Ano! Kváča vynuloval Oceláře a v sérii je sníženo na 1:2

Date of publication Author Martin Pacák

Liberec - Velice důležité utkání s dobrým koncem! Tygři rozhodli třetí finále hned v první třetině, v níž vsítili dva góly, na které soupeř už nedokázal zareagovat. Lví podíl na výhře nese také Petr Kváča, jenž se blýskl čistým kontem. V sérii je tak sníženo na 1:2 na zápasy z pohledu Severočechů. A ti budou mít hned v pátek příležitost ji srovnat.

F3, čtvrtek 22. dubna 2021
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kolmann (Rosandić, Birner), 17. Lenc (Birner), 60. Bulíř. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 29:25. Průběh utkání: 3:0.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek (A), Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (C), A. Musil, Lenc (A) – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, Šír, D. Špaček – Rychlovský, Pabiška, A. Dlouhý.

HC Oceláři Třinec

Kacetl (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Kundrátek, Freibergs, M. Adámek, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A).

Úvodních 90 sekund třetího finálového měření patřilo Třinci, který si v tomto intervalu utvořil nápor a tlačil se za jeho přetavením ve vedoucí trefu. Šelmy se však rychle oklepaly a poté, co třinecký tlak přečkaly, se rychle samy prosadily. Petr Kolmann totiž čistým průstřelem od modré čáry propálil gólmana Kacetla a rozjásal tři stovky přítomných libereckých fanoušků – 1:0!

První třetina pokračovala i nadále ve vysokém tempu a po celou dobu nabízela velmi atraktivní podívanou. Mírnou převahu ale měli Severočeši, kteří po zásluze odskočili do vedení o dva góly. Michal Birner nahrál na osu hřiště Radanu Lencovi, jenž nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci ranou nad lapačku – 2:0. Tygry tak při odchodu do kabin mohl hřát dvoubrankový náskok.

Radan Lenc o první třetině:

„První střídání nám příliš nevyšlo. Jsem ale rád, že jsme ten tlak přečkali bez inkasované branky. Poté jsme dali dva góly, což rozhodlo celý zápas. Hrálo se nám daleko lépe a Oceláři nato museli více otevřít hru a soustředit se na útok.“

Druhá perioda v porovnání s tou první lehce polevila v množství velkých šancí, i tak jsme ovšem sledovali nadstandardně ofenzivní hru a vstřelení branky byly oba celky několikrát velmi blízko. Za Třinec se mohl prosadit Matěj Stránský, jenž se pokoušel dorazit Kváčou vyražený kotouč, jenže v následně vzniklé skrumáži neuspěl.

Za domácí zase nebezpečně zahrozilo duo Musil-Lenc, z něhož se postupně dostali ke střele oba jmenovaní hráči. Dostat kus černé gumy za záda Ondřeje Kacetla se však nepodařilo ani jednomu z nich a prostřední dějství se tak muselo obejít bez gólového zápisu.

Pokus o dorážku

Závěrečná dvacetiminutovka započala ve znamení Petra Kváči, který svůj tým mnohokrát podržel důležitými zákroky. Jmenovitě obstál proti dělovce Ralfse Freibergse od modré, dorážkám Michala Kovařčíka zblízka a následně vyčapal v úniku ještě Erika Hrňu.

Podobný scénář, tedy snaha Slezanů o dramatizaci utkání, pokračoval i ve zbytku periody. Šelmy však kvalitně bránily, navíc je vzadu jistil výborný Kváča. Nakonec, těsně před koncem, při třineckém risku bez gólmana o vítězství svého celku definitivně rozhodl ranou do prázdné Michal Bulíř. Liberec tak zvítězil 3:0 a ve finálové sérii snížil na 1:2 na zápasy ze svého pohledu!

„Odehráli jsme velice dobré a těžké utkání. Povedla se nám první třetina, nemohu však říci vstup do zápasu, tam nás totiž soupeř zatlačil. První perioda ale byla dobrá, dali jsme v ní dva góly, což hráčům dodalo spoustu energie do zbytku duelu. Každý jeden hráč odehrál výborný zápas, gratulace do kabiny.“

Václav Varaďa
„Výsledek jsme si takto samozřejmě nepředstavovali. Vstup do zápasu, asi prvních pět minut, jsme hráli velmi dobře a vytvořili si šance. V podstatě jsme domácí překvapili aktivní hrou. Naše možnosti ale zůstaly nevyužity a my nato dvakrát inkasovali. Od toho momentu si to soupeř dobře hlídal, v jeho obranném pásmu to na nás udělal těžké. Tam jsme nebyli schopni si vypracovat šance. Až potom ve třetí třetině, když jsme zvýšili obrátky, tlačili se více do branky a vyhrávali osobní souboje, tak jsme se dostali na kotouče, které následně směřovali do branky. Nebylo nám ale souzeno, domácí byli lepší. “