Jeden gól nestačil. Tygři se z Brna vracejí bez bodu

Brno - Utkání v Brně Bílým Tygrům nevyšlo. Počínali si sice velmi aktivně a soupeře přestříleli 45:25, to však nebylo proti Kometě nikterak platné. Naši hráči se prosadili pouze jednou, a to až 17 sekund před koncem. Naopak domácí dali Tygrům lekci z produktivity a duel, v němž bylo rozdáno dohromady 76 trestných minut, ovládli 5:1.

11. kolo, neděle 09. října 2016
5:1
(2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Haščák), 15. Štencel (M. Erat, Nečas), 23. Nečas (M. Kvapil), 39. Zaťovič (Trška), 56. Zaťovič (V. Němec, Gulaši) – 60. Ordoš (Vantuch). Rozhodčí: Hradil, Souček – Gerót, Hynek. Vyloučení: 10:8, navíc Malec, Káňa (oba KOM), Vlach a Lakatoš (oba LIB) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 543. Střely na branku: 25:45. Průběh utkání: 5:0, 5:1.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Vincour, Hruška, H. Zohorna – Novák.

Lašák (od 21. Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, Bartovič – Ordoš, Vantuch, J. Stránský – Vlach.

Do utkání vstoupili Bílí Tygři velmi aktivně a snažili se soupeře, který před tímto duelem z ani jednoho zápasu neodcházel bez bodu, zaskočit. V obrovské šanci se zjevil Branko Radivojevič, jehož puk se zvláštním způsobem odrazil z branky ven a rozhodčí při nejbližším přerušení zkoumali situaci s pomocí videa. Jak se však ukázalo, Radivojevičův projektil orazítkoval obě tyče a nepřekročil brankovou čáru.

V další velké šanci se po Dernerově střele a Vejmelkově zákroku objevil Vitásek, který pálil z úhlu do poloodkryté branky, ale brněnský gólman předvedl další skvělý zásah. Namísto Tygrů tak šli do vedení domácí. Ve stejném střídání Vitásek nepřesně rozehrál, namazal kotouč Haščákovi a ten vyslal kupředu Martina Zaťoviče. Ten neváhal a tváří v tvář Lašákovi nasměroval puk do šibenice.

A to v první třetině nebylo vše. V patnácté minutě vyslal Martin Erat prudkou přihrávku na najíždějícího Jana Štencela a jeho chytrá teč, kterou Lašák neviděl, zapadla až do sítě. Naši hráči se snažili zareagovat a nenechali se dvoubrankovou ztrátou zaskočit, Bartovič však po Špačkově pobídce nedokázal brankáře Vejmelku překonat. Po první třetině tak Kometa vedla 2:0.

Petr Jelínek ujíždí hostujícímu obránci

Do druhého dějství naskočili Bílí Tygři do hry s Romanem Willem za zády, který nahradil Jána Lašáka. Ani Willovi však čistý štít příliš dlouho nevydržel. Během přesilové hry domácích našel Kvapil dobře postaveného mladíka Martina Nečase, který už zakončoval ve snadné pozici do téměř odkryté branky.

Tygři se i tak snažili tlačit kupředu. V přesilové hře se v dobré pozici ocitl Lukáš Krenželok, ale zblízka trefil Vejmelku pouze do ruky. Na druhé straně ujeli v oslabení do přečíslení Trška a Dočekal a stanuli dokonce sami před brankářem, první jmenovaný ale nedokázal trefit branku. Gólem neskončila ani šikovná Svačinova teč.

V závěru druhé třetiny se pak strhla hromadná rvačka. Jelínek čistým hitem poslal k zemi Nečase, kterého jel okamžitě mstít Martin Erat. Ve stejné době se do bitky pustil také Jaroslav Vlach s domácím Malcem a pozadu nezůstal ani Dominik Lakatoš, jenž vyzval Káňu. Ani pěsti však Tygrům nepomohly, když po Trškově pasu Martin Zaťovič střelou do prázdné branky přidal čtvrtý gól.

Také v úvodu třetí třetiny se Tygři snažili překonat Vejmelkovu branku, kterou zasypávali množstvím nebezpečných projektilů. Domácí brankář však jako by svou svatyni zamkl a inkasovat nehodlal. Nepomohla ani další z přesilových her. Naopak hned po návratu na led ujížděl Kováčik sám na Willa, mířil však příliš vysoko a přestřelil branku.

Na obou stranách se sice objevovaly šance, hře však za čtyřbrankového rozdílu scházelo tempo, které ji provázelo v úvodu. Publikem to zahučelo při kuriózním momentu, kdy Tygři vyhodili v oslabení puk do bezpečí. Kotouč klouzal po mantinelu a Vejmelka již vyjel za branku, aby ho zde zachytil. Touš se však odrazil od pootevřených dvířek brněnské střídačky a směřoval přímo do branky. Vejmelka jen na poslední chvíli dokázal skočit do brankoviště a vypíchnout ho do bezpečí.

Během přesilové hry Tygrů pro změnu dokázal domácí gólman vychytat také Bližňáka a dál držel čisté konto. Na tom nezměnil nic ani Šimek, který mohl pět minut před koncem nadvakrát zakončovat. Zato domácím se v produktivitě dařilo mnohem víc. Martin Zaťovič najel do pásma a v rychlosti nechytatelnou střelou zkompletoval hattrick. V závěru se dokonce domácí radovali pošesté, tento zásah však pro sekání Martina Erata na Romana Willa nemohl platit. Sedmnáct sekund před koncem se Tygři dočkali alespoň čestného úspěchu. Vantuchovo nahození dorazil do branky Jan Ordoš. To už však nic neměnilo na tom, že Tygři odjíždějí z Brna bez bodu.

Petr Haken
„My jsme se ze začátku dostali dost pod tlak, výborně chytal Karel Vejmelka, což bylo rozhodující, protože nás na začátku hodně podržel. Po celou dobu zápasu jsme nedominovali tak, jak vypadá výsledek. Pro všechny to byl kvalitní zápas a musím vyzdvihnout výbornou práci v defenzívě. Měli jsme spoustu zblokovaných střel a hráči si vítězství zasloužili.“

„Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, což se nám relativně dařilo, měli jsme šance. Nemyslím si, že bychom byli horší tým, byť tomu výsledek neodpovídá. Dostali jsme od domácích, kteří hrají ve velké pohodě, lekci z produktivity. V závěru jsme se ještě nadechli a podařilo se nám dát alespoň branku.“