Junioři se rozloučili se základní částí prohrou

Date of publication Author David Šušlík

V posledním utkání základní části přivítali naši junioři celek Litvínova. Hosté sice nastoupili jen se třinácti hráči do pole, i takto oslabení se ale dokázali dostat do tříbrankového vedení. Tygři se rozstříleli až v poslední části, <b>Miroslav Kopic</b> dokonce svou brankou stáhl vedení Litvínova na jedinou branku. Chemici však přesto dokázali dotáhnout utkání do vítězného konce.

46. kolo, sobota 23. února 2008
3:5
(0:1, 0:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 44. Vopálka (Bortňák), 50. Bezděk (Kolmann), 51. Kopic - 7. Kalousek (Fejtl, Gula), 32. Přeučil (Mach), 39. Mach (Češka, Biza), 50. Kalousek (Gula), 59. Přeučil (Andres). Rozhodčí: Stolín - Machač, Petr. Vyloučení: 19:15, navíc Kopic (LIB), Skalický (LIB), Čejka (LIT) všichni 10 minutový trest. Využití: 0:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 912. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:5.

Vajner (40. Blažíček) - Kajínek, Drbohlav, Niko, Kolmann, Hobza, Diviš - Bortňák, Skalický, Peřina - Vopálka, Mizerík, Malinský - Křišťan, Bezděk, Kopic - Kedršt, Vařecha, Lemfeld.

HC VERVA Litvínov

Sork - Lomička, Havelka, Čejka, Česal, Gula - Andres, Mach, Přeučil, Biza, Češka, Kalousek, Fejtl, Žatecký.

Už před úvodním hvizdem bylo jasné, že liberecká juniorka se do letošního play-off nepodívá. Naopak Litvínovští měli již svou účast zajištěnou. Dalo by se tedy říci, že ani jednomu z týmů o nic nešlo. Na ledě to však tak vůbec nevypadalo. Diváci viděli velmi dramatické utkání plné emocí s celou řadou hezkých akcí a nechyběly ani šarvátky.

Domácí byli v úvodu zápasu aktivnější, jejich počáteční tlak přerušilo až vyloučení Radka Lemfelda ze čtvrté minuty. Liberec sice oslabení ustál, Litvínov se ale poté dokázal dostat do vedení. Vratislavu Vajnerovi v liberecké kleci se ještě podařilo vyrazit střelu od modré, která prošla chumlem hráčů před ním, na dorážku Luboše Kalouska už ale nestačil. Hosté se tak v čase 6:16 ujali vedení. 0:1. V desáté minutě měli Tygři k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, ta byla ale příliš krátká na to, aby v ní domácí dokázali něco vymyslet. I pokračující klasická přesilovka zůstala bez využití.

V pěti proti třem si poté zahrál i Chemopetrol, liberecká trojice však nepustila hosty k ničemu vážnějšímu. V pokračující přesilovce pět na čtyři střílel z bezprostřední blízkosti litvínovský Jan Biza, Vratislav Vajner ale předvedl skvělý zákrok. Když Tygři nedokázali využít ani další nabídnuté přesilové hry, odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem.

Ve dvaadvacáté minutě byl vyloučen Jan Vopálka a hosté hodně zatápěli v obranném pásmu domácích. Vratislav Vajner si ale, i s notnou dávkou štěstí, se všemi pokusy poradil. V sedmadvacáté minutě se až před Tomáše Sorka hezky proháčkoval Jaroslav Kedršt, litvínovský brankář mu ale vystihl úmysl. V jednatřicáté minutě měli hosté dobrou příležitost přidat druhou branku, když hráli více než minutovou dvojnásobnou přesilovku. Tu sice ještě nevyužili, tři vteřiny po návratu prvního vyloučeného Tygra se však dostal kotouč mezi kruhy k čekajícímu Tomáši Přeučilovi a ten zvýšil na 2:0 pro hosty.

Neuběhly ani tři minuty a další dvojnásobná přesilovka Litvínova byla na světě, tentokrát dokonce minutu a půl dlouhá. Hosté ji ale nesehráli vůbec dobře a Liberečtí se celkem snadno ubránili. V osmatřicáté minutě vzplály emoce a na ledě se strhla potyčka. Rozhodčí rozdělili tresty spravedlivě na obě strany, a tak se pokračovalo v pěti na obou stranách. O dvě minuty později jel sám na gólmana hostí Jan Niko, ten ho však vychytal a když se ihned z protiútoku trefil do šibenice liberecké branky Martin Mach, měl Litvínov před závěrečnou třetinou tříbrankový náskok.

Třetí třetina začala vyloučením Křišťana a následnou přesilovou hrou Chemopetrolu, Tygři se ale ubránili. Po návratu Křišťana na led se navíc Liberci podařilo snížit. Jan Vopálka si poradil s hostujícím obráncem a prostřelil Tomáše Sorka. V čase 43:36 tak svítil na světelné tabuli stav 1:3. Vrátit Litvínovu tříbrankové vedení mohl v osmačtyřicáté minutě Martin Mach, který dostal hezkou křížnou přihrávku, Robin Blažíček, který se v závěrečné části objevil v brance Liberce, se ale skvěle přemístil a šanci zmařil. Hra byla stále plná emocí. Bylo k vidění hodně potyček a to, že na každé straně seděli na trestné lavici alespoň dva hráči, se stalo téměř pravidlem.

V padesáté minutě byla na světě už několikátá dvojnásobná přesilovka Litvínova, když byli v jednu chvíli na trestné lavici dokonce čtyři hráči Liberce. Netrvalo dlouho a hosté výhodu využili. Odražený kotouč se dostal k Luboši Kalouskovi a ten vrátil hostům tříbrankové vedení. 1:4. Tygři ale nesložili zbraně a dvěmi brankami ve vlastním oslabení zdramatizovali zápas. Nejprve dotlačil kotouč do Sorkovy branky Libor Bezděk, 2:4, o necelou minutu později vybojoval puk po chybě litvínovského brankáře Miroslav Kopic a samostatnou akci přetavil ve třetí libereckou branku. 3:4. Domácí se hnali za vyrovnáním, pro Litvínov naopak vznikal prostor pro rychlé brejky. Dvě minuty před koncem opustil libereckou klec Robin Blažíček a Tygři zkusili hru bez brankáře. To se jim ale vymstilo, když odkrytou klec trefil v čase 58:41 Tomáš Přeučil a určil tak konečnou podobu výsledku. 3:5.