Liberečtí dvakrát smazali náskok Komety a berou další bod

Liberec - Bílí Tygři s Brnem prohrávali, nicméně ve třetí části soupeře přestříleli 19:1 a díky vyrovnání Jaroslava Vlacha při hře bez gólmana si vynutili prodloužení. Nakonec rozhodovaly až nájezdy, ve kterých bod navíc urvali hosté.

35. kolo, pátek 15. ledna 2021
2:3sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Lenc (T. Hanousek, Rosandić), 60. J. Vlach (Rosandić, Lenc) – 13. V. Němec (Klepiš, Valský), 37. V. Němec (Freibergs, Zaťovič), rozh. náj. Klepiš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 44:20. Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Hynek, Votrubec. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Kváča (J. Pavelka) – Kolmann, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Štibingr, Kunst – A. Musil, Najman, Lenc – Průžek, Bulíř, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Mlčák, Freibergs, Gulaši, Svozil, Kučeřík – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, V. Němec, Klepiš – Plášek ml., Kusko, L. Horký – Bondra, F. Dvořák, Šoustal.

Utkání začalo pěkně zostra. Plášek se hned ve druhé minutě protáhl před Petra Kváču, bekhendem jen těsně minul. Bílí Tygři si na velkou šanci počkali do poloviny první části, tečovanou přihrávku Dávida Grígera ale s vypětím všech sil zastavil Vejmelka. Do vedení se tedy dostali hosté. Bývalý Tygr Valský vybojoval puk na útočné modré čáře a následovala rychlá souhra, kterou zakončil Vojtěch Němec - 0:1.

Hned poté nadělala velký rozruch střela Lukáše Dernera. Brněnský gólman ji totiž vyrazil jen před sebe a od nohy Jaroslava Vlacha kotouč proskákal jen těsně mimo! Jelikož na druhé straně Petr Kváča zblízka vychytal Zaťoviče, šlo se do kabin za těsného vedení Komety.

Jaroslav Vlach se potyček nebojí

Do druhé třetiny Liberečtí vlétli s velkou chutí. Radovan Pavlík se i s trochou štěstí prohnal do úniku, bohužel si však nepřišel na Vejmelkovy betony. Mrzelo ho to ale jenom chvíli. Tomáš Hanousek totiž hezkou přihrávkou našel Radana Lence, který si mezi kruhy zpracoval kotouč a pověsil ho do šibenice - 1:1. Stejný hráč měl po akci Adama Najmana na holi dokonce obrat skóre, z mezikruží nicméně ztroskotal na pozorném Karlu Vejmelkovi.

Ve 33. minutě byla k vidění vůbec první přesilovka. Kometa ji nevyužila, udeřila však hned za další minutu. Nahození Freibergse v pádu zkušeně tečoval Vojtěch Němec. Petr Kváča, který se už přesouval ke druhé tyči, nestihl na změnu směru puku zareagovat - 1:2. Na druhé straně znovu zahrozil Radan Lenc a byla škoda, že z nadějné pozice nepropálil Vejmelkovu lapačku. Po čtyřiceti minutách měli Moravané stále lehce navrch.

Brněnští slaví gól na 2:1

Hned na startu třetí části si domácí celek konečně zahrál přesilovku. Obrovskou příležitost v ní měl na holi Ronald Knot, po Musilově přihrávce zpoza klece ovšem trefil jen tu polovinu branky, kde stál Karel Vejmelka. Liberečtí a nadále tlačili, zatímco Kometa se už stáhla a spoléhala hlavně na defenzivu.

V další početní převaze hrál hlavní roli Radan Lenc. Nejprve se zmocnil puku po nevydařeném pokusu o brněnské vyhození a v obrovské šanci nechal vyniknout Vejmelkův beton. Posléze se stejný hráč vytočil zpoza brány a zdálo se, že gólmanovi při zákroku pomohla i horní tyč! Nápor Liberce vygradoval v závěru řádné hrací doby. Hosté šli do oslabení a Tygři měli k dispozici přesilovku. Při obrovském tlaku tečoval Michal Bulíř jen těsně nad, Petr Jelínek zas trefil lapačku.

Vyrovnání ale přece jenom přišlo! Na přelomu 59. a 60. minuty nabil při hře bez brankáře Mislav Rosandić Jaroslavu Vlachovi, který potvrdil životní fazónu a dělovkou bez přípravy rozvlnil síť - 2:2. Jelikož v následném prodloužení branka i díky famóznímu Kváčovi nepadla, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se bohužel Tygři ani jednou neprosadili, vítězný pokus si připsal hezkou kličkou Jakub Klepiš - 2:3.

„Celou dobu jsme bojovali a dobývali soupeřovu obranu. Znovu jsme doplatili na slabší produktivitu, ale jsem rád, že jsme v závěru dokázali vyrovnat. Hráči si za tím šli a gól si zasloužili. Nájezdy se nám letos už poněkolikáté nepovedly. S prohrou samozřejmě nejsme spokojení, ale při tom, jak se utkání vyvíjelo, jsme rádi i za bod.“

Jan Zachrla
„Zápas se nesl v několika rovinách. První část jsme měli pod kontrolou a kromě gólu jsme se dostali do dalších šancí, kterými jsme utkání mohli skoro rozhodnout. Ve třetí třetině jsme byli hodně pasivní, Liberec se chopil iniciativy a závěr jsme příliš nezvládli. Zaplaťpánbůh, že jsme v nájezdech vyhráli.“