Tygři přehráli Motor a z Českých Budějovic si vezou plný počet bodů

Date of publication Author Jonáš Majtyka

České Budějovice/Liberec - Na branku se čekalo až do druhého dějství, kdy Tygři získali dvoubrankové vedení. Motor sice vzápětí snížil, jenže Liberečtí ve zbytku zápasu vsítili ještě tři branky a po zodpovědném výkonu si připsali do tabulky tři důležité body.

46. kolo, pátek 19. února 2021
(0:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 36. Toman (Plášil, Alderson), 57. Štencel (Slováček, Jonák) – 27. Knot (P. Jelínek), 29. P. Jelínek (J. Vlach, R. Pavlík), 38. A. Musil (Gríger, Rosandić), 42. J. Vlach (Rosandić, Gríger), 56. Šír (Rychlovský, Rosandić). Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:4, navíc Kubíček, Voženílek (CEB) a Šír, Hanousek (LIB) 10 min. za hrubost. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

Banes Motor Č. Budějovice

Čiliak (Strmeň) – Vydarený (C), Plášil, Štencel, Slováček, Lytvynov, Kubíček – Jonák, D. Voženílek, Holec – M. Novák (A), R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Toman, P. Novák – Ville, Gilbert, Alderson.

J. Pavelka (Kváča) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Rychlovský – Průžek.

Proti Motoru se do sestavy vrátil Radovan Pavlík, který musel několik duelů vynechat kvůli zranění. Změna přišla i v brankovišti, kde Petra Kváču vystřídal Jaroslav Pavelka. Ten se pořádně zapotil už v úvodu, když se domácí dostali do přečíslení tři proti jednomu. Naštěstí pro Liberec ale Ondřej Slováček těsně minul bránu.

Po velké šanci Budějovice převzali Tygři iniciativu a byli aktivnějším týmem, nicméně poté je přibrzdilo oslabení. České Budějovice srovnaly tempo a pokračovalo se ve vyrovnaném hokeji, vážnější šance ale nepřicházely. První třetinu tak okořenila až šarvátka mezi Šimonem Kubíčkem a Janem Šírem, za kterou oba obdrželi vyšší tresty. Chvíli před první sirénou mohl otevřít skóre Zdeněk Doležal, který ujížděl sám na Jaroslava Pavelku. Liberecký gólman ovšem jeho úmysl vystihl a proti jeho kličce zasáhl betonem.

Do prostřední dvacetiminutovky vlétly šelmy jako neřízená střela a prakticky pořád okupovaly obranné pásmo Motoru. A ve 37. minutě se konečně dočkaly branky! V nepřehledné situaci mezi kruhy se nejlépe zorientoval Petr Jelínek, který přihrál na modrou Ronaldu Knotovi a ten svou ranou z voleje poprvé rozvlnil síť domácí brány. O chvíli později Jaroslav Vlach parádním křížným pasem nabil Petru Jelínkovi, jenž prostřelil přesouvajícího se Marka Čiliaka a zvýšil na 2:0 pro Tygry.

Jihočeši si následně vybrali oddechový čas, aby se po dvou rychle inkasovaných gólech vzpamatovali. A jak se ukázalo, time out jim přišel vhod. V početní výhodě totiž po sražené střele Karla Plášila dorazil puk za Jaroslava Pavelku Matěj Toman a České Budějovice byly rázem zpět ve hře. Hned na to se však druhý útok Liberce na delší dobu usadil v útočném pásmu a únavy domácích hráčů nakonec využil Dávid Gríger, jenž přihrál na hranici brankové čáry Adamu Musilovi. Ten jeho nabídkou nepohrdl a z ostrého úhlu zamířil přesně do odkryté klece.

Do závěrečné části šel Motor odhodlán minimálně vyrovnat, situaci si ale zkomplikoval hned na začátku. Vít Jonák totiž fauloval a Tygrům stačilo na využití početní výhody pět vteřin! Dávid Gríger vyhrál vhazování na Mislava Rosandiče, jehož nabídku nekompromisní dělovkou zužitkoval Jaroslav Vlach. Budějovičtí se i tak nevzdávali, jenže svěřenci trenéra Patrika Augusty měli zápas pevně ve svých rukách. Do největší šance se tak domácí paradoxně dostali při dalším oslabení, v situaci dva na jednoho však Tygry parádním zákrokem spasil Jaroslav Pavelka.

V posledních minutách se ale ještě skóre dvakrát změnilo. Nejdříve v přečíslení Jakub Rychlovský povedenou žabičkou vyzval k zakončení Jana Šíra, který zápěstím zamířil přesně pod víko. Vzápětí stav do jeho konečné podoby upravili domácí, když Jan Štencel tečoval za čáru nahození Ondřeje Slováčka. Na zvrat už ale Motor nenašel dostatek sil. Bílí Tygři uspěli na jihu Čech a pod Ještěd si odváží velmi důležitou výhru!

Patrik Augusta
„Jsme rádi za tři body, ale nebylo to vůbec jednoduché utkání. Největší rozdíl byl v produktivitě. Soupeř měl spoustu šancí a přečíslení. Chvíli nám trvalo, než jsme obranu trochu zatáhli. Od druhé třetiny jsme se zlepšili směrem do defenzivy a z toho jsme měli šanci i v útočném pásmu. Dokázali jsme kontrolovat kotouč a byli jsme produktivní.“

Václav Prospal
„Taková porážka docela mrzí. Měli jsme utkání dobře rozehrané, ale od druhé třetiny jsme začali ztrácet kotouče. Soupeř šel do vedení, sice jsme se přesilovkovým gólem dokázali přitáhnout na 1:2, ale pak jsme dostali další branky. Vlastní produktivitou jsme to nedokázali nahradit.“

46. kolo, pátek 19. února 2021
(0:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky

Banes Motor Č. Budějovice