Drama ve Zlíně rozsekly až samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější Berani

Zlín/Liberec – V první třetině zápasu byli o něco lepší Tygři, jenže se prosadili pouze domácí. Prostřední dvacetiminutovka proběhla přesně opačným způsobem. Liberečtí sice nevystřelili tolikrát jako soupeř, nicméně se jim povedlo vyrovnat. Třetí perioda nabídla dramatickou přetahovanou o výsledek, která nakonec skončila zaslouženým dělením bodů. I přes obrovské šance Liberce v prodloužení utkání dospělo až do samostatných nájezdů, které přisoudily druhý bod domácímu celku.

12. kolo, úterý 12. ledna 2021
4:3sn
(1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Fořt (Nosek), 49. M. Novotný (Fryšara), 53. Nosek, rozh. náj. Okál – 31. Gríger (Průžek), 46. Kolmann (Birner), 59. Bulíř (J. Vlach, Birner). Rozhodčí: Kika, Pilný – Bryška, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 22:47. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3.

PSG Berani Zlín

Huf (Kašík) – Řezníček, Gazda, Žižka (C), Ferenc, M. Novotný, Nosek (A), Suhrada – Kubiš (A), Fořt, Vopelka – Köhler, Honejsek, Dufek – Okál, Herman, Šlahař – Sebera, P. Sedláček, Fryšara.

J. Pavelka (Kváča) – Kolmann, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Štibingr, Kunst – Birner (A), A. Musil, Lenc – Průžek, Bulíř, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – Šír, Najman, D. Špaček.

Liberečtí na svého soupeře vlétli a již během první minuty si vybojovali přesilovou hru. Daniel Huf však musel těžký zákrok předvést až po jejím skončení. Z bezprostřední blízkosti ho totiž ohrozil Michal Bulíř, jenže zlínský gólman své mužstvo podržel. Tygři byli nadále o něco aktivnější, nicméně otevřít skóre se jim nepodařilo. V polovině úvodního dějství putoval na trestnou lavici Michal Birner a Berani díky početní výhodě převzali iniciativu.

Výhodu jednoho muže v poli sice nevyužili, o chvíli později už se ale mohli radovat. Jaroslav Pavelka totiž pouze vyrazil nebezpečný pokus Davida Noska od pravého mantinelu a Tomáš Fořt dorazil kotouč do sítě. Ještě před první sirénou se autor vedoucí trefy ševců dostal do podobné situace, tentokrát byl ovšem úspěšnější maskovaný muž Severočechů.

Zatímco v první periodě měli více ze hry svěřenci trenéra Patrika Augusty, vstup do té druhé sedl více Beranům. Ti byli střelecky aktivnější, jenže do vážného ohrožení Pavelkovy klece je liberecká defenziva nepustila. A chvíli po polovině zápasu přišlo kýžené vyrovnání! Janu Dufkovi trestuhodně nevyšla klička na vlastní modré čáře a o puk ho připravil Jiří Průžek. Ten následně využil toho, že si Daniel Huf vyjel hodně daleko z brány, a přihrál Dávidu Grígerovi, který zkušeně zamířil do odkryté svatyně.

O pět minut později mohlo být ještě lépe, tentokrát ale Daniela Hufa zachránila tyč! Těsně před druhou přestávkou se zase na druhé straně kluziště zapotil Jaroslav Pavelka, jenž musel řešit skrumáž po nahození Jakuba Ference. Brankovou čáru naštěstí pro náš tým uhájil a do závěrečné části se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Tygři po úpravě ledové plochy rázně vykročili za ziskem tří bodů a ve 46. minutě byli za svou aktivitu odměněni. Michal Birner vyhrál vhazování v útočném pásmu přímo na Petra Kolmanna, který se napřáhl a parádním projektilem z voleje prostřelil Daniela Hufa. Poté byl ale na dvě minuty vyloučen Dávid Gríger a při početní výhodě přihrál Štěpán Fryšara na modrou Martinu Novotnému, který povedenou dělovkou srovnal skóre na 2:2.

Následně se vysokou holí provinil Petr Jelínek a ani další oslabení nezvládly šelmy bez úhony. David Nosek se dostal ke sraženému puku v prostoru mezi kruhy a procedil jej za Jaroslava Pavelku. Berani během pouhých pěti minut otočili vývoj střetnutí a najednou to byli hosté, kdo musel dotahovat. Už to vypadalo, že Zlínští těsné vedení uhájí, minutu a půl před koncem ale oslabil svůj tým Bedřich Köhler, jenž dostal menší trest za podrážení. Tygři svou přesilovku ještě vylepšili odvoláním Jaroslava Pavelky a power play se vyplatila! Další tvrdá střela Petra Kolmanna se od zadního mantinelu odrazila před bránu k Michalu Bulířovi a ten jej dorazil za dezorientovaného Hufa!

Během prodloužení zůstal Jaroslav Pavelka v podstatě bez práce, zato Daniel Huf se měl ve svém brankovišti co ohánět. Zlín totiž nabídl Tygrům další přesilovku, v níž mohl rozhodnout Adam Musil, jenž se ocitl sám před bránou. Domácí brankář mu však hokejkou znemožnil jakékoliv zakončení. Vyrovnaný duel tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byli bohužel úspěšnější domácí, kterým bonusový bod vystřelil Zdeněk Okál.

„Utkání rozhodly neproměněné šance z naší strany. Vytvořili jsme si hodně střeleckých příležitostí, ale bohužel jsme nebyli produktivní v koncovce. Ve třetí třetině jsme udělali dva hloupé fauly, nabídli jsme soupeři dvě přesilové hry, které využil. Podařilo se nám vyrovnat při odvolání gólmana, ale poté jsme opět nedali šance. Soupeř hrál velmi obětavě, byl houževnatý a bojoval po celý průběh zápasu. Kvůli špatné produktivitě si neodvážíme více bodů.“

Robert Svoboda
„Jsme rádi, že jsme získali s Libercem dva body, zápas se nám podařil. V úvodu si soupeř vytvořil tlak i zásluhou přesilové hry. Přečkali jsme to a vzápětí vstřelili gól, což nás povzbudilo. Poté hrubá chyba na naší straně vývoj utkání změnila, ale podařilo se nám průběh otočit. Nakonec byla remíza po šedesáti minutách spravedlivá a štěstí se v nájezdech přiklonilo na naši stranu. Důležité bylo, že Liberec v nastavení neproměnil přesilovku čtyři na tři. Výhra je pro nás velkým povzbuzením i přes ztrátu dvou zraněných hráčů.“