Junioři přestříleli Salzburg a vezou domů výhru 6:2

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Salzburg/Liberec – Junioři prodlužují vítěznou sérii a vezou na sever další 3 body. K výhře Tygrů výrazně pomohl Jan Cikhart, který si za zápas připsal tři kanadské body. I přes nepovedenou třetí třetinu Liberečtí porazili Salzburg 6:2.

6. kolo, sobota 25. září 2021
2:6
(0:3, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 53. Weber (Ziesche, Krotsch), 58. Stiegler (Ziesche) – 8. Cikhart (Starý, Zajíček), 18. Leden (Kovář), 20. Gajda, 24. Cikhart (Putz, Dvořák), 33. Kovář (Cikhart, Putz), 38. Měchura (Leden, Zajíček). Rozhodčí: Huber, Kainberger – Vierthaler, Wimmler. Vyloučení:4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 13:33. Průběh utkání: 0:6, 2:6.

EC Red Bull Salzburg

Clara (Wolf) – Sinn, Weber, Krotsch, Kerber, Hübner, Winkelmann, Venier – Krening, Eckl, Stiegler, Bader, Kofler, Ziesche, Gschliesser

Vopravil (Krátký) – Kollert, Starý, Kovář, Hladík, Dvořák, Patzelt – Nezbeda, Cikhart, Pavlík, Kříž, Měchura, Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Putz

Mladí Tygři od začátku zápasu dominovali. Po necelých osmi minutách se trefil Jan Cikhart. Další gól Severočechů přidal Matěj Leden, když se po přihrávce Filipa Kováře trefil přímo mezi tři tyče. Naposledy v první části liberecký tým skóroval padesát devět vteřin před koncem první třetiny, když se sám na branku vydal Petr Gajda.

V druhé dvacetiminutovce se opět prosadil Jan Cikhart, kterému nahrávali Jakub Dvořák a David Putz. Jan Cikhart i David Putz byli vidět i u pátého gólu Bílých Tygrů, jako asistenti střelce Filipa Kováře. Na konci druhého dějství slavil Liberec ještě jednou, když se Adam Měchura trefil přesně do sítě.

Třetí třetina patřila domácím. Po třech vyloučených hráčích, se poprvé prosadili, když v padesáté třetí minutě zakončil Jakob Weber. Autorem posledního gólu utkání se stal Max Stigler, a tím upravil skóre zapasu na konečných 6:2.