (A), Filippi, A. Musil – T. Rachůnek, P. Jelínek (C), Pekař – J. Vlach, Hrabík, R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Rychlovský.

HC Energie Karlovy Vary

Hamrla (F. Novotný) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, Kverka, Flek – M. Kadlec, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Mírně aktivněji do utkání vstoupili Severočeši, přesto se hned po třech minutách radovali hosté. Jakub Flek objel Kváčovu svatyni a ze strany vymetl pavučinu v růžku tygří klece, čímž započal brankostroj. Hned o 43 sekund později prokličkoval před branku Energie Mislav Rosandič, nahrál Tomáši Rachůnkovi, ten si položil brankáře Patrika Hamrlu a vychutnal si vyrovnání! Nato ranou zpoza beka dokonal obrat Petr Jelínek - 2:1!

Ten samý hráč, Petr Jelínek, následně doklepl kotouč do sítě při přesilovce a navýšil na 3:1. Zároveň tím i donutil Vary prostřídat gólmany, do hry přišel Filip Novotný. Energetici sice následně snížili zásluhou Tomáše Mikúše, který od tyčky dorazil touš za Kváčova záda. Poslední slovo měl ale liberecký Adam Musil, jenž po milimetrové přihrávce Tomáše Filippiho uzavřel divoké konto první třetiny – 4:2!

Tyčka po střele Adama Musila

Ostřelování šelem pokračovalo i zkraje druhé periody, tentokrát na tom měl zásluhu Daniel Špaček, jenž vzal vše na sebe v situaci tří proti dvěma. Ranou do šibenice popáté rozjásal malou skupinku fanoušků, kterým byl umožněn přístup na stadion, a blýskl se svou letošní premiérovou trefou v extralize – 5:2! Poté stihli ještě nebezpečně zakombinovat Rosandič, Birner a Filippi, ovšem poslední jmenovaný přestřelil.

Zbytek prostřední třetiny se dohrával v o něco klidnějším tempu a nebylo k vidění až tolik velkých šancí a gólů. I tak byli ale Severočeši aktivnější, důkazem tomu je například příležitost Adama Musila ze závěru, kdy domácí forvard orazítkoval tyč za zády Filipa Novotného. Ten si v jeden moment nebyl vůbec jistý, kde nakonec kotouč skončil. Bohužel pro Musila se však o jeho druhý zářez nejednalo.

Jan Šír na vhazování v útočném pásmu

Úvod poslední periody nabídl Tygrům hru v početní převaze, v níž paradoxně zahrozili Západočeši. Martin Kohout ujížděl do protiakce společně s Tomášem Redlichem, jehož dělovku ale vykopl Petr Kváča betonem. Domácí maskovaný muž se musel následně ohánět i proti pokusu Martina Kadlece, i vůči tomu ovšem dokázal obstát, čímž dal prostor další radosti šelem.

Vzápětí totiž udeřil Adam Musil. Ten z tlaku v útočném pásmu zasadil po ledu šestou ránu do soupeřovy sítě – 6:2! Liberečtí si následně vybrali i jeden slabší moment, když přihrávku Jiřího Černocha srazil do brankoviště bruslí Tomáš Havlín – 6:3. Hned nato si připsal zákrok na střelu Adama Musila Novotný, bohužel pro něj ale nešťastný. Puk nakonec zaplul do sítě a Musilův hattrick byl na světě – 7:3!

Ve zbytku zápasu se již nic podstatného nestalo a šelmy i díky hattricku Adama Musila uhájily všechny tři body!

Patrik Augusta
„Utkání se mi hodnotí dobře. Jsem rád, že jsme byli produktivní. Dlouho jsme nevstřelili sedm branek. Naposledy tuším v prvním zápase sezony. Myslím, že jsme odehráli dobrý mač. Do kabiny posílám gratulaci.“

Tomáš Mariška
„Zápas se mi hodnotí špatně, ztratili jsme ho hned v první třetině. Přestože jsme dali úvodní gól, na kotouči jsme nehráli dobře. Třikrát jsme se nechali přetlačit v předbrankovém prostoru. Vrátili jsme se ale do utkání, když jsme snížili na 3:2. Tam si myslím, že jsme s tím ještě mohli něco udělat. Inkasovali jsme ale počtvrté, to bylo klíčové. Pak už se ukázala velká ofenzivní síla domácích. Udělali jsme devět faulů, to je proti silnému Liberci strašně moc. Dostávali jsme laciné branky a těžko jsme se prosazovali.“

11. kolo, úterý 15. prosince 2020
(4:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky

HC Energie Karlovy Vary