Tygři porazili Spartu i podruhé a z Prahy si vezou vedení 2:0!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Praha/Liberec - Svěřenci trenéra Patrika Augusty i druhé venkovní utkání zvládli na jedničku a v semifinále vedou už 2:0 na zápasy. Ačkoliv skóre otevřel Michal Bulíř už v první části, rozhodující byla opět poslední třetina. V té Tygři zodpovědným výkonem nepolevili a v závěru ještě přidali dva góly, čímž slaví nesmírně důležité vítězství 3:1!

SF2, neděle 04. dubna 2021
1:3
(0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 60. Tomášek – 8. Bulíř (Lenc, Gríger), 52. A. Musil, 59. Bulíř (Gríger, Lenc) Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:4, navíc Vlach (LIB) OT 10 min. za nesportovní chování Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Salák (Machovský) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Polášek, Košťálek, Němeček, T. Pavelka, M. Jandus – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, Tomášek, Kudrna – Šmerha, Sukeľ, Zikmund.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, R. Pavlík.

Úvodní třetina začala opatrně z obou stran. Aktivnější byl zprvu sparťanský celek, nicméně Petr Kváča byl v bráně pozorný. V sedmé minutě se Tygrům naskytla první přesilová hra a záhy se slavilo! Liberecká útočná formace se prosadila hned po vhazování, kdy po krátké výměně puku přesně zakončil Michal Bulíř do horní části klece - 0:1!

Michal Bulíř komentuje svůj první gól:

„Už na trénincích v Liberci jsme si zdůrazňovali, že je během přesilovek důležité dodržet své pozice. Tentokrát mi skvěle vyšlo, že jsem byl na své straně a Radan Lenc mi výborně nahrál na hokejku.“

I po první brance však následoval vyrovnaný hokej, oba týmy se pečlivě soustředily na své obranné pásmo. Severočeského gólmana poté prověřil Jan Košťálek nenápadným nahozením od modré, Petr Kváča ale nakonec úspěšně zasáhl holí. V závěru periody si zahrála první početní výhodu zase Sparta, ale do zazvonění sirény nestihla gólově odpovědět.

Zbytek přesilovky domácích pokračoval do začátku druhé části, skóre se však nezměnilo. O pár minut později čelil brankář Sparty nepříjemnostem v bezprostřední blízkosti brány a stejné nebezpečí hrozilo i na druhé straně při pozdějším protiútoku domácích. Oba gólmani však kompletně zazdili své teritorium. Při další přesilovce Tygrů se do akce hrnul opět Michal Bulíř, pražského gólmana ale podruhé nepřekonal.

Pohled na Radana Lence a Michala Bulíře těsně před vhazováním

Další nepříjemnou střelou ohrozil Alexandera Saláka Michal Birner z větší vzdálenosti, nicméně druhého gólu v zápasu se šelmy nedočkaly. V závěru prostřední dvacetiminutovky vznikl vyhrocený boj o kotouč, který se kvůli emocím neobešel bez tvrdších potyček. Na kostce nad ledem ale po další třetině stále svítil stav 0:1.

Bílí Tygři pokračovali v zodpovědném výkonu i ve třetí periodě, najednou však mohlo být všechno jinak. Roman Horák se po střele rychle zorientoval a dorážel v blízkosti liberecké klece, vyrovnání domácích ale nakonec zastavila pravá tyč! Ve 46. minutě se po zakončení Andreje Kudrny ozvala hlasitá radost Sparty. Ze strany Tygrů však přišla na řadu trenérská výzva a rozhodčí po zhlédnutí záznamu gól neuznali, jelikož bylo Petru Kváčovi nedovoleně bráněno!

Liberečtí od této klíčové chvíle ještě přidali na tempu. Do úniku se totiž dostal Dávid Gríger, jeho slibný pokus nakonec skončil v lapačce Alexandera Saláka. Necelých devět minut před koncem však přišel velmi důležitý moment! Adam Musil předvedl parádní sólo, když obehrál sparťanského beka a poté ukázkově zakončil z otočky - 0:2!

Oba celky houževnatě bojují o puk

V závěru Severočeši nepolevili, v další početní výhodě Michal Bulíř ani vteřinu neváhal a u pravé tyče vsítil třetí branku Tygrů! Čisté konto Petra Kváči nakonec v poslední minutě překazil David Tomášek ránou z mezikruží, druhé semifinálové kolo nicméně opět skončilo lépe pro Liberec!

„V Praze jsme odvedli dva velice dobré výkony. Tím to ale samozřejmě nekončí, teď rozhoduje každý milimetr ledu. Jsem samozřejmě rád, jak jsme se obou kol zatím zhostili. Chválím všechny hráče, kteří dnes nastoupili, a posílám gratulace do kabiny.“

Miloslav Hořava
„Náš výkon se oproti předešlému zápasu zlepšil, byli jsme bojovnější a drželi vyšší tempo. Musím však uznat, že Liberec byl v obou utkáních lepší a zaslouženě vede 2:0.“