Tygři ztratili vyrovnané utkání s Boleslaví v poslední sekundě prodloužení

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Halloweenský zápas s Mladou Boleslaví nabídl velmi vyrovnanou podívanou. Před třetí třetinou vedli hosté o jednu branku, Tygrům se ale podařilo vyrovnat a rozhodnout tak muselo prodloužení. Už už to vypadalo, že duel dospěje až do nájezdů, jenže v poslední sekundě skóroval Pavel Kousal, který tak získal pro svůj tým bonusový bod.

20. kolo, neděle 31. října 2021
2:3p
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. J. Vlach (P. Jelínek), 53. Birner – 3. Kotala (Claireaux), 26. Adam Raška I (Bičevskis), 65. P. Kousal (Najman). Rozhodčí: Hodek, Pilný – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5467. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), Klepiš, Ordoš – A. Najman, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Faško-Rudáš.

BK Mladá Boleslav

J. Růžička (Krošelj) – Pavel Pýcha, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Lintuniemi – Adam Raška I, Fořt, Bičevskis – Kotala, Claireaux, J. Dufek – P. Kousal, O. Najman, J. Stránský (A) – Bernad, Grim, Závora.

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu. Už po necelých dvou minutách vyhrál Petr Jelínek buly přímo na Jaroslava Vlacha, jehož tvrdá rána skončila až za Janem Růžičkou - 1:0. Vzápětí ale bylo vyrovnáno. Valentin Claireaux vybojoval kotouč za libereckou brankou, odkud našel Jakuba Kotalu, který se z ideální pozice nemýlil - 1:1. Ve zbytku první třetiny byl k vidění velmi vyrovnaný hokej s minimem šancí, do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Úvod druhé třetiny se lépe povedl hostům, kteří se dostali do vedení. Zmatků v liberecké obraně využil Adam Raška, jenž tváří v tvář Kváčovi poslal kotouč k levé tyči - 1:2. Následně měli Tygři velmi blízko k vyrovnání, když se do krásné přihrávky Dávida Grígera opřel Tomáš Filippi, jenže jeho ránu z první ukryl Růžička ve své lapačce. Po druhé dvacetiminutovce tak Bruslaři drželi jednobrankový náskok.

Adam Klapka o utkání s Mladou Boleslaví

„V hokeji se holt stává, že to někdy takto dopadne. První třetinu jsme hráli tak, jak jsme chtěli. Ve druhé jsme od toho poté trochu odstoupili. Poslední periodu jsme měli obrovský tlak a bohužel jsme z toho vytěžili jen jeden gól. Prodloužení jsme podle mě taky sehráli solidně, jenže jsme si nepohlídali závěr. “

I v třetí třetině byla k vidění velmi bojovná hra, hráči si nedarovali ani centimetr ledu. Mírně navrch měli Liberečtí, přes důslednou mladoboleslavskou obranu se však těžko dostávali do větších šancí. Nakonec se ale vyrovnání přece jen dočkali. Proti střele Petra Jelínka sice Růžička předvedl další skvělý zákrok, jenže na následnou dorážku Michala Birnera už nemohl dosáhnout - 2:2. Do konce základní hrací doby už gól nepadl, následovalo tak prodloužení.

I v něm měli mírně navrch Tygři, žádnou ze svých šancí ovšem nevyužili. A tak nakonec rozhodli hosté. Pavel Kousal přesprintoval v závěrečných vteřinách celé hřiště a bekhendem překonal Petra Kváču - 2:3. Bonusový bod tak získali Bruslaři. „Nějak jsme se postavili na buly a Ondřej Najman ho šikovně vyhrál dopředu. Poté jsem se dostal do souboje s Pavlem Kousalem, nechtěl jsem ho ale faulovat, protože zbývalo pár vteřin. Snažil jsem se ho rozhodit, bohužel to mezi betony propasíroval do brány,“ popisoval rozhodující situaci Jaroslav Vlach.

Martin Faško-Rudáš doráží z bezprostřední blízkosti

Patrik Augusta
„Byl to velmi vyrovnaný zápas. Dali jsme trochu šťastný první gól, soupeř následně taky, pak byly oba týmy trochu nervózní. Nám se moc nepovedla druhá třetina, naopak ta třetí byla z naší strany skvělá. Podařilo se nám vrátit do zápasu, k čemuž nám pomohla i výborná atmosféra. V této sezóně jsme ještě nevyhráli v prodloužení, věřil jsem, že to tentokrát vyjde, ale bohužel se nám to nepodařilo.“

Pavel Patera
„Do zápasu jsme vstoupili dobře, v druhé třetině jsme se dostali do vedení. V třetí dvacetiminutovce nás soupeř zatlačil a zaslouženě vyrovnal, my jsme byli moc pasivní. V závěru se na nás usmálo štěstí,za bonusový bod jsme moc rádi.“