Devatenáctka slaví! V přímém souboji o play-off porazila Spartu 4:2

Date of publication Author Jan Kousal

Praha/Liberec - Svěřenci Milana Plodka jdou do vyřazovacích bojů! Rozhodlo o tom vítězství v posledním utkání kvalifikace o play-off na ledě pražské Sparty 4:2. Liberečtí z třetího místa ve skupině vylétli až na její čelo, na němž po výhře Hradce Králové nad Pardubicemi také zůstali.

N6, sobota 16. března 2019
2:4
(0:1, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Kropáček (Rousek, Klodner), 40. D. Vitouch (Poizl) – 20. Kunst (Šafařovský), 28. Šafařovský (Teplý), 37. Rychlovský (Najman), 47. Šeliga.. Rozhodčí: Horák – Špůr, Ondráček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 157. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Škorpík – Klodner, Poizl, Krutil, Bláha, Prchal, Gajdoš – Klimo, Schwamberger, Dani, Konečný, Rousek, Rubeš, O. Pšenička, Kropáček, Arnošt, Gluzman, Čech, D. Vitouch

Pařík – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský, Teplý, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Cikhart, Šeliga, Žemba

Liberečtí se v úvodním dějství přímého souboje o postup do vyřazovacích bojů mohli opřít o Lukáše Paříka, který řadou skvělých zákroků podržel své spoluhráče a výrazně se zasloužil o to, že Severočeši v první dvacetiminutovce neinkasovali. Naopak sami skórovali!

V poslední minutě periody putoval na trestnou lavici domácí Arnošt a šelmy nabídnutou příležitostí nepohrdly. Dvojici Najman-Šafařovský se podařilo dostat kotouč k Vratislavu Kunstovi a ostřílený liberecký junior první trefou v sezóně dostal Tygry do vedení.

Ve druhé části se svěřencům Milana Plodka podařilo náskok zdvojnásobit, když se po asistenci Michala Teplého prosadil Petr Šafařovský. Reakce Pražanů však na sebe nenechala dlouho čekat a zásluhou Vojtěcha Kropáčka to bylo znovu jen o gól.

Bílí Tygři si dvoubrankové vedení vzali zpět v 37. minutě, potřebný důraz na brankovišti uplatnil v početní výhodě Jakub Rychlovský. Pouhé dvě vteřiny před koncem druhé třetiny však Spartu dostal zpět na dostřel David Vitouch, jenž se prosadil precizním bekhendovým blafákem.

Na začátku třetí části se do statistik poctivě zapisoval Dominik Šeliga. Nejprve poslal své spoluhráče do čtyřminutového oslabení za faul vysokou holí. Když mu pak trest vypršel, vlétl na hřiště jako uragán a čtvrtou libereckou brankou zlomil odpor domácího celku.

Pražané se v závěru pokusili s utkáním ještě něco udělat, ale ani minutová powerplay už na výhře Liberce 4:2 nic nezměnila. Sparťané tím pádem v přímém souboji o play-off neobstáli, a tak jejich účast ve vyřazovacích bojích byla v rukou hokejistů z Hradce Králové. Ti však v druhém utkání skupiny obrali o body Pardubice, což Spartě nakonec stačilo.