Tygři se s Olomoucí dlouho rvali o body, nakonec ale slavili Hanáci

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty měli s Kohouty plné ruce práce. Ve druhé periodě otevřela utkání povedená akce Adama Najmana s Dávidem Grígerem, nicméně v poslední části se hostům povedlo vyrovnat a následně proměnit šanci z přečíslení. Závěrečný tlak na Olomouc nezafungoval, a Tygři se tak po těsné prohře 1:2 bohužel rozloučili s dlouhou vítěznou sérií.

41. kolo, neděle 31. ledna 2021
1:2
(0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. Gríger (Najman) – 43. Ondrušek (Nahodil), 48. Ostřížek (Olesz, Škůrek). Rozhodčí: Hradil, Pilný – Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 32:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

J. Pavelka (Kváča) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Kunst – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Rychlovský, Šír, Průžek.

HC Olomouc

Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), A. Rutar, Švrček, Dujsík, Valenta, Škůrek, Vyrůbalík (C) – J. Káňa, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil, Kunc – Burian, Strapáč, Gřeš – Ostřížek, Kolouch, Olesz.

Utkání začalo s opatrností na obou stranách a první větší šanci měli Severočeši ve čtvrté minutě. Z prostředku kluziště vyslal Michal Birner nenápadnou střelu, kterou ještě tečoval Radan Lenc, nakonec ale celou akci zmařila tyč. Následně se do nebezpečného útoku dostali Kohouti, kdy Jaroslav Pavelka ubránil pokus Lukáše Nahodila i následnou dorážku.

Ve druhé polovině úvodní třetiny museli Liberečtí čelit prvnímu oslabení, které nakonec zvládli bez komplikací. Nicméně těsně před koncem hosté znovu získali početní výhodu a u liberecké brány zahrozili. Po nepřesnosti šelem se kotouče najednou ujal Lukáš Nahodil, jenž si sám vytvořil prostor a předvedl forhendovou kličku. Na poslední chvíli se ale tygří gólman natáhl betonem a nedovolil Olomouci skórovat.

Druhá dvacetiminutovka pokračovala v rychlém tempu. Maskovaný muž Liberce měl znovu starosti s dorážkami, nakonec však za červenou čáru nic nepustil. Po chvíli využil chybu hostů Michal Bulíř a vypálil do horní části brány, nicméně tvrdě trefil jen rameno Jana Lukáše.

Ve 28. minutě ale rozjel parádní akci mladý Adam Najman. Útočník se plnou rychlostí řítil do útoku, bránu objel a naservíroval svižnou nahrávku na najíždějícího Dávida Grígera, jenž těsně u brankoviště dorazil kotouč do prázdného prostoru - 1:0! Aktivní dvojice mohla potrápit Kohouty znovu, ale při druhé šanci slovenskému forvardovi přeskočil kotouč.

Na začátku poslední periody jsme se dočkali dalšího gólu, tentokrát ale z hole hostujícího Jiřího Ondrouška. Obránce se napřáhnul na levém kruhu a vyslal rychlou střelu, na kterou Jaroslav Pavelka nedosáhl - 1:1. O pět minut později Olomouc otočila celý průběh zápasu, v přečíslení dostal nabídnuto na levém křídle David Ostřížek a zásahem ke vzdálenější tyči poslal svůj celek poprvé do vedení - 1:2.

V posledních minutách zápasu byla Tygrům nabídnuta přesilovka, jenže žádný pokus na brankáře nezafungoval i kvůli pečlivé obraně hostů. Severočeši v závěru zkusili štěstí v šesti hráčích a do poslední vteřiny sužovali olomouckou defenzivu. V poslední vteřině se v perfektní pozici ocitl Michal Birner, který naposledy vystřelil, ale nakonec se Jan Lukáš stihl přesunout, a vybojoval pro Kohouty všechny tři body!

„Samozřejmě nejsme spokojení s výsledkem, i když pro nás po dvou třetinách stav vypadal příznivě. Byl to typický zápas s Olomoucí, těžce jsme se prosazovali přes její urputnou obranu. Soupeř hrál obětavě a houževnatě. Mrzí mě, že jsme neotočili utkání pomocí přesilovek, které jsme nevyužili.“

Jan Tomajko
„Minulý zápas se Zlínem jsme prohráli kvůli nasazení a přístupu. Myslím si, že teď jsme ale bojovali a hráli jsme to, co jsme chtěli hrát. Obětavost, blokování střel a dobré souboje nám dnes hodně pomohly k vítězství. Jan Lukáš navíc odchytal výborný zápas.“