Domácí neporazitelnost trvá! Tygři po tuhém boji porazili Bruslaře

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec – Dalším podařeným utkáním potěšili Bílí Tygři své fanoušky v domácím prostředí Home Credit arény. Mladoboleslavské Bruslaře přehráli svěřenci Filipa Pešána 3:1 a prodloužili vítěznou sérii na svém ledě. Ta trvá od samotného začátku sezóny.

5. kolo, úterý 19. září 2017
3:1
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Bulíř (Bakoš), 41. Jánošík (Bakoš), 50. P. Jelínek (Lakatoš, L. Krenželok) - 59. Žejdl (Lenc, P. Musil). Rozhodčí: Šír, Hejduk – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 893. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 3:0.

Will – Pyrochta, Jánošík, Plutnar, Šmíd (A), Mojžíš, Derner, Kolmann (C) – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Bartovič – J. Stránský, Jašek, Ordoš – Hrabík, Vantuch, D. Špaček

BK Mladá Boleslav

Maxwell – Eminger, Hanzlík (C), J. Říha, Hrdinka, Knot, Němeček, Pastor – Pacovský, P. Musil (A), Lenc – Urban (A), Klepiš, Valský – Látal, Žejdl, Orsava – Martin Procházka, Najman, Pabiška

Velká sláva se v liberecké Home Credit aréně odehrála před začátkem utkání, kdy v rámci slavnostního ceremoniálu přebrala dres se symbolickou šestistovkou dlouholetá opora zadních řad Liberce Lukáš Derner. Slavnostní akt se konal k příležitosti překonání mety šesti set zápasů v tygřím dresu i v extralize.

Samotná první třetina příliš vzruchu nenabídla. Největší šanci domácích, do které se dostalo duo Stránský-Ordoš, pokryl jistým zákrokem Brandon Maxwell. Na druhé straně pálil v přesilové hře velmi nebezpečně exliberecký Jakub Valský. Jeho rána však horní roh svatyně Romana Willa minula, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství začalo pěkně od podlahy. Všechno odstartoval Jakub Valský, který ve vyložené šanci nedokázal překonat ležícího Romana Willa. Další tvrdou ránu z hole Musila, pak liberecký gólman ani nezastavil, k smůle mladoboleslavského forvarda ale kotouč nemířil mezi tři tyče.

Liberečtí byli efektivnější! V přesilové hře sice Maxwell ztlumil Jánošíkův projektil od modré čáry, pak ale při pokusu o rychlou rozehrávku nechtěně namazal Michalu Bulířovi a ten darovanou příležitostí nepohrdl. Jeho branka byla po čtyřiceti minutách rozdílovou.

Hned zkraje třetí periody přišlo kýžené uklidnění. V přesilové hře propálil Adam Jánošík vše, co mu stálo v cestě a domácí rázem disponovali komfortnějším dvoubrankovým náskokem. Opravdovou lahůdkou se posléze blýskl první liberecký útok. Krenželok od zadního mantinelu našel v palebné pozici Lakatoše, který si všiml u pravé tyče číhajícího Petra Jelínka. Kotouč šel z hole na hůl a Jelínek, stylově jako zastupující kapitán, nasměroval puk pod víko mladoboleslavské brány za bezmocného Maxwella.

Hosté se pokusili zareagovat. Přesilovku pět na čtyři si Bruslaři vylepšili odvoláním Maxwella ven z brány. Minutu před koncem základní hrací doby pak Lukáš Žejdl skutečně vykřesal naději, ale na zvrat už středočeskému celku zkrátka chyběl čas.

Ohlasy z liberecké kabiny:

„Utkání rozhodly přesilovky. Góly v nich na začátku druhé a třetí třetiny nás uklidnily. Bylo to vyrovnané utkání z obou stran. Rozhodla naše efektivita v zakončení. Jsem rád, že jsme tohle obtížné utkání s těžkým soupeřem zvládli.“

„Po dvě třetiny jsme viděli vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Soupeř využil přesilovky a myslím že ta na začátku třetí třetiny nás srazila do kolen. Tygři pak ten konec dohráli brilantně.“