Obrovskou bitvu s Pardubicemi rozhodlo Dynamo v posledních sekundách

Liberec - Bílí Tygři v domácím prostředí chtěli ukončit nelichotivou sérii porážek a díky obratu ve třetí k části k tomu nebyli daleko. Samotný závěr ale vyšel lépe Pardubickým, kteří nejprve vyrovnali a v čase 59:48 rozhodli zásluhou Kousalovy dorážky.

10. kolo, pátek 01. října 2021
3:4
(0:0, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 30. Filippi (M. Rosandić, Ordoš), 44. M. Ivan (J. Vlach), 49. J. Vlach (Šmíd, Filippi) – 27. Říčka (Cienciala), 31. Camara (J. Mikuš), 55. Hecl (Camara), 60. R. Kousal. Rozhodčí: Hodek, Svoboda – Zíka, Šimánek Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 761. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Melancon, M. Rosandić, M. Ivan, Derner, Štibingr – Birner (A), Filippi, Faško-Rudáš – Záborský, Gríger, Ordoš – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Rychlovský – J. Šír.

HC Dynamo Pardubice

Frodl (16. Klouček) – D. Robertson, Košťálek, J. Mikuš, Nakládal (C), J. Kolář (A), Hrádek, Vála – Říčka, A. Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Hecl, R. Kousal, Camara – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

V úvodní dvacetiminutovce o něco více hrozili Pardubičtí, kteří Petra Kváču zaměstnali hned sedmnácti střelami. Hodně vidět byl exliberecký Adam Musil, který Nakládalův pokus jen těsně nedorazil do brány. Domácí gólman se musel vyznamenat i při přesilovce svého týmu, když se před ním najednou zjevil Ondřej Rohlík. Největší příležitost Tygrů přišla po střele Martina Faška-Rudáše, kterou se důrazně pokoušel dorazit Michal Birner. Skóre však zůstalo beze změny.

Marek Zachar o utkání

„Podle mě jsme náš výkon zlepšili. Musíme ale zapracovat ne věcech, které rozhodují zápasy. Utkání jsme si prohráli sami zbytečným vyloučením na konci. Něco takového si nemůžeme dovolit. Je potřeba na to zapomenout a soustředit se na neděli.“

Druhá třetina začala pěkně zostra, hosté si ve vlastním oslabení vybojovali možnost trestného střílení. To ovšem Matej Paulovič proti Petru Kváčovi neproměnil! Dynamo se radovalo až později, když po hezké souhře využil přečíslení Robert Říčka - 0:1.

Liberec vyrovnal skoro přesně v polovině základního hracího času, když bleskově využil přesilovku zásluhou dělovky Tomáše Filippi, který překonal vynuceně střídajícího Kloučka - 1:1. Už za 32 sekund si ale Východočeši vzali těsný náskok zpět. Juraj Mikuš poslal puk přes brankoviště na Anthonyho Camaru, a ten ho zametl za čáru - 1:2. Hodně turbulentní byla 39. minuta. Po zásahu hokejkou do obličeje se do kabiny poroučel Tomáš Záborský, Petr Kváča pak navíc musel výborně zasáhnout proti úniku Patrika Poulíčka. Jelikož při vlastním oslabení v podobné situaci neuspěl ani Petr Jelínek, Dynamo dále vedlo.

Zraněný Tomáš Záborský

V úvodu třetí části se Tygři museli bránit v oslabení a sami v něm dokonce udeřili! Jaroslav Vlach parádní přihrávkou vyzval Michala Ivana, který si sám před bránou počínal nekompromisně - 2:2. „Viděl jsem, že se všichni hráči Pardubic stáhli dolů k mantinelu, tak jsem zkusil číhat mezi kruhy, jestli se ke mně puk neodrazí. Měl jsem tam spoustu prostoru. Už jsem ani nenahrával a rovnou vystřelil,“ popisoval svou trefu. O několik minut později navíc modrobílí dostali k dispozici přesilovku a Jaroslav Vlach tentokrát v roli střelce doklepl puk za čáru - 3:2!

Pardubičtí se s nepříznivým stavem nechtěli smířit a v 55. minutě se dočkali vyrovnání. Marek Hecl svůj pokus otřel o tyč a kotouč zapadl za Petra Kváču - 3:3. Další vzájemný souboj už ale ovládl liberecký brankář, když Hecl zkoušel využít přečíslení přímou střelou. Těsně před koncem šedesáti minut přišlo rozuzlení. Domácí se dopustili série chyb v obranném pásmu, šli do oslabení a z obrovské vřavy na brankovišti rozhodl v čase 59:48 Robert Kousal - 3:4.

„V první polovině zápasu jsme byli nervózní, jako v předešlých utkáních. Odskakovaly nám kotouče, tlačili jsme to do kopce. Pak jsme hru trošku učesali, zlepšili jsme se v osobních soubojích a ve třetí části jsme zápas pomalu otáčeli na svoji stranu. Byly tam dobré pasáže, jenže pak jsme zase udělali obrovské individuální chyby, které nás to utkání stály. Takové chyby si nemůžeme dovolit ani ve chvíli, kdy se nám bude dařit, natož teď. Jsem zklamaný. Mohli jsme se dneškem trošku odrazit, ale místo toho jsme se ještě srazili.“

Richard Král
„Z naší strany to byl chvilku den, pak zas noc. Bylo to zbytečně divoké. Už na konci druhé třetiny nám Liberec při naší přesilovce ujel, ale nepoučili jsme se z toho a hned na začátku třetí jsme ve vlastní početní výhodě inkasovali, to se prostě nesmí stávat. Dostali jsme Liberec do hry a chviličku jsme tahali za kratší konec. Nakonec jsme to urvali pro sebe, ale mohlo to být klidnější.“