Junioři vyloupili Olomouc, soupeři nadělili osm branek

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Jan Matúš

Olomouc/Liberec – K dalšímu kolu nadstavbové části vycestovali liberečtí junioři na Hanou, odkud se vrací se třemi body. Zápas plný branek vyhráli 8:4 poté, co se jim už v prvním dějství povedlo vybudovat přesvědčivé vedení. Hattrickem se blýskl Daniel Svoboda, po čtyřech bodech přidali Pavel Zacha a Josef Mikyska.

N4, úterý 25. února 2014
4:8
(1:4, 3:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Králík (Ostřanský, Šoustal), 30. Šoustal (Škůrek, Králík), 32. Bauer (Beták), 33. Králík (Šoustal) – 7. Svoboda (Ordoš, Mikyska), 12. Svoboda (Pálek, Zacha), 13. Mikyska (Kalfiřt, Hrníčko), 14. Svoboda (Zacha), 22. Mikyska (Kalfiřt, Mrázek), 31. Zacha (Svoboda, Mikyska), 37. Ordoš (Zacha), 41. Hrníčko (Havlas). Rozhodčí: Fiedler – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:1, navíc Zezula (OLO) 5 + do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 37:32. Třetiny: 1:4, 3:3, 0:1. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6, 4:6, 4:8.

HC Olomouc

Kochta (13. Slezák) – Škůrek, Hradil, Kreigher, Klvaňa, Soukal, Nesvadba, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Rajnoch, Šoustal, Králík, Ostřanský, Beták, Zezula, Konečný, Hánl.

Vaněček – Jandejsek, Mrázek, M. Šír, Artl, Beránek, Havlín, Pálek – Hrníčko, Belovič, Kalfiřt, Svoboda, Kratochvíl, Boček, Mikyska, Ordoš, Žďárský, Havlas, Zacha.

První šanci v utkání si dokázali vytvořit domácí Kohouti, když Rajnochovu střelu vyrazil Vaněček přímo na hůl Ostřanského, který však ve velmi těžké pozici minul odkrytou bránu Liberce. Bílí Tygři následně hráli první přesilovou hru v utkání, ve které hosté udeřili v utkání poprvé, když Mikyska nahodil puk před bránu Olomouce, kde se nakonec dostal k dorážce Daniel Svoboda, jenž trochu se štěstím dopravil puk za Kochtu – 0:1.

Zhruba v polovině první třetiny se hostující junioři radovali znovu, když Zacha poslal puk před olomouckou bránu, kde Daniel Svoboda nejdříve přikopnul puk na beton Kochty, odkud se následně odrazil na hokejku libereckého útočníka, který poslal puk za záda olomouckého brankáře – 0:2.

Neuběhla ani minuta a půl a Bílí Tygři se radovali znovu a dokonce hned dvakrát. Nejdříve doslova vyklidili cestu domácí hráči Josefu Mikyskovi, jenž této příležitosti využil a střelou z mezikruží se trefil přesně k levé tyči Kochtovy brány – 0:3. Za dalších šestnáct vteřin vytahoval Kochta ze své brány již čtvrtý puk, když Zacha nahrál na pravou stranu kluziště Danielu Svobodovi, který svou následnou střelou zkompletoval svůj hattrick, jenž dokázal vstřelit za 13 minut utkání – 0:4.

Po čtvrté inkasované brance přenechal místo v olomoucké bráně Jakub Kochta svému kolegovi Martinovi Slezákovi. Hanákům se následně povedlo snížit stav utkání, když Šoustal nahrál za bránu Ostřanskému, jenž ještě poslal puk před bránu, kde byl Lukáš Králík, a ten vstřelil puk do odkryté části liberecké brány – 1:4. Ihned po první třetině vedli Bílí Tygři hned 4:1, a vypadalo to tak, že již je o vítězi utkání rozhodnuto.

Jestliže však v první části viděli diváci tohoto utkání pět branek, tak ve druhé třetině se doslova roztrhnul pytel s brankami. Jako první se ve druhé třetiny prosadil hodně aktivní Josef Mikyska, jenž svou střelou do pravého růžku nedal Slezákovi žádnou šanci, a druhý olomoucký brankář tak inkasoval poprvé v utkání – 1:5. Další branka byla k vidění až v polovině utkání, když se po ukončené přesilové hře trefil domácí Tomáš Šoustal, který tečoval nahození Škůrka mezi betony Vaněčka – 2:5.

Poté přišla přesilová hra Liberce, kterou hostující tým využil během 18 vteřin, protože Pavel Zacha dostal přihrávku mezi obránce Olomouce a následně si s přehledem poradil i s olomouckým brankářem – 2:6. Za dalších 25 sekund se měnil stav utkání znovu, když Dominik Bauer tečoval střelu Betáka a puk skončil za zády Vaněčka – 3:6.

Mora dokázala snížit na rozdíl dvou branek, když Šoustal přenechal puk za sebou na najíždějícího Lukáše Králíka, který se následně dostal až před libereckého brankáře, kterého překonal střelou do levého růžku brány – 4:6. Liberec však ještě do konce druhé třetiny dokázal vstřelit jednu branku. Domácí obrana za sebou zapomněla hned dva liberecké hráče, kteří se hnali na jednoho olomouckého obránce a Zacha nahrál mezi kruhy Janu Ordošovi, jenž měl dostatek času na připravení své střely a poslal puk nad vyrážečku domácího brankáře – 4:7.

V závěru druhé třetiny se nechal vyloučit domácí Bauer a Liberec dokázal využít svou přesilovou hru ihned zkraje třetí třetiny, když liberečtí najeli rychle do svého útočného pásma, kde Havlas poslal puk před bránu Olomouce, kde jej usměrnil za záda Slezáka Dominik Hrníčko – 4:8. To byla již osmá branka Liberce v utkání a zároveň i poslední, protože ve zbytku utkání se Bílí Tygři nikam nehnali a naopak nechali spíše hrát domácí tým.

Mora si však ve třetí třetině již nedokázala vytvořit vážnější akci a zápas se začal trochu přitvrzovat, když nejdříve byl na led sražen hostující střelec osmé branky Hrníčko, který se zvedal z ledu velice těžce a po utkání raději putoval hostující útočník na kontrolu do nemocnice.

Sedm minut před koncem utkání navíc fauloval Zezula tvrdě jednoho z hostujících hráčů a hlavní rozhodčí neváhal a poslal domácího útočníka předčasně do sprch. Liberec však svou dlouho přesilovou hru již nijak nedokázal využít, a tak si Bílí Tygři odvážejí z Hané tři body za výhru 8:4.