Reportáž

Dvacítka podlehla i Olomouci a z moravského tripu se vrací bez bodu

Olomouc/Liberec - Juniorka si po prohře se Zlínem chtěla spravit náladu proti Olomouci. To se jí ale nepovedlo. Tygři ztráceli už od páté minuty a domácí pořád navyšovali svůj náskok. Mora nakonec vyhrála 6:0 a svěřenci trenéra Milana Plodka se tak domů vrací bez bodu.

Tygrům se vstup do zápasu nepovedl. Už po pěti minutách překonal Pavla Čajana rychlou ranou z bezprostřední blízkosti David Vosátko - 1:0. Domácí vstřelený gól nabudil a rázem byli na ledě více vidět, za což byli odměněni po polovině první třetiny. Po přihrávce Jana Štědrého se prosadil Tomáš Krupa - 2:0. Po zbytek úvodní části hry se nic významného nestalo, Liberečtí tak odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem.

A to se hned po dvou minutách prostřední dvacetiminutovky zvýšilo. David Kalač byl na brankovišti dostatečně důrazný a protlačil kotouč za brankovou čáru - 3:0. Zanedlouho už šelmy ztrácely čtyři branky. Patrik Tarnoczy hezkou křižnou přihrávkou našel volného Joshuu Jamese Máchu, jenž se sám před Čajanem nemýlil - 4:0.

Před koncem druhé části hry mohli mohli Severočeši snížit v přesilovce, jenže se paradoxně trefili opět domácí. Matěj Kořenek v oslabení ujel všem soupeřům a bezmocnému Čajanovi nedal žádnou šanci - 5:0. Po prostřední periodě tak Olomoučtí vedli o pět gólů a o vítězi bylo už prakticky rozhodnuto.

V třetí třetině už nebylo k vidění moc šancí, zápas se už jen dohrával. Jeden gól ale přece jen padl, bohužel ale do liberecké sítě. V přesilovce se po přihrávce Reného Hladiše se štěstím prosadil Tobiáš Handl - 6:0. Do konce zápase už se nic významného nestalo, svěřenci trenéra Milana Plodka tak z Olomouce odjíždějí s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Na trip jsme odjeli ve velmi osekané sestavě, máme několik zraněných a nemocných hráčů. I tak se s tím kluci poprali a bojovali v obou zápasech. Na lepší výsledky však síla nebyla."

Naši partneři

Generální partner
Generální partner