Kategorie U17 utržila první porážku sezony, nestačila na rivala z Mladé Boleslavi

Date of publication Author Martin Pacák

Mladá Boleslav/Liberec - Dorostenci po vynucené pauze nedokázali navázat na úspěšné zápasy z úvodu ročníku a poprvé poznali pachuť porážky. O vítězství domácích rozhodl již v první polovině utkání Vojtěch Polák hattrickem. V té druhé se šelmy snažily dotáhnout na soupeře, avšak marně a domů se vrací s porážkou 2:4 ze svého pohledu. Za Tygry se blýskl bilancí 2+0 Samuel Fiala.

3. kolo, čtvrtek 08. října 2020
4:2
(2:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Král (Polák, Moravec), 13. Polák (Hlinský, Hamršmíd), 24. Polák (Král), 27. Polák – 24. Fiala (Plos), 31. Fiala (Kříž, Plos). Rozhodčí: Pastier – Zmeškal, Brož. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

BK Mladá Boleslav

Král J. (Hora) – Moravec T., Sypecký, Vochvest (C) Hlinský, Halman, Vlasák, Tůma – Šachl, Hasman, Pavlík, Hamršmíd, Hrouda, Polák (A), Hruška (A), Král P., Vítek, Gron, Vlach

Vopravil (Petříček) – Patzelt (C), Cibulka, Meisel (A), Dvořák, Culek (A), Ehrenberger – Janata, Vyhlídko, Hrabčák, Pérez, Fiala, Kříž, Leden, Plos, Jobek, Vološín

Z utkání neuběhla ani první minuta a domácí Bruslaři se již mohli radovat ze vstřelené branky. Postaral se o ni Patrik Král, který se prosmýkl skrz libereckou obranu a zasunul touš mezi betony brankáře Štěpána Vopravila.

Šelmy se okamžitě po obdržené brance snažily zareagovat a dorovnat svého soupeře, to se jim ale příliš nedařilo. Naopak ve 13. minutě znovu inkasovaly, tentokrát z hole Vojtěcha Poláka, jenž zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Do první sirény už žádný z gólmanů lovit puk ze své svatyně nemusel, a tak se s totožným výsledkem šlo i do kabin.

Zkraje druhé třetiny se poprvé prosadili i Tygři, o snížení na nejmenší možný rozdíl se postaral pohotovou dorážkou Samuel Fiala a hosté se rázem dostali soupeři na dostřel - 2:1! Bohužel jim to ale dlouho nevydrželo, neboť dvougólový náskok Bruslařům vzápětí navrátil svým druhým gólem Vojtěch Polák.

Ten se chopil vyraženého kotouče před hostující brankou a kličkou vyzrál na Štěpána Vopravila - 3:1. O necelé tři minuty bylo ještě hůře, když tentýž hráč dokončil hattrick. Vojtěch Polák všem znovu ukázal, že hokej umí a parádní individuální akcí navýšil na 4:1. Poslední slovo měli přesto Liberečtí, když ve 31. minutě snížil svou druhou brankou a opět dorážkou Samuel Fiala.

V závěrečném dějství se Liberečtí ještě snažili se zápasem něco udělat. Hrálo se v něm dohromady pět přesilových her a šelmy v poslední minutě zariskovaly i hrou v šesti proti pěti, přesto jsme se branky už nedočkali, a Boleslavští si tak tři body do tabulky uhlídali.

Richard Lobo
„V první třetině bylo z naší strany vidět, že jsme 14 dní nehráli. Ve druhé už se to trochu zvedlo, třetí část nebyla špatná. Škoda nevyužitých šancí a přesilovek. Boleslav většinu nabídek potrestala, my bohužel ne. V závěru jsme ještě nějaké šance měli, ale nedotlačili jsme je tam. Mladá Boleslav zaslouženě vyhrála.“

David Vrbata
„Jsme rádi za tři body, které jsme získali. Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Kluci oproti předchozímu zápasu, ve kterém jsme měli chyby v obranném pásmu, makali od začátku na 100 %. Jsem rád, že si to vzali za své a odmakali to až do konce.“