Další výhra! Tygři v přestřelce přemohli Zlín

Liberec - Šest zápasů, šest vítězství! Svěřenci trenéra Patrika Augusty si do tabulky připsali další tři body díky výhře proti poslednímu Zlínu. Tygři si už v první třetině vybudovali tříbrankový náskok, který si po většinu zápasu drželi. Šelmy nakonec vyhrály 6:4, dvěma góly se blýskl Rostislav Marosz.

6. kolo, neděle 29. září 2019
6:4
(3:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 5. P. Jelínek (M. Zachar, Šmíd), 7. Marosz (Filippi), 18. Ordoš (J. Vlach, Kotvan), 40. Kotvan (Marosz), 41. Bulíř (L. Hudáček), 46. Marosz (Lenc) – 25. Šlahař (Popelka), 42. Szturc, 43. Köhler (Palmberg), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Kika – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 7 095. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3, 6:4.

Peters (Schwarz) – T. Hanousek, Šmíd (A), Kotvan, Knot, Derner, Graborenko, Havlín – L. Hudáček, Bulíř (A), Birner – Lenc, Filippi, Marosz – M. Zachar (C), P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, A. Musil, J. Vlach.

PSG Berani Zlín

Huf (Kořének) – Žižka (C), Nosek (A), Freibergs, Ferenc, Řezníček, Buchta, Gazda – Köhler, Palmberg, Dufek – Szturc, Herman, Okál (A) – Kubiš, Honejsek, J. Ondráček – Fryšara, Popelka, Šlahař.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, když se už v první minutě do zajímavé šance dostal Rickard Palmberg, Justin Peters však skvělým zákrokem podržel svůj tým. Pak už začali úřadovat Tygři. Nahození Marka Zachara od levého mantinelu tečoval za záda Daniela Hufa Petr Jelínek - 1:0!

Vzápětí to bylo už o dvě branky. Tomáš Filippi vyhrál buly na Rostislava Marosze, který na nic nečekal a propálil zlínského gólmana - 2:0. A ani to Tygrům nestačilo. V 18. minutě se další hezkou tečí střely Jaroslava Vlacha blýskl Jan Ordoš - 3:0. Po první siréně tak svěřenci trenéra Patrika Augusty odcházeli do kabin s tříbrankovým náskokem.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky měl na hokejce zvýšení Tomáš Hanousek, jenže jeho střelu mířící do odkryté branky obětavě zblokoval jeden ze zlínských beků. A to mohlo Tygry mrzet, vzápětí totiž na druhé straně vypálil z úhlu Jakub Šlahař a kotouč k překvapení všech skončil až v síti - 3:1.

Severočeši mohli rychle odpovědět, Daniel Huf se však stihl skvěle přesunout proti Rostislavu Maroszovi, před kterým stála prakticky odkrytá klec. Následně sám na branku ujížděl Tomáš Filippi, jenže ani ten zlínského gólmana nepřekonal. Do konce druhé části hry ale přece jen domácí udeřili. Oldrich Kotvan se v přesilovce napřáhl od modré čáry a tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:1!

V úvodu poslední třetiny se s brankami roztrhl pytel. Nejdříve Libor Hudáček po hezké individuální akci přiťukl kotouč Michalu Bulířovi, který z bezprostřední blízkosti překonal Hufa - 5:1. Hned vzápětí však bylo opět sníženo, Lukáš Krenželok neštastně tečoval střelu Romana Sturcze za záda bezmocného Peterse - 5:2. A vzápětí bylo pro domácí ještě hůř, Bedřich Köhler totiž objel branku a zasunul kotouč za libereckého gólmana - 5:3!

Liberečtí však možné komplikace rychle odvrátili. Radan Lenc hezky našel Rostislava Marosze, kterému stačilo trefit poloodkrytou branku - 6:3. Domácí pak po zbytek času kontrolovali hru, jeden gól ale nakonec přece jen inkasovali. Necelých 50 sekund před koncem dorazil Jiří Ondráček svou vlastní střelu a upravil tak na konečných 6:4.

„Euforii z vítězství nám trochu kazí zbytečné věci, které se tam v posledních zápasech vyskytují. Děláme individuální chyby a jsme lehkovážní, což nás stojí spoustu obdržených branek. Jinak si myslím, že jsme po většinu utkání měli navrch, občas jsme však v útočném pásmu hráli až moc na krásu. Byli jsme produktivní, díky čemuž se nám podařilo udržet náš náskok až do konce.“

Antonín Stavjaňa
„O všem rozhodla první třetina, ve které domácí šli velmi lehce do třígólového vedení. Jestli mě v první části něco potěšilo, byla to solidně odehraná přesilovka, ale další početní výhody už takové nebyly, domácí nám svou agresivitou dělali velké problémy. Nakonec jsme dali čtyři branky, stejně jako minule proti Plzni, jenže nevezeme žádné body, takže samozřejmě nemůžeme být spokojení.“