Reportáž

Bravo! Krásnou přestřelku s Litvínovem rozhodl Šedivý, U16 bere tři body

Liberec - Tygří šestnáctka nastoupila v sobotu večer ke svému druhému zápasu v nadstavbové fázi. Na ledě Home Credit Areny sehrála s Litvínovem krásné představení, ve kterém dlouho nebylo jasné, kdo jej strhne na svoji stranu. Postaral se o to pár minut před koncem kapitán Jakub Šedivý, jehož rána přinesla rozuzlení. Jakub Hujer a Adam Měchura se prosadili dokonce dvakrát!

Vzhledem k tomu, že v úvodním kole padli Tygři na Slavii 0:1 po prodloužení, chtěli dát rychle zapomenout na smůlu v koncovce. A to se jim povedlo dokonale! Ještě ani nevypršela první minuta, když si puk přebral Jakub Hujer, protáhl se až na pravý kruh a zamířil přesně ke vzdálenější tyčce - 1:0. Hosté pomalu otupovali jejich počáteční tlak a hra se postupně vyrovnávala, stejně jako skóre. Přízemní pokus Broučka šťastně tečoval Marek Slavík, od jehož hole putoval kotouč lobem za Vopravila - 1:1. To navíc nebylo všechno, v následné přesilovce našel touš na brankovišti Dominik Brouček, po jehož dorážce byl obrat na světě - 1:2.

Na tahu tedy byli opět Liberečtí. Jakub Hujer sám před Herkommerem neuspěl, nicméně když se v početní výhodě odhodlal k nahození David Putz, předvedl Adam Měchura chirurgicky přesnou teč - 2:2! První třetina měla obrovské tempo, těžítko hry se přelévalo ze strany na stranu. Směrem k Litvínovu se naklonilo těsně před odchodem do kabin. Petr Gajda nejprve v obrovské šanci z mezikruží netrefil klec, načež byli domácí posláni do oslabení. Chemici tuto situaci opět využili. Štěpán Vopravil dělal, co mohl. Tutovku Krockera vykopl, ovšem u puku byl první Dominik Brouček a napálil jej do sítě - 2:3.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Přestože Litvínov vedl, rozhodl se do druhé části provést rošádu v brankovišti. Herkommera nahradil Čermák, ovšem byl to spíše Štěpán Vopravil, kdo musel čelit velkým příležitostem soupeře. Brouček, jenž byl v utkání hodně vidět, se na něj hnal dočista sám! Zkusil ho prostřelit mezi ruku a tělo, strážce liberecké svatyně zasáhl na jedničku. Diváci, kteří si našli do Home Credit Areny cestu, mohli zanedlouho obdivovat další skvělý zákrok. Adámek dostal nabito přímo mezi kruhy, rychle vypálil, jenže Štěpán Vopravil mu výborným přesunem zkazil radost!

Tygři tedy ukázali, jak se v šancích zachovat. Při ponechané výhodě vypálil od modré lajny Jakub Dvořák. Čermák vyrazil jeho pokus pouze vedle sebe, kde čekal Jakub Hujer - 3:3. Modrobílí se dostali na pověstného koně a byl jich plný led. Po nádherné individuální akci Adama Měchury se navíc dostali znovu do vedení! Šikovný forvard vyhrál sprinterský souboj, namířil si to přímo před Čermáka, položil si jej, načež snadno zasunul černou gumu za čáru - 4:3

Trenér Richard Lobo o ofenzivním zlepšení v porovnání se zápasem na Slavii:

"Ani tam z naší strany nebyla žádná velká změna. Na Slavii jsme také odehráli solidní zápas, bohužel nám to tam nepadalo. Možná jsme se trošku vystříleli se Žďárem (výhra 17:0, pozn. red.). Co si budeme povídat, někdy to tak bývá (úsměv). Na Slavii jsme měli dvě tyčky... Určitě jsme nic neměnili, nic speciálního jsme nedělali. Víme, že když to tam člověku takhle napadá, tak potom to někdy skřípe. Dneska už jsme se dostali zase zpátky, snad to bude jen dobré."


Do poslední třetiny vstupovali Tygři s těsným náskokem, poměrně brzy o něj však přišli. Lukáš Hocelík přihrál mezi kruhy Marku Slavíkovi, jenž se trefil pod lapačku Štěpána Vopravila a rozvlnil síť podruhé v utkání - 4:4. Následovala pasáž, která byla, co se šancí týče, nejméně úrodnou v zápase. Nikdo nechtěl udělat chybu, po níž byl soupeř mohl odskočit. S blížícím se závěrem základní hrací doby to nicméně byl Liberec, kdo častěji pronikal do útočného pásma. Jakub Hujer se na konci akce tří proti dvěma pokoušel o hattrick, Čermák se ovšem stihl přemístit včas.

Musel za to tedy vzít kapitán. Jakub Šedivý obdržel v čase 54:51 přihrávku od Petra Gajdy a z pravého kruhu se trefil náramně pod horní tyč - 5:4! Uklidnit se Tygři mohli při rychlém protiútoku. Tomáš Trunda z bezprostřední blízkosti zakončit nedokázal, nicméně gumový předmět se ještě dostal k Martinu Böhmovi. Ten mířil pouze do brankové konstrukce! O šanci na vyrovnání se Litvínov připravil prakticky sám, základní hrací dobu totiž dohrával v oslabení. Tři body zůstaly doma!

Chemici nehráli vůbec špatně a do Podkrušnohoří se vracejí alespoň s cenou útěchy. Hned v samotném úvodu nadstavbové pětiminutovky totiž vypálil z pravého kruhu Marek Slavík a s obrovským štěstím skóroval. Puk se totiž odrazil od liberecké hole do vzduchu a snesl se přímo za záda překvapeného Štěpána Vopravila. Slavík měl zkrátka na vykutálené padáčky patent! Nic to ale neměnilo na tom, že mnohem spokojenější odcházeli do kabin liberečtí mladíci. Jen tak dál!

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Ohlasy trenérů

Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec U16
„Další super zápas! Kluci makali, dřeli a byli za to odměněni třemi body. Staly se tam nějaké chyby, ze kterých je potřeba se trošku poučit, nicméně ty se stávají i v NHL. Určitě za to klukům nebudu nějak vyčiňovat. Byl to parádní zápas, jsme rádi, že jsme tu koncovku zvládli. Ve třetí třetině jsme soupeře přehráli a už jsme ho ani moc k ničemu nepustili. "

Naši partneři

Generální partner
Generální partner