Dvacítka rozhodla v přesilovkách a veze si z Kladna matchball

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec/Kladno – Druhý zápas ve dvou dnech sehrála na kladenském ledě liberecká juniorka a perfektní výkon z pondělka minimálně zopakovala. Po častých vyloučeních na straně domácích dostali Tygři spoustu možností, ze kterých dokázali vstřelit hned čtyři branky. Tyto góly také rozhodly o osudu utkání a o tom, že ve čtvrtek budou mít liberečtí první možnost sérii ukončit na domácím ledě. Tři kanadské body si dnes připsali obránce Hanousek (0+3), Kapitán Nezbeda (1+2) a střelec, který si už odbyl i debut v A-týmu, Ondřej Chrtek (2+1).

ČF2, úterý 20. března 2018
2:7
(0:2, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 40. Patyk (Jelínek), 41. Patyk – 10. Bednář (Wiencek, Chrtek), 11. Teplý, 30. Šír (Nezbeda), 33. Chrtek (Hanousek), 39. Chrtek (Nezbeda, Jeník), 47. Nezbeda (Hanousek), 57. Benák (Kunst, Hrabík). Rozhodčí: Roman Svoboda – Tomáš Brejcha, David Jelínek. Vyloučení: 11:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 15:52. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:7.

Rytíři Kladno

Stahl (40. Blažek) – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera, Zelingr – Gnusin, Patyk, Bláha, Jelínek, Řepka, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Kučera, Březina

Žajdlík – Miročnikov, Hanousek, Bednář, Krejsa, Turský, Benák, Kunst, Starosta – Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Teplý, Hrabík, Chrtek

Tygři překvapili v prvním zápase svého soupeře aktivní hrou s plným nasazením od první minuty a stejným způsobem vstoupili do utkání také v úterý. A byli za to náležitě odměněni dvěma góly. V rozmezí dvou minut se prosadili Jan Bednář a při přesilovce Michal Teplý.

Rytíři měli v celém dvojzápase problémy s disciplínou a častými vyloučeními, ale Tygrům se nedařilo nabídnuté přesilovky proměnit. Dlouho však smutnit nemuseli. Ve 29. minutě se pár vteřin po konci hry v početní výhodě prosadil Jan Šír a zvýšil na 0:3. Ovšem to nebylo zdaleka vše co hosté předvedli ve druhé dvacetiminutovce. Další rány, na už tak pošramocené naděje Kladna na vítězství v dnešním zápase, přidal Ondřej Chrtek, který se během pěti minut prosadil hned dvakrát. Malou jiskřičku naděje vykřesal na konci druhé a na začátku třetí třetiny, totožně jako Chrtek, dvěma góly Petr Patyk, ale další dění už bylo opět v režii Tygrů.

Ve 46. minutě přidal šestou branku kapitán Liberce Tomáš Nezbeda a krátce před koncem upravil na konečných 2:7 obránce Jiří Benák.