Dorostenci ztratili zápas se Slavií v třetí třetině, z Prahy si ale odvážejí alespoň bod

Praha/Liberec - Šestnáctka vyrazila do Prahy, kde proti Slavii chtěla urvat potřebnou výhru. To se jí ale bohužel nepovedlo, v poslední dvacetiminutovce totiž inkasovali tři góly. Útěchou jim může být alespoň bod z nadstavby, který jim po deseti sekundách prodloužení zařídil Petr Gajda.

XI.kolo, čtvrtek 31. ledna 2019
6:3
(2:1, 1:2, 3:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Rulc (Svoboda), 18. Rulc (Skoupý), 21. Slavíček (Čech), 55. Srdínko (Vlasák, Vymětal), 60. Srdínko (Palát), 60. Rulc (Hofmann) – 15. Böhm (Kříž), 25. Měchura (Rossmy, Gajda), 36. Rossmy (Měchura, Gajda), 61. Gajda (Měchura, Šedivý). Rozhodčí: Velčovský – Nekvapil, Špringl. Vyloučení: 2:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 99 Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3.

HC Slavia Praha

Pittr (Janura) – Dráb, čech, Srdínko, Svoboda, Hrdlička, Palát – Malínek, Greguss, Slavíček, štancl, Skoupý, Hofmann, Vlasák, Rulc, Hamršmíd, Vymětal

Vopravil (Franc) – Böhm, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák, Culek, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlán, Trunda, Jenčovský, Kříž, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

Do čtrnácté minuty se hra nesla v pomalejším tempu bez větších příležitostí, pak se ale probudili střelci obou týmů a skóre se začalo rychle měnit. Nejdříve Tygry do vedení dostal Martin Böhm, který z levého kruhu propálil Pittra - 0:1. Liberečtí se však neradovali moc dlouho, po jedenácti sekundách totiž Šimon Rulc využil pěkné nahrávky Svobody a vyrovnal stav utkání - 1:1. Vzápětí si domácí vzali vedení na svou stranu, když druhý gól v krátkém sledu přidal opět Šimon Rulc, jenž z levé strany propálil Vopravila - 2:1.

I v úvodu druhé třetiny navázali oba týmy na konec první dvacetiminutovky, už po 50 sekundách se totiž měnilo skóre. Liberečtí obránci zapomněli na úplně volného Šimona Slavíčka, který přízemní střelou překonal Vopravila - 3:1. Dvoubrankové vedení ale Pražanům moc dlouho nevydrželo, jelikož se za necelé tři minuty prosadil Adam Měchura, který se zmocnil odraženého puku, objel s ním branku a bekhendem ho zasunul za brankovou čáru - 3:2.

Tygři si šli za vyrovnáním a v 35. minutě se ho dočkali. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Bennet Rossmy, jenž dorazil kotouč do poloodkryté branky - 3:3. Následně si šelmy zahrály přesilovku, ve které si vypracovaly tlak v útočném pásmu, nicméně vedoucí branku se jim do konce druhé třetiny vsítit nepodařilo.

V úvodu poslední dvacetiminutovky mohl skórovat Měchura, který jel sám na slávistickou branku, ani na dvakrát však Pittra nepřekonal. To ho následně mohlo mrzet, v 54. minutě totiž svůj druhý gól v utkání vstřelil Adam Srdínko, který krásnou střelou od modré čáry vymetl šibenici Paříkovy branky - 4:3. Liberečtí poté sáhli ke hře bez brankáře, ta však přinesla opačný účinek než měla, Adam Srdínko a Šimon Rulc, jenž zkompletoval hattrick, se totiž oba trefili do prázdné branky a upravili na konečných 6:3.

Bod útěchy pro náš celek vstřelil deset sekund po začátku prodloužení Petr Gajda, který se hned po buly dostal do šance a nemýlil se. Další zápas čeká dorostence už tuto sobotu od 13:00, v Liberci přivítají Litvínov, přijďte je podpořit!

Richard Lobo
„Myslím si, že jsme měli malinko víc ze hry, ale nedali jsme šance. Slavia na druhé straně využila všechny, které měla, a zaslouženě nás z každé šance potrestala. Dělali jsme zbytečné školácké chyby a to nás stálo zápas. Měli jsme v našem tlaku na začátku dát víc gólů, kdyby se nám to povedlo, mohl zápas vypadat jinak.“

Jiří Veber
„Musím říct, že vstup do utkání byl špatný, skoro celou první periodu byli hosté lepší a my jsme tu třetinu paradoxně vyhráli. Druhá třetina byla z našeho pohledu lepší, ale pořád jsme viděli, že mají neskutečný mančaft. Měli jsme také velké štěstí. Řekl bych, že hosté hráli vyspělejší hokej než my, my jsme je tolik nepřehrávali. Ale je důležité, že sami kluci viděli, že můžou hrát s kýmkoliv.“