Junioři zvládli důležitý duel s Kladnem a jsou na postupových pozicích

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c – V rámci 7. kola nadstavbové části o postup do play-off přivítali do Svijanské areny Rytíři Kladno a s nimi i reprezentační brankář Daniel Vladař. V přímém souboji se svojí dvojkou z národního týmu Alešem Stezkou však byl tím méně úspěšným, jelikož domácí zvítězili. O to se výrazně zasloužil Matěj Psota, jenž zaznamenal hattrick. Bílí Tygři tudíž poskočili na třetí postupové místo v tabulce.

II/7, sobota 28. února 2015
4:1
(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Psota (Havlas, Solenský), 26. Psota (Havlas, Solenský), 45. Psota (Solenský), 51. Paločko (Svoboda) – 3. Bunda (Šilhavý, Machač). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 51:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Stezka – Mrázek, M. Šír, Arlt, Beránek, Husa, Divila, Tržický – Babec, Suska, Huňa, Psota, Svoboda, Jedlička, Solenský, Zachar, Havlas, Paločko, Heřmánek.

Rytíři Kladno

Vladař – Větrovec, Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Zelingr – Hajný, Machač, Šilhavý, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Slánský, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura.

7. kolo nadstavbové skupiny o postup do playoff zavedlo pod Ještěd kladenské Rytíře, kteří z dobré pozice vyzvali stále bojující Liberec. Očekával se souboj gólmanů, proti sobě se do branky postavili dva reprezentanti v kategorii do 18 let, Aleš Stezka na straně Bílých Tygrů a Daniel Vladař v barvách Středočechů.

Právě Vladař se stal hrdinou první dvacetiminutovky, když kryl nevídané množství velmi dobrých střel domácího celku, skóre však bylo otevřeno už po necelých třech minutách. Stezku v té chvíli překonal David Bunda, kterého po buly vyzval ke střele kapitán Šilhavý – 0:1. Své šance měli i Severočeši, nejvýraznější byl Solenský, jenže ten na velkého Vladaře nevyzrál.

Urostlého Středočecha liberecké šelmy překonaly až ve druhé třetině, a to celkem brzy. Po chybě kladenské obrany neomylně zakončoval Matěj Psota, který se pak stal mužem celého dějství – 1:1. O čtyři minuty později totiž opět využil kolapsu soupeřovy defenzivy a zvýšil na 2:1.

U obou branek asistovali jeho "linemates" Vojtěch Havlas se Samuelem Solenským, který poté mohl také přidat branku, ale v samostatném úniku na zkušenějšího brankáře nevyzrál. Před třetí dvacetiminutovkou byl však osud celého duelu stále otevřen.

Show Matěje Psoty ale ještě nebyla u konce. Po jedné ze střel Solenského se mu povedlo najít volný kotouč na brankovišti a z bezprostřední blízkosti bezmocného Vladaře překonat – 3:1. Poslední hřebík do rakve Kladna zatloukl Matěj Paločko jehož střela sice nebyla moc ostrá, ale našla přesně to pravé místo – 4:1.

Po zbytek třetiny si domácí hlídali Rytíře a nedovolili jim vytvořit žádný tlak. Velmi také pomohl brankář Stezka několika perfektními zákroky. Díky vítězství se Bílí Tygři přesunuli na třetí postupové místo v tabulce.