Fantastické přesilovky pomohly Tygrům k vítězné přestřelce s Kladnem

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Bílí Tygři na domácím ledě potvrdili velmi dobrou aktuální formu a v divokém devítibrankovém duelu si poradili s kladenskými Rytíři. Šelmy sice hned třikrát prohrávaly, díky skvělé produktivitě v přesilových hrách ale přece dovedly utkání k těsné výhře 5:4.

46. kolo, neděle 16. února 2020
(2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Šmíd, Birner), 20. Birner (Šmíd, Bulíř), 37. L. Hudáček (Birner, Lenc), 39. L. Hudáček (Lenc, Knot), 49. Lenc (Bulíř, L. Hudáček) – 3. Machač (Barinka, Redlich), 12. Austin (Melka), 35. Stach (O'Donnell), 51. Redlich (Austin). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Kajínek, Špůr. Vyloučení: 8:6. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4.

Hrachovina – Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Kolmann, Havlín, T. Hanousek – Birner (A), L. Hudáček, Lenc – Marosz, Bulíř, M. Zachar – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, A. Musil, Valský

Rytíři Kladno

Cikánek – Nash, Austin, Kehar, Zajíc, Zelingr, Barinka (A), Romančík – Zikmund, Vampola (C), Jágr – O'Donnell, Stach, Hovorka – Redlich, Machač, Melka – Š. Bláha, T. Kaut (A), Hajný

Kladenští začali na libereckém ledě velmi nebojácně a za svou snahu byli brzy odměněni vedoucí brankou Patrika Machače. Tygří odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, v přesilové hře na začátku 6. minuty pálil přesně Michal Bulíř.

Rytíři však pokračovali v hodně živelném výkonu a po brance nejproduktivnějšího zadáka extraligy Bradyho Austina se dostali znovu o gól napřed. Do kabin se ale přece jen odcházelo za vyrovnaného stavu. Michal Birner se v další početní výhodě trefil přesně k tyči a po kontrole videorozhodčího se mohl radovat z pátého zásahu po reprezentační přestávce.

Po přestávce se chvíli zdálo, že gólová přestřelka z úvodní třetiny utichla. Ve druhé desetiminutovce prostředního dějství se však všechno vrátilo do zajetých kolejí. Divočejší závěr periody odstartovala branka hostujícího Davida Stacha, který překvapil Hrachovinu z nulového úhlu a poslal Kladno potřetí v utkání do vedení.

Šelmy ale proti vedoucí trefě Kladna odpověděly přesně tak, jak se jim to podařilo v prvních dvou případech – využitou přesilovkou. Libor Hudáček si položil obránce a svižnou střelou prostřelil Cikánka. Minutu a půl před odchodem do šaten potom Libor Hudáček ve hře pět na pět strhl vedení na stranu Liberce.

Ve třetí třetině působili svěřenci Patrika Augusty velmi uvolněně a v jedné z dalších přesilových her zvýšili náskok na 5:3. Po spolupráci s Hudáčkem a Bulířem zakončil pohlednou kombinaci šelem do prázdné brány Radan Lenc.

Parta kolem Jaromíra Jágra však nic nezabalila a v dvojnásobné početní výhodě zdramatizovala závěr zápasu kontaktní brankou. Brendan O’Donnell dělovkou příklepem vymetl pavučinky v horním růžku liberecké brány a vykřesal pro Kladno naději. Domácí ale na konci dramatického střetnutí ustáli powerplay Rytířů a hubený náskok udrželi až do závěrečné sirény.

Patrik Augusta
„Naše přesilovky dnes byly excelentní. Nebylo to jednoduché utkání, od začátku jsme to tlačili do hodně velkého kopce, ale nakonec vyhrál lepší tým.“

David Čermák
„Myslím si, že o osudu zápasy rozhodly přesilové hry. My jsme využili jednu až na konci a to jsme přitom hráli dvakrát pět na tři. Liberec z pěti proměnil čtyři a to rozhodlo o celém utkání.“

46. kolo, neděle 16. února 2020
(2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Rytíři Kladno