Střelecké trápení. Tygři i přes velké množství šancí podlehli Litvínovu

Liberec - Tygři chtěli proti Vervě napravit čtvrteční zaváhání v Mladé Boleslavi, to se jim ale nepovedlo. Po většinu zápasu sice byli aktivnější, skvěle chytajícího Denise Godlu však nepřekonali ani jednou a prohráli nejtěsnějším možným rozdílem. Svěřenci Patrika Augusty si tak připsali druhou porážku v řadě a ve skupině Generali Česká Cupu se propadli na třetí místo.

GČC 1, pátek 14. srpna 2020
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. P. Zdráhal (Jarůšek). Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 130. Střely na branku: 48:23. Průběh utkání: 0:1.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Filippi, Bulíř – J. Vlach, Gríger, Lenc – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – Šír, Rychlovský.

HC VERVA Litvínov

Godla (Honzík) – L. Doudera, Březák, Štich (A), Kudla, Háva, Balinskis – Jarůšek, Mahbod, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, M. Hanzl, Petružálek – Látal, P. Svoboda, Helt.

Hned v úvodu utkání si oba týmy vypracovaly slibné příležitosti. Nejdříve se po přihrávce Michala Bulíře ocitl sám před brankou Tomáš Filippi, Denis Godla však jeho ránu zastavil. Na druhé straně dorážel z bezprostřední blízkosti Richard Jarůšek, ani on ale skóre zápasu neotevřel. Hra se nadále přelévala ze strany na stranu, více vyložených šancí měli Litvínovští, jenže domácí gólman svůj tým podržel.

Hosté dostali v závěru první třetiny k dispozici přesilovku 5 na 3, Tygři je však nepustili do žádné větší šance. Těsně před sirénou se naopak až před branku prokličkoval Filippi, Godla ale na jeho kličku mezi betony vyzrál. Po úvodní dvacetiminutovce tak bylo skóre bezbrankové.

Domácí vstoupili do prostřední části hry aktivně. Po necelé minutě měl Michal Bulíř po přihrávce Michala Birnera před sebou prakticky prázdnou branku, jenže Godla se proti jeho ráně skvěle přesunul. A to Tygry muselo mrzet, protože vzápětí inkasovali. Richard Jarůšek se prokličkoval až do prostoru mezi kruhy, odkud předložil kotouč Patriku Zdráhalovi, jemuž už jen stačilo trefit poloodkrytou síť - 0:1.

Ve zbytku třetiny měli převahu Liberečtí, nic z toho ale nevytěžili. Radan Lenc z úhlu trefil jen boční síť poloodkryté branky, Michalu Bulířovi se v ideální pozici ani nepodařilo zakončit. Výborně chytajícího Godlu nepřekonal po přihrávce Lence ani Ladislav Šmíd, po druhé dvacetiminutovce tak Tygři odcházeli do kabiny s jednogólovým mankem.

I na začátku třetí třetiny byli Liberečtí na ledě více vidět, jenže jim to opět nebylo nic platné. Velkou šanci si vypracoval Tomáš Filippi, jenž ujížděl sám na gólmana, Godla ale na jeho bekhendový blafák vyzrál. Stejný útočník se do samostatného úniku dostal o pět minut později, ani tentokrát však litvínovského gólmana nepřekonal.

Hosté v čele s Denisem Godlou trápili Tygry důslednou obranou a hrozili z protiútoků. Po jednom takovém se do nadějné pozice dostal Viktor Hübl, Kváča ale svůj tým udržel v zápase. Domácí i nadále tlačili, necelé dvě minuty před koncem to zkusili i bez brankáře, ani to jim ale nepomohlo. Svěřenci trenéra Patrika Augusty si tak připsali druhou prohru v řadě.

„Kdyby to byla jen příprava a nehrálo se na body, tak bych byl s výkonem spokojený. Jenže my chceme vyhrávat a naše produktivita byla nulová. Z tolika šancí, co jsme měli, jsme ani jednu nevyužili a takhle to dopadlo.“

Vladimír Országh
„S výsledkem jsme určitě spokojení, ale musím uznat, že soupeř byl lepší a nás výrazně podržel brankář, který nám dal šanci vyhrát. Na nás se výrazně podepsala únava našich obránců, kteří odehráli zatím všechny zápasy, ale zvládli to. “