Junioři odjíždějí z Mladé Boleslavi s prázdnou

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec – 32. kolo juniorské soutěže juniorům nevyšlo úplně podle představ, v utkání proti Bruslařům nevedli ani jednou. Kvůli nepovedené první a druhé třetině, kdy domácí celek dostatečně odskočil. Za Bílé Tygry se trefil Jan Křepelka a Bennet Rossmy, nicméně všechny body bere Boleslav po výsledku 5:2.

32. kolo, úterý 07. ledna 2020
(3:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 5. Petržilka, 14. Petriska, 14. Petriska, 23. Simon (Moravec), 32. Půček (Petržilka) – 19. Křepelka (Drábek), 35. Rossmy. Rozhodčí: Horák – Hynek, Ganger. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 57. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

BK Mladá Boleslav

Zeithaml (Kmec) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška, Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Moucha, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon.

Čajan (Král) – Aubrecht, Šedivý, Charvát (C), Žůrek, Had – Křepelka, Vomáčka, Šafařovský, Adamec, Jansa, Strnad, Trunda, Liška, Drábek, Nezbeda, Rossmy, Šeliga, Žemba.

Počátek zápasu si Liberečtí zkomplikovali faulem, ale s oslabením si nakonec poradili. Bruslaři začali přece jenom s větší aktivitou a v páté minutě se štěstím skórovali, když se přihrávka Jakuba Petržilky odrazila od jednoho z tygřích obránců přímo do branky – 1:0. Do akce se poté pustil Adam Liška, ale z dobré pozice branku minul.

Ve 13. minutě se podařilo Boleslavi ukrást puk a Ján Petriska následně zvýšil na 2:0. Jeho jméno zaznělo na zimním stadionu hned dvakrát za sebou, když se prosadil ihned po buly, a Středočeši tak vedli už o tři branky. Liberečtí hokejisté zabrali a poté, co na trestnou lavici putoval jeden z domácích hráčů, udeřili ještě v další signalizované výhodě. Pomocí Michaela Drábka skvěle zakončil Jan Křepelka a snížil tak na 3:1.

Ve druhé části se síly vyvážily, nicméně po chvíli Bruslaři opět odskočili. David Moravec nahrál nenápadnému Michalu Simonovi, jenž se zakončením neměl do odkryté brány žádný problém – 4:1. Početní výhoda Tygrům nepomohla a Boleslav nepolevila, jelikož se Jan Půček přesně trefil břevno od modré čáry – 5:1.

Bennet Rossmy však předvedl sólovou akci, když obral hráče o puk na modré čáře a následně vsítil druhý gól Tygrů – 5:2. Ve třetí dvacetiminutovce byl Pavel Čajan v kleci nahrazen Danielem Králem. Další gól sice domácí celek nepřidal, ale ani Severočeši své manko nedohnali i přes mnoho příležitostí a odjíždějí tak z Mladé Boleslavi s prázdnou.

Milan Plodek
„Dnes můžeme pogratulovat soupeři, který hrál skvělý hokej. Napadalo nám tam několik zbytečných gólů a my jsme na ně nedokázali odpovědět. Musíme se zamyslet, jestli tomu dáváme všechno, soupeř byl dnes nad naše síly.“

Ladislav Kolner
„Jsme rádi za tři body. Začali jsme zápas dobře, pak jsme sice po ledě trochu létali, což vyhovovalo soupeři, ale potom jsme se do toho vrátili zpět. Jsme rádi, že nás dnes také podržel brankář. Naši hru bychom ještě měli uklidnit, ale víme na čem máme pracovat, takže to zlepšíme.“

32. kolo, úterý 07. ledna 2020
(3:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav