Tygři dotahovali marně, tři body míří do Třince

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Tygry po reprezentační přestávce čekal pořádně těžký oříšek, pod Ještěd totiž zavítal lídr z Třince. Po dvou třetinách vedli Oceláři 2:0, domácí se však nevzdali a v závěrečném dějství zápas ještě zdramatizovali. Hosté ale na snížení vždy dokázali rychle odpovědět a nakonec zvítězili 4:2.

24. kolo, pátek 19. listopadu 2021
(0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 54. J. Vlach (P. Jelínek), 60. Birner (Filippi) – 16. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 31. Miloš Roman (Martin Růžička), 56. Hrehorčák, 60. Daňo (Martin Růžička, P. Vrána). Rozhodčí: Lacina, Kika – Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 863. Střely na branku: 18:19. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, J. Šedivý – Birner (A), Filippi, Gríger – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Ordoš – A. Dlouhý, J. Šír, Čederle.

HC Oceláři Třinec

Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Zahradníček, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko (A), Miloš Roman – O. Šedivý, R. Szturc, Chmielewski.

Už od začátku zápasu byl k vidění velmi vyrovnaný hokej, první větší šance přišla až v 11. minutě. Po hezké individuální akci se k nebezpečné střele dostal Petr Vrána, Petr Kváča však jeho střelu vyrazil. Vzápětí byl na druhé straně blízko gólu T.J. Melancon, jenže střelu Tomáše Filippi za záda ležícího Mazance dorazit nedokázal. Ještě před první sirénou ale gól padl. Po rychlém protiútoku našel Ondřej Kovařčík střílenou nahrávkou Andreje Nestrašila, jenž už měl před sebou jen poloodkrytou branku - 0:1.

Druhá třetina začala ve velmi rychlém tempu. Už v úvodní minutě se střela Michala Birnera odrazila směrem k Dávidu Grígerovi, jenže ten na dorážku nakonec nedosáhl. Zanedlouho zahrozili i hosté, když hned po buly orazítkoval Martin Růžička tyčku liberecké branky. V 31. minutě už se ale Třinečtí mohli radovat. Růžička v přesilovce krásně přihrál Miloši Romanovi, proti jehož ráně z první neměl Kváča žádnou šanci - 0:2. Před poslední periodou tak Liberečtí ztráceli dvě branky.

Trenér Patrik Augusta o rozhodujícím faktoru

„Rozhodlo to, že jsme si ve třetí třetině nepomohli přesilovou hrou. Měli bychom poté trochu více času na vyrovnání. Proti Třinci jsme se těžce prosazovali, měl hodně zblokovaných střel. Tlačili jsme se dopředu a snažili, soupeř ovšem zaslouženě vyhrál.“

Tygři měli od začátku třetí třetiny mírnou převahu a k dispozici dostali i několik přesilovek. Velmi blízko gólu byl Tomáš Filippi, z ideální pozice ale trefil břevno. Nakonec se ovšem domácím podařilo snížit. Hned po buly se do puku opřel Jaroslav Vlach a vykřesal pro svůj tým naději - 1:2. Jenže už za dvě minuty se do samostatného úniku dostal Patrik Hrehorčák, který zkušeně zakončil a vrátil Ocelářům dvoubrankový náskok - 1:3.

Liberečtí se ale nevzdali a při závěrečném power-play se jim opět podařilo snížit. Filippi předložil kotouč Michalu Birnerovi, jenž z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:3. Vzápětí se ovšem k vyhozenému puku nejrychleji dostal Marko Daňo, který gólem do prázdné branky upravil na konečných 2:4. „Na to, že se dostaneme jen na dostřel, se nehraje. My musíme vyhrávat zápasy a ne dotahovat,“ komentoval hektický závěr Jaroslav Vlach.

Petr Kváča řeší nebezpečnou situaci před vlastní branku

Patrik Augusta
„Třinec hrál velmi dobře, byl organizovaný, hodně těžce jsme se proti jeho obraně prosazovali. My jsme se mu snažili vyrovnat, myslím, že to byl kvalitní zápas. Nakonec podle mě rozhodlo to, že jsme si v třetí třetině nevypomohli v přesilovkách. Soupeř byl naopak velmi produktivní a zaslouženě vyhrál. “

Marek Zadina
„Na to, že to byl první zápas po reprezentační pauze, vstoupily oba týmy do utkání dobře. Dostali jsme se do vedení, ale pak jsme udělali několik chyb, kvůli kterým nás Liberec několikrát dostal pod tlak, vždy nás ale podržel gólman. Naštěstí jsme byli produktivní a dali jsme gól vždy, když jsme to potřebovali. Jsme moc rádi, že jsme první duel po přestávce vyhráli.“

24. kolo, pátek 19. listopadu 2021
(0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky

HC Oceláři Třinec