Hrdina Vitásek! V prodloužení zkušeně rozsekl urputnou bitvu s Mladou Boleslaví

Liberec - Zápas Tygrů s rivalem z Mladé Boleslavi dospěl až do prodloužení. Během něho rozhodl si naše mužstvo vytvořilo velký tlak, při kterém Ondřej Vitásek zkušeně rozhodl. Svěřenci trenéra Filipa Pešána tak mají po dalším skalpu pětibodový náskok na čele tabulky!

26. kolo, čtvrtek 01. prosince 2016
2:1p
(1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bartovič (Pyrochta, Derner), 64. Vitásek (Radivojevič) – 12. Hyka (Štich). Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Gerát, Rozlílek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:24. Hráči utkání: Milan Bartovič - Tomáš Hyka. Diváci: 5 027.

Will – Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Derner, Pyrochta, Husa – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – Bartovič, Vantuch, Stránský – Vlach, Mikyska, Špaček – Hrabík.

BK Mladá Boleslav

Lukáš – Holub, Stříteský (C), Hanzlík, Kurka, Pastor, Štich, Voráček – Jonák, Žejdl, Orsava – Lenc, Musil, Hyka – Klepiš, Vampola, Látal – Pabiška, Urban.

Již po čtyřiatřiceti vteřinách se poprvé vylučovalo, Radan Lenc inkasoval trest za podražení a oslabil tak ihned zkraje duelu svůj celek. Tygři se dostali do velké příležitosti až ke konci početní výhody, Bulíř obdržel dobrý pas před zařízení a ostře vystřelil, Lukáš si připsal pohledný zákrok. O pár chvil později měl na hokejce gól Lakatoš, před prázdnou brankou mu však kotouč sjel na poslední chvíli z čepele. A tak přišla řada na hosty.

V jedenácté minutě se krásným průnikem prezentoval Tomáš Hyka, který projel celým hřištěm a přesnou ranou ke vzdálenější tyči vyzrál na Willa. Tygři s odpovědí dlouhou neotáleli, Pyrochta našel vynikající přihrávkou rozjetého Milana Bartoviče, který s přehledem bekhendovým blafákem poslal puk pod břevno. Jelikož gólem následně již neskončila jak dělovka Stránského, tak Krenželokova dorážka z posledních vteřin třetiny, rozcházely se oba celky smírně.

Ve čtyřiadvacáté minutě se výrazně ozvali Bruslaři, konkrétně Orsava, jenž se natlačil až před libereckého maskovaného muže. Kličkou se dostal do výhodné pozice, ale nezbedný kotouč mu poté odskočil od hokejky. S další přesilovkou Tygrů přišla velká příležitost. Vyražená Šimkova dělovka se dostala až k Petru Jelínkovi. Ten okamžitě vystřelil, Lukáš vykopl pokus betonem mimo tři tyče. Neúspěšně skončila také Klepišova dělovka po pěkné přihrávce do jízdy, Will vypětím všech sil vyrazil puk mimo dosah holí Středočechů.

O pár chvil později zase chyběla trocha štěstí šelmám. Jánošíkovo střílené nahození od modré čáry tečoval zády k brance Jaroslav Vlach, Lukáš by nestihl zakročit, ale kotouč zamířil pouze vedle tyče! Po druhé pauze statečně vyrazil na útočný výlet Vitásek, nejprve naznačil ránu nápřahem, kotouč si stáhl a vystřelil zápěstím. Maskovaný muž Bruslařů, jenž zareagoval na první náznak, měl velké potíže, nakonec však situaci ustál.

Následně přišlo období přesilovek našeho mužstva. V 48. minutě Krenželok skvěle tečoval dělovku Radima Šimka, ale mladoboleslavský gólman stačil i tuto akci zneškodnit. Po další pohledné akci pálil Jánošík, Lukáš byl i tentokrát úspěšnější. Záhy vyslal projektil z levé strany Bartovič a o pár chvil později Svačina. Skóre se však neměnilo ani v jednom případě, rozhodnout tak muselo prodloužení.

Během něho si Liberečtí vytvořili velký tlak. Ten vygradoval osmdesát vteřin před koncem nastaveného času. Radivojevič uvolnil Ondřeje Vitáska, který si zkušeně vyčkal na správnou chvíli a propálil Lukáše. Liberecký obránce přitom skóroval ve třetím z posledních čtyř utkání! Naše mužstvo má na čele tabulky náskok pěti bodů!

„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas. Hráli jsme jedenáctý zápas ve třiadvaceti dnech, což se podepsalo na silách, které nám proti soupeři, jenž bruslí a hraje přímočaře, docházely. Důležité bylo, že se nám podařilo brzy odpovědět na inkasovanou branku, poté byl k vidění boj padesát na padesát. Nevyužili jsme ani jednu přesilovku, soupeř velmi dobře bránil. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme udrželi soupeřovu trojici dlouho na ledě a poté proti hráčům, kteří neměli síly se nám povedlo skórovat. Jsem rád, že máme bod navíc.“

Marian Jelínek
„Jeli jsme do Liberce s velkým respektem, Tygři hrají v posledních zápasech výborně. Věděli jsme, že nepadne moc branek, proto jsme chtěli co nejdéle držet stav 0:0. Dokonce se nám podařilo vstřelit gól, ale soupeř nás tlačil a byl lepší, přičemž vyrovnal. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a ve třetí části to bylo nahoru - dolu. Soupeř měl k dispozici tři přesilovky za sebou a z naší strany, my jsme je dobře ubránili. Vážili jsme si bodu a chtěli jsme druhý. Nakonec je z toho radost s lehkou pachutí trpkosti, ale musím týmu poděkovat za bojovnost a nasazení.“