Bílí Tygři končí v předkole po třech prohrách s Vítkovicemi

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – Čtvrtečním utkáním předkola play-off letošního ročníku Tipsport extraligy ledního hokeje se Bílí Tygři rozloučili se sezonou. Za nepříznivého stavu série 0:2 podlehli Vítkovicím přes úctyhodný výkon 2:6, o jediné branky se postarali Jan Víšek a Jan Výtisk.

PŘ3, čtvrtek 13. března 2014
2:6
(1:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Víšek (Gřegořek, Bartek), 38. Výtisk (Bartek, Hunkes) – 3. Vandas (Kolouch, Němec), 11. Šedivý (Szturc, Káňa), 39. Huna (Svačina, Roman), 43. Burger (Húževka, Strapáč), 56. Stehlík (Barinka, Burger), 60. Vandas (Němec, Kolouch). Rozhodčí: Hribik, Souček – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 13:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 936. Střely na branku: 39:29. Třetiny: 1:2, 1:1, 0:3. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.

Lašák – Vitásek, Hunkes, Výtisk, Gřegořek, Čakajík, Voráček, Derner – Vampola, Nedvěd, Filippi – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Bulíř, Zacha, Jass.

HC Vítkovice Ridera

Šindelář – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor – Húževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Němec, Kolouch, Vandas – Šedivý, Szturc, Káňa.

Série předkola letošního play-off mezi Vítkovicemi a Libercem se ve čtvrtek poprvé přesunula pod Ještěd, kde domácí čelili náročnému úkolu. Se soky z Moravy si už nesměli dovolit ani jednu prohru. Do prvního zápasu na severu Čech však šelmy nevstoupily ideálně. Skóre totiž po dvou minutách otevřel Michael Vandas, jenž se jako první dostal k dorážce na Lašákově brankovišti – 0:1. Hned poté se do brejku dostal Víšek, jenž byl nedovoleně zastaven Barinkou, místo nájezdu ale následoval jen menší trest pro vítkovického beka.

Tempo hry se krátce poté zrychlilo a Hunkes s Urbanem a Víškem byli blízko k vyrovnání, ale vždy narazili na gólmana Šindeláře. Na druhé straně se do šance dostala čtvrtá lajna Vítkovic a opět z dorážky se prosadil Ondřej Šedivý – 0:2. Ve třinácté minutě na to však perfektně odpověděl Jan Víšek, který tečoval na brankovišti povedenou střelu Gřegořka a vrátil svůj celek do hry – 1:2. Po zbytek dějství se skóre neměnilo, ale hodně se přiostřilo.

Zajímavý hokej pokračoval v prostřední periodě a aktivnější byli Liberečtí, kteří se dostali do několika vyložených šancí. Bartek však pouze trefil boční síť a s Urbanem a Dernerem si opět poradil Šindelář. Hunkes dělovkou od modré jen těsně minul a krátce poté se dostala defenziva hostí pod tlak. Několikrát mohli Severočeši zakončovat do prázdné branky, ani jednou jim však štěstí nepřálo.

Do gólové šance se dostal ještě jednou Urban, když tentokrát vlétl do samostatného úniku. Šindelářův beton ovšem nepřekonal a ani Vampolova dorážka neslavila úspěch. Vyrovnávací zásah ale přeci jen přišel. Dvě a půl minuty před koncem periody vyrazil vítkovický brankář Bartekovu střelu jen k Janu Výtiskovi, a ten zavěsil pod víko – 2:2. Jenže to nebylo vše. Hostům se povedlo odskočit do vedení, když Lašákovi záslouhou teče Rudolfa Huny proklouzl mezi betony puk nahozený z rohu hřiště – 2:3.

Jasným cílem pro poslední část základní hrací doby bylo vyrovnání, Vítkovicím se ale povedlo postavit Bílým Tygrům do cesty kolosální překážku v podobě čtvrté branky. Nikým nechráněného Jiřího Burgera našel Húževka a zkušený kapitán hostí přesnou střelou pokořil Lašáka – 2:4. Snaha o comeback ze strany Severočechů byla očividná, domácí se ale dostali několikrát do oslabení, což pomohlo právě soupeřovi ze severu Moravy.

Při přesilovce pět na tři se navíc o další branku hostí postaral Richard Stehlík, když napřáhl na modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:5. Poslední jiskru naděje mohl dvě minuty před koncem vykřesat Bartek, ale minul Šindelářovu svatyni. A když zbývalo pouhých osm vteřin, překonal Lašáka po povedené kličce Michael Vandas, jenž se trefil už podruhé v duelu – 2:6.

Sezona Bílých Tygrů tedy na holích Vítkovic končí.