Bílí Tygři šesti brankami potupili chomutovské Piráty

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - 36. kolo letošní sezony Tipsport extraligy ledního hokeje bylo zároveň prvním domácím duelem Bílých Tygrů v novém kalendářním roce 2014. Do něj vstoupily liberecké šelmy tím nejlepším možným způsobem, když nadělili Pirátům opožděný vánoční dárek v podobě debaklu poměrem 6:0. Do tabulky si po čistém kontě Marcela Melicherčíka tedy připisují tři body, dvě branky si připsal Jan Víšek.

36. kolo, neděle 05. ledna 2014
6:0
(1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Víšek (Bartek), 21. Nedvěd (Bartek, Gřegořek), 22. Vampola (Urban), 26. Víšek (Bulík), 46. Bartek, 56. Čutta (Nedvěd, Bartek). Rozhodčí: Homola, Turčan – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 646. Střely na branku: 37:31. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:0. Průběh utkání: 6:0.

Melicherčík – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Šimek – Bulíř, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass.

Piráti Chomutov

Růžička – Krstev, Mrázek, Prošek, Tejnor, Trefný, Bartejs, Novák – Sikora, Gajovský, Hruška – Šagát, Bartečko, Bomersback – Kubinčák, Straka, Hřebejk – Račuk.

Bílí Tygři v neděli vyjeli do prvního domácího zápasu nového kalendářního roku když přivítali chomutovské Piráty. Poprvé se v Tipsport areně představila nová posila Petr Gřegořek, stejně tak se po zranění vrátil Koba Jass a z MS dvacítek ve Švédsku přijel Pavel Zacha. To hosté se museli bez svých juniorských reprezentantů obejít – Ondřej Kaše i David Kämpf v jejich sestavě chyběli.

Úvodní dějství duelu se odehrávalo poklidně a nepřineslo moc vyložených šancí. Do té první se dostali Liberečtí a hned z ní dokázali skórovat. Po voleji Martina Barteka se na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Víšek, jenž ze vzduchu dorazil kotouč za záda Martina Růžičky – 1:0. Krátce poté mohl vedení navýšit Michal Bulíř, jehož našel před klecí Petr Nedvěd. Mladšího ze dvou Severočechů však hákoval jeden z Pirátů, takže místo gólu šli domácí do přesilovky.

Tu sice Bílí Tygři využili, ale až ve druhé třetině. Pohlednou kombinaci v útočném pásmu zakončil přesně po Bartekově přihrávce Petr Nedvěd, kterému stačilo přesměrovat puk za Růžičkova záda – 2:0. O pouhých 43 sekund později vedli domácí už o tři branky. Tentokrát precizně přihrával Tomáš Urban a Petr Vampola dostal pryž do sítě – 3:0.

To ale domácím nestačilo a brzy přidali další trefu. Podruhé v utkání skóroval Jan Víšek, tentokrát po povedené narážečce s Bulíkem – 4:0. Ve zbytku dvacetiminutovky byli i nadále aktivnější hráči z Podještědí, branku už z toho však nevytěžili. Nejblíže byl Bulíř, ale s jeho střelou nesouhlasil jeden z chomutovských obránců.

I třetí třetina se dočkala gólového začátku a opět to byli Bílí Tygři, kdo se trefil. Tentokrát se nejednalo o hezkou kombinaci, ale o samostatný únik, do kterého se dostal Martin Bartek, jenž neměl problém s překonáním Růžičky – 5:0. O tři minuty později mohl ještě zvyšovat skóre Vampola, jeho dorážku ale chomutovský brankář podržel betony.

Ani potom však domácí neskončili a brzy vskutku přidali šestou branku, když pět minut před koncem využili další početní výhodu. Nedvěd dostal puk na modrou čáru k Jakubu Čuttovi, jenž napřáhl a prostřelil vše, co stálo mezi ním a chomutovskou klecí – 6:0. Ve zbytku utkání si Liberečtí svůj pohodlný náskok už pohlídali a hosty k ničemu nepustili, berou tedy všechny tři body.