Famózní mladší dorost otočil téměř ztracený zápas! V prodloužení rozhodl Vomáčka

Date of publication Author Jaroslav Vondrák, Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - Už se zdálo, že svěřenci Milana Plodka nemají v zápase s Bruslaři naději. Ještě pět minut před koncem prohrávali 1:3, ale stupňovaný tlak přinesl mladým Tygrům vyrovnání a zároveň znamenal prodloužení. V něm dokonal liberecký obrat Benjamin Vomáčka.

VIII.kolo, úterý 17. ledna 2017
3:4p
(1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Simon (Sýkora), 41. Dobša, 47. Moucha (Dobša, Závora) – 27. Cikhart (Strnad, Jiruš), 54. Dospěl (Nikolič), 56. Drábek (Starý, Vomáčka), 62. Vomáčka. Rozhodčí: Prchal – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 66. Střely na branku: 41:28.

BK Mladá Boleslav

Rylich (Kmec) – Novotný, Sýkora, Suk, Dobrokovský, Lhota, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha, Chwastek, Závora, Sirotek, Simon

Zajíček (Čajan) – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Moc, Starý, Kollert – Pray, Dospěl, Nikolič, Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág

Utkání začalo oťukáváním z obou stran, zanedlouho po vhození úvodního buly byla také k vidění první vyloučení a to na obou stranách. Ani jeden z celků se ale do větší šance dostat nedokázal. První významnější příležitost tak přišla po dvanácti minutách.

Liberečtí zaváhali na modré čáře a domácí se dokázali dostat do přečíslení dva na jednoho. Zajíček ale pokus střílejícího Sirotka zachytil do lapačky. Na druhé straně Rylicha dvakrát za sebou prověřil liberecký Adamec, ale brankář domácích byl na svém místě.

Dvě minuty před odchodem do kabin se už ale skóre měnilo. Boleslavští dostali výhodu přesilové hry, Sýkora zavezl puk do pásma a přesně našel čepel Michala Simona, který propálil Zajíčka.

Úvod druhé periody patřil Severočechům, kteří více drželi puk. Do střeleckých příležitostí se však dostávali sporadicky. I tak ale dokázali vstřelit vyrovnávací branku! A druhá branka v utkání padla v přesilovce, tentokrát ovšem v početní výhodě Tygrů.

Tomáš Jakubec doráží puk

Jiruš vybojoval puk za brankou, přihrál Strnadovi, který kotouč nahodil na branku a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Jan Cikhart a procpal puk za brankáře domácích. Vedení mohl Boleslavi vrátit Sirotek, který už podruhé v utkání zakončoval akci dva na jednoho a opět si na Zajíčka nepřišel.

Vstup do třetí třetiny vyšel domácím skvěle. Už po sedmnácti vteřinách se ke střele dostal David Dobša a poslal Mladou Boleslav do vedení 2:1. A o chvíli později se domácí prosadili potřetí. Dobša, střelec předchozí branky, našel ideálně postaveného Lukáše Mouchu a ten se nemýlil a vstřelil třetí gól domácích.

Jan Křepelka svádí sprinterský souboj

Snížit mohl vzápětí Virág. Ten byl v samostatném úniku faulován a jel tak trestné střílení. Rylich ale jeho úmysl přečetl a puk za svá záda nepustil. Liberečtí se ale nevzdali a nadechli se k velikému náporu, který nakonec přinesl i vyrovnání.

Na drama zadělal v padesáté třetí minutě Luboš Dospěl, který dokázal ve vlastním oslabení ujet Boleslavské obraně a vyzrál i na Rylicha! Domácí tato branka očividně zaskočila, protože od této chvíle byli na puku hlavně Tygři. A hosté se dočkali i vyrovnání! Starý našel hned po vhazování Michaela Drábka, který vystřelil a puk se zastavil až v domácí síti.

Ve zbytku základní hrací doby se už ani jeden z týmů neprosadil, a tak se muselo rozhodnout v prodloužení. A o vítězi bylo jasno už po minutě a devíti vteřinách. Benjamin Vomáčka šikovně nahodil puk zpoza branky a brankář domácích si ho srazil do vlastní branky!

„Z obou stran to byl super zápas bez zákeřných faulů. Kluky bychom museli pochválit i v případě prohry, ale výborně nám vyšel konec utkání. Boleslav vedla, ale hráče jsme nabádali, aby hráli aktivně a vyšlo nám to. Dva body jsou dobré, Boleslav mohla klidně vyhrát, takže jsme se zápasem spokojeni.“