Dvacítka málem přišla o tříbrankové vedení. Nakonec ale ze Sparty veze tři body!

Praha/Liberec — Základy pátečního vítězství položili liberečtí junioři v závěru první třetiny, kdy vstřelili hned tři góly. Sparta poté mocně dotahovala, jenže Tygři jí nakonec obrat nedovolili a zvítězili za plný počet bodů.

11. kolo, pátek 18. října 2019
2:5
(0:3, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Gluzman (Tomek, Bláha), 37. Slavíček – 17. Křepelka (Kovář, Šeliga), 18. Měchura (Charvát, Rossmy), 19. Strnad, 54. Měchura (Drábek, Ira), 59. Šeliga (Šafařovský). Rozhodčí: Micka – Ganger, Šimánek. Vyloučení: 6:6. Vyšší tresty: 0:2 Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

Krbeček (19. Cichoň) – Klodner, Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Bespalchenko, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina.

Čajan (Král) – Ira, Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský (A), Adamec, Jansa, Strnad, Liška, Drábek, Rossmy, Šeliga, Gajda, Měchura.

Začátek utkání nabídl taktickou bitvu a příchozí fanoušci si museli na výraznější příležitost nějaký čas počkat. Po úvodním oťukávání se iniciativy chopili sparťané, kteří bez přestání bušili do liberecké obrany. Ta však i za přispění brankáře Pavla Čajana odolávala. Ve dvanácté minutě si domácí zkusili první přesilovou hru, kterou ale nevyužili a následně po jedné z jejich střel zazvonila za Čajanem branková konstrukce.

Poté putovali na trestnou lavici hned dva hráči Sparty a Severočeši dvojnásobnou početní výhodu využili! Po rychlé kombinaci totiž z mezikruží vypálil Jan Křepelka, jenž otevřel skóre — 0:1. V pokračující klasické přesilovce udeřili Tygři podruhé, když nabídku Adama Charváta zužitkoval Adam Měchura — 0:2. Fantastickou úvodní třetinu ukončil minutu a půl před první sirénou Vojtěch Strnad, jenž využil zaváhání Pražanů a navýšil liberecké vedení — 0:3.

Po studené sprše v závěru první dvacetiminutovky přenechal Jakub Krbeček místo v brankovišti Oldřichu Cichoňovi. V úvodu druhého dějství svěřenci trenéra Milana Plodka nevyužili další početní výhodu a o slovo se tak přihlásili domácí, kteří zásluhou Simeona Gluzmana snížili na rozdíl dvou branek — 1:3.

Hru poté začala kouskovat mnohá vyloučení a díky jedné z přesilovek se Sparta vrátila zpět do zápasu. Josef Slavíček totiž dorazil za brankovou čáru sraženou střelu a zaznamenal druhou trefu domácího celku — 2:3. Šelmy poté zažily krušné chvíle, neboť Jan Křepelka inkasoval za tvrdý atak pětiminutový trest, během něhož se ještě faulem provinil Adam Charvát. Tým z města pod Ještědem ale dlouhé oslabení tří proti pěti zvládl bez úhony.

Výhodu dvou mužů v poli si sparťané vyzkoušeli i na začátku závěrečné periody, jenže Pavel Čajan neinkasoval ani tentokrát. Pražský celek se i nadále nevzdával a byl více v držení kotouče, přes pevnou obranu naší dvacítky se však velmi těžko prokousával.

Klíčový moment duelu přišel v čtyřiapadesáté minutě. Hosté rozjeli rychlý protiútok, na jehož konci stanul Adam Měchura, který střelou z levého kruhu pro vhazování vrátil Tygrům dvoubrankové vedení –2:4. Pražané se i tak nevzdali, jenže na zvrat už jim nezbyly síly. Minutu před koncem navíc výhru šelem pečetil trefou do opuštěné klece Dominik Šeliga — 2:5.

„Bylo to velmi vyrovnané utkání s obrovským nasazením od obou týmů. Na začátku měla Sparta více ze hry, lépe se pohybovala. Naštěstí jsme její tlak přestáli, poté využili dvě přesilovky a dostali se do tříbrankového vedení, což bylo klíčové. Pražané snížili na rozdíl jediné branky, takže jsme kluky nabádali, abychom hráli bez faulů. To se nám moc nedařilo, dvě dvojnásobná oslabení jsme však perfektně odbránili. Poctivou hrou jsme poté zápas dovedli do vítězného konce. Hráčům jsme poděkovali za týmový výkon, s kterým bychom podle mě mohli těch výher posbírat víc.“

Tobiáš Slavíček
„Měli jsme špatný vstup do utkání, dostali jsme tři góly na konci první třetiny. Moc jsme faulovali, nezvládli jsme proměnit ani jednu ze dvou přesilovek pět na tři. Všechny naše přesilovky byly špatné. Prostě jsme si dnes nezasloužili vyhrát. Když nevyužijeme přesilovky pět na tři, tak si nezasloužíme vyhrát.“