Devatenáctka na druhé Vítkovice nevyzrála. Soupeři nevstřelila jediný gól

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Vítkovice/Liberec - Liberecké U19 nevyšel vstup do zápasu, když už v první minutě inkasovala. Poté se dlouho čekalo na gól, který nakonec vstřelili domácí ve třetí třetině. Ti nakonec dovedli utkání do vítězného konce a uspěli i v následné nadstavbě.

XIX.kolo, pátek 15. února 2019
3:0
(1:0, 0:0, 2:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Vojtovič (Věntus, Bílý), 42. Fridrich (Bernovský, Piták), 48. Beránek (Ficek, Lewandowski), 65. Mrva. Rozhodčí: Kubičík – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 43:19. Průběh utkání: 3:0.

HC Vítkovice Ridera

Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Vacula, Ficek, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský (C), Lednický, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Gebauer

Pařík (Novák) – Starý, Adamec, Charvát (A), Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Šafařovský (C), Jansa, Strnad, Jiruš, Nezbeda, Liška, Drábek, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Do utkání vstoupili lépe Vítkovičtí, kteří šli už po šestadvaceti vteřinách do vedení. Dominik Věntus totiž přihrál na modrou čáru Janu Vojtovičovi, který svou tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Domácího brankáře ohrozil až Michael Drábek, nicméně jeho střela skončila v lapačce. Tygři byli na ledě aktivnější, přesilové hry na obou stranách však skóre do konce třetiny nijak neupravily.

Ve druhé dvacetiminutovce prudce vystřelil Adam Beránek, ale Lukáš Pařík získal kotouč pod svou kontrolu. Následovala zajímavá akce Strnada, jenž nahodil puk před Pitákovu bránu, nikdo ze Severočechů nestihl zasáhnout a puk se k brankové čáře ani nepřiblížil. V ohrožení byl za pár chvil opět liberecký gólman, který na poslední chvíli vyrazil střelu od Dominika Ficka a posléze zlikvidoval další palbu od Vojtěcha Lednického.

V posledních pěti minutách prostřední periody se dostal Dominik Šeliga do samostatného úniku, jenže na domácího brankáře nevyzrál. Na konci třetiny měli Liberečtí k dispozici početní výhodu, stav však zůstalo neměnné.

Třetí část nabídla Tygrům ještě necelých třicet sekund přesilové hry, ale minutu po jejím konci Vítkovice podruhé udeřily. Dominik Piták nahodil kotouč do středního pásma, kde se ho ujal Jan Bernovský. Jeho přihrávka mířila na rozjetého Petra Fridricha, který se trefil nad rameno Lukáše Paříka – 2:0.

Snížit mohl Adam Charvát v další početní převaze, zkusil několikrát vystřelit, domácí brankář ovšem všechny pokusy odrazil za pomoci obětavých spoluhráčů. Ve 47. minutě se prosadil Petr Beránek, který se dobře pohyboval v předbrankovém prostoru a následně tečoval střelu od Dominika Ficka – 3:0. Ani další přesilovky se šelmám moc nedařily, domácí se vždy po větším pobytu Tygrů v útoku dokázali osvobodit.

Závěr utkání nepřinesl pro Severočechy dostatek šancí, aby dokázali výsledek jakkoliv změnit. V nadstavbovém prodloužení byl výrazný Dominik Šeliga, jehož střelu Piták se štěstím vyrazil. Několik málo vteřin před koncem si čtvrtý bod sebraly Vítkovice za pomoci Jakuba Mrvy, který rozhýbal Lukáše Paříka v jeho bráně.

„I přes porážku jsme odehráli velmi kvalitní utkání. Kluci nechali na ledě všechno, bohužel se nám nepodařilo vstřelit branky, a tak vypadá výsledek jednoznačně.“