Hujer, metelesku blesku! Čtyřgólový hrdina nastartoval kanonádu a šestnáctka je krok od finále

Date of publication Author Jan Kousal

Liberec - Hokejisté Bílých Tygrů do šestnácti let vkročili do semifinálové série s kladenskými Rytíři pravou nohou! V úvodním duelu zvládli divokou přestřelku poměrem 8:4 a dělí je už jen jedna výhra od extraligového finále. Čtyřmi góly srazil Středočechy útočník šelem Jakub Hujer. Druhý zápas na ledě soupeře je na programu v úterý.

SF1, neděle 24. března 2019
(4:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 5. Hujer (Trunda), 14. Hujer (Jenčovský), 16. Hujer (Trunda), 18. Trunda (Böhm), 22. Hujer (Jenčovský, Trunda), 26. Šedivý (Tůma), 51. Vodlan (Putz), 56. Vodlan (Böhm, Masař) – 21. Sýkora (Šapovaliv), 32. Bareš, 52. Ticháček (Chrenka), 58. Ticháček (Procházka). Rozhodčí: Battěk – Axman, Ovsík. Vyloučení: 4:5. Využití: 5:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4.

Franc – Böhm, Duschka, Hladík (A), Šedivý (C), Meisel, Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (A), Gajda

Rytíři Kladno

Gabriška (21. Suk) – Alscher, Havel, Koštoval, Sýkora, Ticháček (C) – Kouba, Bareš, Procházka, Sojka (A), Hrabík, Šilhavý, Bareš, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Ullrych (A), Chrenka

Svěřenci Richarda Loba vlétli do utkání jako uragán a hned v páté minutě se dostali do vedení. Brankář Gabriška vyrazil Trundovu střelu jen k Jakubu Hujerovi, jehož bekhendová dorážka zamířila pod víko kladenské klece. Druhou branku vstřelili Tygři krátce po polovině první části a byl to opět Jakub Hujer, kdo překvapil hostujícího gólmana střelou z levého kruhu.

Jakub Hujer byl v první části jednoduše k nezastavení. Liberecký forvard potěšil ochozy už potřetí, tentokrát úchvatným sólem, a čepice mohly začít létat na led. V závěru úvodní dvacetiminutovky ještě zvýšil náskok domácích Tomáš Trunda, a tak nebylo pochyb o tom, kdo jde do kabin spokojenější.

Druhá třetina začala pořádně zostra. Nejprve se nechal zaskočit liberecký gólman Franc, když pouhých sedm sekund po úvodním buly pustil za svá záda zdánlivě nenápadné nahození Lukáše Sýkory. Za minutu už se ale Franc mohl jet znovu radovat se svými spoluhráči, klid do libereckých řad nedodal nikdo jiný než Jakub Hujer.

Severočeši byli i nadále aktivnější, za což byli odměněni další trefou. Už na 6:1 zvýšil kapitán Jakub Šedivý. Kladenští pak s mizivou nadějí na výhru hráli alespoň o dílčí úspěchy a dočkali se. Adam Bareš pěknou individuální akcí překonal France a snížil na rozdíl čtyř branek.

V závěrečné periodě gólové hody pokračovaly. Nejprve zvedali ruce nad hlavu opět Liberečtí, když se z předbrankového prostoru prosadil důrazný Luka Vodlan. Na druhé straně zase trochu rozradostnil odevzdané Rytíře Jiří Ticháček.

O již osmou branku Liberce se v přesilové hře postaral Luka Vodlan, pro kterého to byla druhá trefa v zápase. Na stejné číslo vstřelených gólů se však krátce po něm dostal i kladenský Jiří Ticháček, jehož druhý zásah stanovil konečné skóre 8:4.

Richard Lobo
„Napadalo nám to tam v první třetině a to asi nakonec i rozhodlo. Proměnili jsme šance, které jsme měli, a tím jsme soupeře, neříkám, zlomili, ale zkrátka se nám to povedlo. Potom už jsme si to víceméně pohlídali. Do půlnoci je to super, ale po ní už to zase začne od nuly. V úterý to určitě nebude jednoduché.“

Libor Procházka
„Byl to pro nás velice nepovedený zápas. Měli jsme špatný vstup do zápasu, se stavem 0:4 už se dá jen těžko něco dělat. To už by bylo jak z říše snů. Chvílemi se zdálo, že by se nám ještě něco mohlo podařit, ale Liberec si to pohlídal. Nic nebalíme! Série se stěhuje k nám, tak to zkusíme protáhnout do středy.“

SF1, neděle 24. března 2019
(4:0, 2:2, 2:2)