Bílí Tygři otočili krásný zápas s Hradcem! Dvěma góly přispěl Gríger

Liberec - Svěřence Patrika Augusty čekal v domácím prostředí už třetí zápas během pěti dnů. Vyhecovanou bitvu rozehráli lépe Královéhradečtí a po první části drželi těsný náskok. V dalším průběhu se už ale více dařilo Liberci, který čtyřmi góly otočil skóre!

17. kolo, pátek 13. listopadu 2020
4:1
(0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Gríger (T. Rachůnek), 25. Gríger (P. Jelínek, T. Rachůnek), 40. Birner (Filippi, A. Musil), 53. Lenc (Birner) – 4. Kevin Klíma (Lev). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 28:33. Rozhodčí: Hejduk, Lučan – Pilný, Kis. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Kváča (Pařík) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – Šír.

Mountfield HK

Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Zámorský, Hronek, Blain, Jank, F. Pavlík (A) – R. Pilař, Orsava, Cingel – Smoleňák (C), J. Sklenář, V. Růžička – Kelly Klíma, Perret, Kevin Klíma – Lev, R. Pavlík, Koukal – M. Chalupa.

Jeden z taháků 17. extraligového kola začal pěkně zostra. A brzy jsme také byli svědky úvodní branky, když se do protipohybu Petra Kváči zápěstím prosadil Kevin Klíma - 0:1. Hned vzápětí se poprvé připomněl aktivní Dávid Gríger, který se prohnal po pravém křídle a Mazanec musel bleskově sklapnout mezírku mezi nohama.

Odpočinout si však nemohl ani na druhé straně Kváča. Při přečíslení Mountfieldu se ukázkově přesunul a zabránil gólu! Hrál se parádní hokej, šance střídala šanci. Otěže ve zbytku první třetiny lehce převzali Liberečtí. Michal Bulíř obdržel od Šmída krásnou přihrávku mezi kruhy a o radost ho připravila tyčka. Úspěchem bohužel neskončila ani další příležitost Dávida Grígera, jehož gólovku těsně před sirénou zmařil Mazanec efektivním vyjetím z brankoviště.

Radek Smoleňák se snaží vypálit přes Tomáše Havlína

Ve 23. minutě už se ovšem naši hokejisté radovali! Tomáš Rachůnek v přesilovce chytrou přihrávkou z levého křídla našel Dávida Grígera, který z bezprostřední blízkosti zavěsil za Mazance - 1:1. Hned poté si navíc domácí zahráli další přesilovku a těsně po jejím skončení otočili skóre. Petr Jelínek prokázal velký přehled, když se mezi kruhy neunáhlil a vybídl u tyčky hlídkujícího Dávida Grígera. Slovenský šikula podtrhl svůj povedený výkon další trefou - 2:1!

Královéhradečtí mohli udeřit rovněž v početních výhodách, nicméně ani jednu ze dvou v krátkém časovém sledu nezužitkovali. A řada přišla také na pěsti, Radan Lenc s Kevinem Klímou se rozhodli vyřešit svůj spor férovým a vyrovnaným boxerským soubojem! Tím ale povedená třetina nekončila. Severočeši ubránili další oslabení a navíc byli za skvělou hru ve čtyřech odměněni třetí brankou. Tomáš Filippi v přečíslení nadvakrát oslovil Michala Birnera, pro nějž už bylo zakončení do prázdné klece rutinou - 3:1!

Radan Lenc v nezvyklé roli

Krátce po startu třetí dvacetiminutovky se před Petrem Kváčou objevil nekrytý Růžička, proti jehož zakončení vytáhl liberecký gólman skvělý zákrok. Liberec se už více soustředil na defenzivu a snažil se čistit prostor před Kváčou. Ten navíc předvedl spolehlivé zásahy proti dvěma štiplavým dělovkám Blaina.

Maskovaný muž se musel ohánět také při dobře sehrané akci Hradce, na jejímž konci stál z pravého kruhu střílející Smoleňák. To domácí byli produktivnější! Michal Birner v akci dvou na jednoho přenechal zakončení Radanu Lencovi, který se z mezikruží trefil parádně o horní tyč - 4:1. Břevno zahrálo ve prospěch Tygrů i na druhé straně, další gólovou radost totiž vzalo Kevinu Klímovi. Liberec si tak došel pro cenné tři body!

„Myslím si, že se nám moc nepovedl vstup do utkání. Soupeř byl lepší, rychlejší, vyhrával osobní souboje a na každém kotouči byl první. Cením si toho, že jsme ve druhé třetině hru zlepšili, vyrovnali jsme a poté jsme byli produktivní. Hráči dostali křídla a zápas jsme vyhráli.“

David Kočí
„Měli jsme dobrý vstup do zápasu a hráli jsme to, co jsme chtěli. Vše ale rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme dostali dva góly. Změnilo to momentum zápasu i energii na naší střídčce. Přestali jsme hrát energický hokej z první části. Už jsme se do toho těžko dostávali, i když třetí třetina byla o něco lepší.“