Do nového roku pravou nohou! Tygři přetlačili Spartu a vyloupili O2 arenu

Date of publication Author Martin Pacák

Praha/Liberec - Rok 2021 Severočeši startují dle představ – vítězstvím. Na horkém ledě pražské Sparty rozhodli už v úvodu, kdy využili dvě chyby domácí defenzivy, a svůj náskok nakonec uhájili. Největší zásluha patří rozhodně gólmanu Petru Kváčovi, který si připsal skvělých 36 úspěšných zákroků. I díky němu tak Augustova družina bere tři body za vítězství 3:1.

32. kolo, neděle 03. ledna 2021
(0:2, 0:0, 1:1 )

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 44. Němeček (Sobotka, Horák) – 4. P. Jelínek, 9. Lenc, 60. R. Pavlík (J. Vlach, Derner). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 1:3. Využití: Bez využití. V oslabení: Bez využití. Střely na branku: 37:15. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Sparta Praha

Machovský (Neužil) – Piskáček (A), Košťálek, Polášek, Kalina, Němeček, M. Jandus – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Rousek, Tomášek, Buchtele – Říčka, Pech (A), Šmerha – Dvořáček, Sukeľ, Zikmund.

Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Kolmann, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – T. Rachůnek, P. Jelínek (C), Průžek – J. Vlach, Hrabík, R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Pekař.

Liberečtí do utkání vstoupili s citelnými ztrátami. Již dříve absentující trio Gríger-Bulíř-Filippi doplnil i nejvytěžovanější hráč Ladislav Šmíd, jehož místo v prvním obranném páru tentokrát musela obsadit čerstvá posila Ondřej Vitásek. Výrazná marodka však rozhodně nedělala vrásky na čele libereckému kapitánovi, jenž hned ve 4. minutě využil obrovské minely domácích.

Těm se nepodařilo rozehrát do středního pásma a po šťastném odrazu se nakonec puk dostal právě až k Petru Jelínkovi, ten nic nevymýšlel a z pravého kruhu otevřel skóre ranou na vzdálenější tyč – 0:1! To ještě nebylo vše, z podobné hrubky sparťanů přišlo i navýšení, když Tygři na modré obrali beka Sparty o kotouč, kterého se ujal Radan Lenc. Reprezentační forvard bez potíží vymetl levý horní roh Machovského branky a bylo to 0:2 z pohledu domácích!

Tomáš Rachůnek v souboji o kotouč

V závěru úvodního dějství nabídli Severočeši svému oponentovi ještě přesilovou hru pěti proti třem, ovšem i tento složitý úkol, jenž se z části přelil i do druhé dvacetiminutovky, hostující defenziva v čele s jistým Petrem Kváčou zvládla. Nicméně nápor Sparty pokračoval a maskovaný muž celku z Podještědí se musel ještě dost ohánět, recept na něj ale domácí najít stále nedokázali.

A takový obrázek hry pokračoval až do druhé sirény. Celek z hlavního města Kváču sice zasypal nespočtem střel, kdežto svěřenci trenéra Patrika Augusty pálili jen zřídka. Tygři si ale zkušeně chránili zadní vrátka a s přičiněním skvěle chytajícího Petra Kváči uhájili dvougólové vedení. Do kabin se tak odcházelo za stejného stavu jako po první siréně.

Petr Kváča ukrývá puk pod svou lapačku

Kletba Kváčovy klece byla přece jen prolomena, stalo se tak zkraje závěrečné periody. Roman Horák předal puk Vladimíru Sobotkovi, ten nahrál skrz předbrankový prostor na druhou stranu Davidu Němečkovi, jenž parádní sparťanskou akci zakončil a zadělal tak na drama až do konce. V tomto případě byl Petr Kváča bohužel bez šance – 1:2.

Zbytek základní hrací doby se nesl v obdobné režii jako druhá třetina. Liberec hrozil z brejkových situací a soustředil se na pozornou obranu. Tu Sparta překonat podruhé v zápasu nedokázala, naopak v poslední minutě, již při hře bez brankáře, inkasovala potřetí. Finální tečku za vítězstvím šelem si připsal Radoval Pavlík, který doklepl touš do prázdné klece – 1:3!

FOTO: Jan Beneš (HC Sparta Praha)

Patrik Augusta
„Bylo to pro nás velice těžké utkání proti skvělému a útočně laděnému soupeři. Nám se povedl začátek, dali jsme dva góly a tím jsme se malinko dostali na koně. Ve druhé třetině nás ale Sparta zatlačila. Ve třetí části přes obdržený gól jsme se zvedli a trošku víc jsme hráli s pukem. Tři body jsou pro nás velmi cenné. Bylo to vybojované vítězství podpořené vynikajícím výkonem brankáře Kváči.“

Miloslav Hořava
„Měli jsme bohužel špatný vstup do utkání. Udělali jsme dvě hrubé chyby v obranném pásmu a inkasovali jsme rychlé dva góly. Pak jsme se snažili zápas nějakým způsobem dohnat, dostat Liberec pod tlak, ale ten nás skoro k ničemu nepustil. Byl v zápase lepší, proto vyhrál.“

32. kolo, neděle 03. ledna 2021
(0:2, 0:0, 1:1 )

Branky a nahrávky

HC Sparta Praha