Birner v prodloužení skolil Bruslaře a odpálil postupovou bombu!

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři jsou v semifinále! Ale že to byla pořádná fuška. Tuhý boj o pátý duel nakonec dospěl až do prodloužení. V něm rozhodl o vítězství šelem v zápase i celé sérii Michal Birner. Po roční přestávce se tak v Liberci bude hrát o finále.

ČF5, středa 27. března 2019
2:1p
(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Birner (M. Kvapil, Filippi), 65. Birner (Filippi) – 37. Látal (P. Musil). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 324. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Valský, P. Jelínek (C), L. Krenželok – M. Zachar, Redenbach, J. Vlach

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Kurka, Kotvan, Pláněk, Hrdinka, Kovačevič, J. Drtina, Klikorka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Šťastný, R. Zohorna, Procházka – Látal, P. Musil, Pacovský – P. Kousal, Najman, Flynn

Hned od začátku pátého duelu bylo z herního projevu obou týmů patrné, že nikdo nechce udělat chybu. Bruslaři, kteří přijeli pod Ještěd hrát o holý život, si vytvořili několik interesantních příležitostí v přesilových hrách, ale ani jedna z nich brankou neskončila.

Z obou brankářů měl více práce přece jen mladoboleslavský Krošelj. Slovinský gólman řešil největší šlamastiku v samotném závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy neudržel přesilovkovou ránu Martina Ševce. Společně s jeho spoluhráči se mu však ošemetnou situaci podařilo vyřešit.

Nástup do druhé třetiny vyšel výrazně lépe svěřencům Filipa Pešána. Krošelj sice nejprve zastavil nebezpečný pokus Valského, na nenápadné nahození z hole Marka Kvapila, které lehounce tečoval zadnicí Michal Birner, už ale byl krátký.

Hubený náskok Liberce mohl zvýraznit Marek Zachar, domácí rychlík ale jen těsně nedosáhl na Redenbachův pas, a tak se urodilo na druhé straně. Jeden z nebezpečných kontrů Bruslařů vzal na svá bedra Martin Látal, jehož odvážná akce přinesla úspěch a rozesmutnila domácí halu.

Třetí perioda – to byla pravá hokejová bitva. Bílé Tygry několikrát dělily od druhé branky centimetry. Radan Lenc dokonce mířil tak přesně, že kotouč z jeho hokejky zamířil do břevna a vzápětí i do tyče. V posledních minutách se Bruslaři vrhali po hlavě do brankoviště, aby zamezili pohromě, která visela ve vzduchu. Povedlo se, a tak se šlo do prodloužení.

V něm začali aktivněji hosté, avšak domácí defenziva si ne a ne vybrat slabší chvilku. Vybral si ji až mladoboleslavský Ondřej Najman, jenž Bruslaře poslal do čtyř. Početní výhodu šelem však nakonec ukončil předčasně Michal Birner. Liberecká šestaosmdesátka překonala famózního Krošelje a poslala svůj tým do semifinále!

„Věděli jsme, že to bude vyrovnané a že první dvě domácí výhry nic neznamenají. Boleslav byla velmi urputný a organizovaný soupeř. Série byla naprosto vyrovnaná a měla obrovskou kvalitu. My jsme možná byli o něco šťastnější v těch pasážích, které rozhodovaly utkání. Děkuji soupeři za férovou sérii.“

Miloslav Hořava
„Čekali jsme, že to bude těžký zápas, což se potvrdilo. Jsme rádi, že jsme udrželi vyrovnaný stav a že se šlo do prodloužení. To pro nás bylo výborné. Prohráli jsme 1:4 na zápasy a myslím si, že asi zaslouženě. Gratuluji Liberci k postupu.“