Drtivá převaha! Dorostenci nedovolili překvapení a zvítězili také na ledě Techniky

Date of publication Author Ondřej Belák

Brno - Po cenné výhře na Slavii zajížděla naše sedmnáctka na jižní Moravu. V zápase proti Technice Brno byla jednoznačně aktivnější a soupeři dovolila pouhých deset střel na branku! Tygrům navíc pomohl rychlý vstřelený gól, který je uklidnil už v samotném úvodu utkání.

10. kolo, sobota 12. října 2019
(0:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 56. Fornál (Rajzík) – 4. Kříž (Šíma, Trunda), 8. Jenčovský (Masař), 17. Plos (Masař, Dvořák), 35. Trunda (Jenčovský, Vodlan), 56. Vodlan, 56. Trunda (Hois, Leden). Rozhodčí: Sofka - Husák, Smetková. Vyloučení: 10:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 10:53. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

VSK Technika Brno

Geidl – Zavřel, Rajzík, Kala, Vacek, Žák, Šupa, Svoboda – Nerad, Harásek, Kubový, Toman, Lysoněk, Matějíček, Plevka, Maštalíř, Líska, Korbini, Fornál.

Franc – Meisel, Dvořák, Patzelt, Šíma, Culek, Tůma – Vodlan, Hois, Trunda, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Masař.

Šelmy šly do zápasu se vzpomínkami na předchozí vzájemný duel, který v rámci prvního kola ovládly na domácím ledě drtivě o deset branek. Tomu také odpovídal obrázek dění na ledové ploše, úvodní dvacetiminutovku totiž na střely ovládly nevídaným poměrem 19:1! Geidl se v domácí kleci rozhodně nenudil, poměrně brzy byl ale donucen kapitulovat.

Tygři sehráli povedenou kombinaci, od Ondřeje Šímy a Tomáše Trundy putoval touš až k Filipu Křížovi, který otevřel skóre - 0:1. Za necelých pět minut navíc bylo na liberecké straně ještě veseleji, Mikuláš Jenčovský totiž po asistenci Jakuba Masaře zdvojnásobil vedení - 0:2. Technika si ještě přitížila špatnou disciplínou a v samotném závěru početní výhody mířil do černého Lukáš Plos - 0:3!

Prostřední třetina byla po stránce statistik nejvyrovnanější. Hru kouskovala vyloučení na obou stranách, více však stále faulovali Brněnští. Severočeši potrestali paradoxně technický přestupek. Když hráli domácí ve čtyřech z důvodu příliš mnoha hráčů na ledě, zakončil přesilovkový nápor Tomáš Trunda - 0:4.

V poslední části se na další změny skóre dlouho čekalo, jenže pak přišly hned tři během neuvěřitelných osmnácti sekund! Nejprve se prosadili Liberečtí, když Geidla prostřelil slovinský útočník Luka Vodlan - 0:5. Gólovou radost si posléze mohla užít také Technika. Ojedinělou příležitost svého celku zúročil Michael Fornál - 1:5. Za další okamžik už nicméně úřadovali znovu hosté, asistence mladíků Vojtěcha Hoise a Matěje Ledna využil Tomáš Trunda - 1:6. Bílí Tygři tedy navázali na čtvrteční výhru na Slavii a vracejí se z venkovního dvojzápasu s plným počtem bodů!

10. kolo, sobota 12. října 2019
(0:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky

VSK Technika Brno