Drama až do konce. Junioři si z Varů odvážejí vítězství 3:2!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - Páteční předehrávka 11. kola měla velmi vyrovnaný průběh, až do třetí třetiny totiž svítil na kostce nad ledem stav 1:1. Necelých pět minut před koncem ale konečný výsledek rozhodl Filip Jansa, který pro Tygry vsítil vítěznou branku. Nelze však nevyzdvihnout parádní výkon brankáře Daniela Krále, jenž šelmy v bráně výborně podržel!

11. kolo, pátek 11. září 2020
2:3
(0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 28. März (Pohanka), 50. Tureček (Bulka) – 31. Křepelka (Nezbeda, Hujer), 44. Drábek (Křepelka, Bieniek), 56. Jansa (Drábek, Strnad). Rozhodčí: Zubzanda – Juránek, Baxa. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

Hamrla (Jiskra) – Bulka, Tureček, Stejskal, Pohanka, Benda (A), Krajčík, Vogel – Rozhon, Jiskra, Rymon (A) – Kupčo, Sapoušek, Bačo – Seidler, Novotný (C), Šmajda – März, Príhoda.

Král (Vopravil) – Bieniek, Böhm, Kollert, Starý, Adamec (A), Patzelt, Damašek – Drábek, Jansa, Strnad – Hujer, Křepelka (C), Nezbeda (A) – Zajíček, Putz, Jenčovský.

První dvacetiminutovka byla herně vyvážená. Ačkoli měl liberecký celek ve druhé polovině třetiny chvilkovou přesilovku pět na tři, karlovarský brankář byl stoprocentní. Bezchybný byl taktéž Daniel Král, který Tygry podržel v oslabení ještě před zazvoněním sirény.

Další perioda byla akčnější, jelikož mezi oběma týmy rostlo napětí, které vyvrcholilo v několik trestů. Ve 28. minutě to byla právě Energie, která využila svoji početní výhodu a otevřela skóre po přesné střele Lukáše Märze - 1:0. Liberec však neotálel a po pár minutách gólově odpověděl. Do dobré pozice se dostal Jan Křepelka, který pro juniorské Severočechy srovnal na 1:1.

Rozhodující třetí část předvedla nejvíce vstřelených branek. Hned v úvodu se za Tygry blýskl Michael Drábek, jenž zužitkoval nahrávku od Szymona Bienieka a poslal šelmy do vedení - 1:2! O pár chvil později se sice Liberečtí v oslabení ubránili, ale hned po něm nestihli zareagovat na palbu od Davida Turečka - 2:2.

Dramatický závěr nakonec skončil lépe pro Bílé Tygry díky střele Filipa Jansy necelých pět minut před koncem! Domácí tým měl ještě v samotném závěru k dispozici přesilovou hru, nicméně v ní neuspěl. Liberečtí mladíci tak z pátečního utkání berou všechny tři body.

„Dnes to byl přesně takový zápas, kdy lepší tým prohrál. Vary měly dvě třetiny daleko lepší pohyb a dostávaly nás pod tlak, my jsme se trápili. Ve třetí třetině se už hra vyrovnala, víceméně to bylo o štěstí, kdo gól dá a kdo ho nedá. Byl to rychlý a svižný hokej, byť tam tedy pár nepřesností bylo, Vary lépe bruslily a zasloužily si vyhrát. Nám výborně zachytal brankář Daniel Král, na kterého spoléháme, takže ten nám to dnes vychytal.“

Václav Eismann
„Příčin naší porážky je několik - výkon brankáře hostů Krále v kombinaci s naší nekvalitou ve finální fázi. Dál bych tu viděl nezvládnutí momentů zápasu, opticky jsme totiž měli převahu, ale na tu se nehraje. Soupeř jednoduše dostal do naší branky puk víckrát než my do té jeho, a proto bere body on.“