Hráči z Benátek posílena devatenáctka si poradila s Brnem. Kometě nastřílela šest branek!

Liberec - Trenér Milan Plodek se v zápase s Kometou mohl spolehnout na hráče, kteří tuto sezónu nastupovali především za farmu v Benátkách. Tygři položili základy úspěchu již v první třetině a většinu utkání měli pod svou kontrolou. Nad Kometou nakonec zvítězili 6:2.

XXI.kolo, pátek 22. února 2019
6:2
(2:0, 2:1, 2:1 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Šír (Klapka), 9. Rychlovský (Najman, Charvát), 21. Najman, 25. Křepelka (Klapka, Šír), 50. Šafařovský (Šeliga), 56. Šír (Šafařovský) – 22. Malý (Plášek, Mlčák), 58. Škvrně (Svozil), 65. Plášek (Mlčák). Rozhodčí: Smitka – Maštalík, Serbus. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 42:34. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2.

Pařík – Aubrecht, Kunst, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Najman, Křepelka, Rychlovský, Šír, Šafařovský, Teplý, Strnad, Jiruš, Chrtek, Klapka, Drábek, Šeliga

HC Kometa Brno

Micka – Kučera, Kolemý, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Žák, Plášek, Snášel, Minárik, Meluzín, Škvrně, Malý, Střondala, Kunc, Bartes

Utkání nezačalo zrovna atraktivní hrou. Týmy se spíše oťukávaly a na obou stranách se objevovalo plno nepřesností. Nakonec se z první vážnější šance zápasu dostali do vedení Tygři. Adam Klapka zavezl po levém křídle kotouč do útočného pásma a přihrál jej mezi kruhy zcela volnému Janu Šírovi, který svou nekompromisní ranou do horního rohu otevřel skóre – 1:0. Kometa se nehodlala s nepříznivým stavem smířit a zkoušela co nejrychleji vyrovnat, místo toho ale podruhé inkasovala.

Adam Najman totiž ve dvanácté minutě vyslal do samostatného úniku Jakuba Rychlovského, který nadvakrát protlačil kotouč za záda brankáře Micky – 2:0. Hru poté začala kouskovat mnohá vyloučení a v jednu chvíli se Liberečtí museli dokonce bránit pouze ve třech. Žádná branka už ovšem nepadla, a tak si Severočeši odnesli do kabiny dvougólový náskok.

Prostřední dvacetiminutovka začala pěkně divoce. Už po pětapadesáti vteřinách se Adam Najman nejlépe zorientoval ve skrumáži před brněnskou svatyní a dorazil kotouč za dezorientovaného Micku – 3:0. O minutu později ale Jakub Malý vjel v plné rychlosti do útočného pásma a nechytatelnou střelou pod břevno překonal bezmocného Paříka – 3:1.

Poté nevyužil obrovskou příležitost Michal Teplý, což ale šelmám nemuselo vadit. Hned na to našel Adam Klapka před bránou osamoceného Jana Křepelku, jenž poslal puk za marně se přesouvajícího Micku a vrátil Liberci tříbrankový náskok – 4:1. Branka Severočechy viditelně nabudila a po zbytek druhého dějství to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Žádná z jejich dalších příležitostí však nebyla využita.

Trenér Milan Plodek o vlivu hráčů z Benátek na tým:

"Nejsou v Benátkách jen tak. Jsou to hráči, kteří se celou sezónu museli rvát s dospělými chlapy a vstřebávat hodně taktiky. Na juniorský hokej jsou tak skvěle připraveni a nyní to bude jen o tom, jestli jejich kvality dokážeme využít."

V závěrečném dějství si nejdříve obě strany vyzkoušely početní výhodu, jenže přesilové hry se v tomto utkání ani jednomu týmu nedařily. Na gól tak došlo až v padesáté minutě, kdy se při přečíslení tři na dva rozhodl Petr Šafařovský pro střelu k bližší tyči a zvýšil na 5:1. O chvíli později využil tentýž hráč zmatků před Mickou a přihrál Janu Šírovi, jemuž stačilo kotouč nasměrovat do zcela odkryté klece – 6:1.

Kometa se i nadále snažila duel aspoň zdramatizovat, zmohla se už ovšem na jedinou trefu, když se prosadil Marek Škvrně – 6:2. V následné nadstavbě se Moravané dočkali aspoň jednoho bodu. Jan Mlčák objel bránu a vybídl k zakončení sjíždějícího Karla Pláčka, jenž puk poslal za brankovou čáru.

„Myslím, že se nám utkání povedlo. Měli jsme z toho malinko strach, protože většina kluků byla zvyklá hrát dospělý hokej za Benátky, ten juniorský je trochu jiný. Kluci k tomu přistoupili skvěle, na střídačce byla výborná atmosféra, dávali jsme hezké góly. Na první zápas to bylo dobré. Zapracujeme na několika věcech, jako je třeba prodloužení. Máme na to týden, snad se na to dobře připravíme.“