Duel se Spartou muselo rozhodnout prodloužení, v něm Tygři nakonec padli

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Hned první přípravný duel Bílých Tygrů proti Spartě přinesl pořádné drama, které muselo rozlousknout až prodloužení. V něm rozhodl o vítězství Pražanů Jiří Černoch. Velmi vydařený návrat do libereckého dresu zažil Ladislav Šmíd, jenž se ve své premiéře blýskl jednou brankou.

přát., pátek 28. července 2017
3:4p
(2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Krenželok, 14. Plutnar (Jelínek, Lakatoš), 48. Šmíd (Dlouhý, Stránský) – 33. Uher (Kalina, Černoch), 44. Říčka (Reichenberg), 52. Smejkal (Jandus T.), 61. Černoch (Dvořák). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.

Will – Derner, Jánošík, Šmíd, Plutnar, Kolmann, Pyrochta, Havlín – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Jašek, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Bližňák, Bartovič – Dlouhý, Vantuch, Stránský

Honzík – Nedomlel, Švrček, Dvořák, Jandus M., Mikliš, Kalina – Říčka, Klimek, Reichenberg – Procházka, Černoch, Pšenička – Uher, Smejkal, Lis – Wojnar, Rousek, Jandus T.

Liberečtí se do prvního přípravného zápasu vrhli hned se třemi ze čtyř letních posil a od začátku bylo znát, že jsou po dlouhé pauze pořádně hladoví. První velkou šanci však měli Pražané. Přečíslení dva na jednoho však zlikvidoval Lakatoš, který pohotově sáhl do Reichenbergova pasu. Skóre k radosti domácího publika otevřel až Lukáš Krenželok, jenž za Honzíkova záda pohotově poslal kotouč odražený zpoza brány.

Sparťanský gólman nezažíval zrovna povedenou premiéru a po rychle inkasované brance lovil puk ze sítě brzy podruhé, navíc po vlastním zaváhání. Jeho rozvážnou rozehrávku zachytil Jelínek, který naservíroval kotouč před prázdnou svatyni Michalu Plutnarovi a ten propálil vše, co mu v cestě stálo.

Taktická porada hostů

Na druhé straně se o vzruch staral především Dominik Uher. Ten se uvedl ostrým bodyčekem na Mária Bližňáka, což rozčílilo Ladislava Šmída, který se okamžitě vydal sparťanského bijce potrestat. Uher však zlobil dál a později se dostal do konfliktu s bezmála celou střídačkou domácího týmu.

Byl to ale právě Dominik Uher, kdo připravil Romana Willa o čisté konto. V přesilové hře vypustil z vrcholu pravého kruhu na libereckou bránu tvrdou střelu, která si našla cestu až za Willa. Uher, jednoznačně nejviditelnější Sparťan v utkání, pak ještě vytvořil další slibnou možnost pro spoluhráče Černocha, jemuž se ale nepovedlo nasměrovat puk do poloodkryté klece.

Liberecká střídačka

Zkraje závěrečné třetiny celek z hlavního města dokonce vyrovnal. Robert Říčka po pravém křídle ujel domácí obraně a precizní ranou ke vzdálenější tyči překonal Willa. Odpověď šelem však na sebe dlouho nenechala čekat. Ladislav Šmíd napřáhl k přesné střele od modré čáry a stylově oslavil svůj návrat pod Ještěd.

Pražané ale nedali svou kůži lacino a v polovině periody opět srovnali krok. Nahození Tomáše Janduse vyrazil Will jen na hokejku Jiřího Smejkala a ten z bezprostřední blízkosti dopravil kotouč na místo určení. Jeho trefa poslala zápas do prodloužení.

To mělo velmi krátkého trvání. Po pětapadesáti sekundách hry totiž obránce Dvořák našel od levého mantinelu před bránou Jiřího Černocha, kterému k překonání Willa stačilo jen správně nastavit hokejku. Sparta tak v závěru byla šťastnější. Tygři budou mít další příležitost ve čtvrtek, kdy vyjedou ke druhému utkání v přípravě na chomutovský led.

Ohlasy z liberecké kabiny:

Karel Mlejnek
„Bylo to zakončení našeho třítýdenního programu, takže jsme samozřejmě chtěli uspět. Určitou kvalitu hry jsme předvedli. Hráli jsme hodně na kotouči a snažili se o aktivní hru, bohužel ve druhé půli utkání jsme nebyli tak efektivní.“