Juniorka nedotáhla náskok Sparty a končí ve čtvrtfinále

Praha/Liberec - Je konec. Devatenáctka nezvládla oba zápasy na ledě pražské Sparty a končí ve čtvrtfinále. Tygři v posledním utkání prohrávali v polovině druhé třetiny už 0:3, pak se sice nadechli obratu dvěma rychlými góly na konci druhé dvacetiminutovky, tým z hlavního města ale zachoval klid, navýšil svůj náskok a nakonec vyhrál 6:2.

ČF4, neděle 24. března 2019
6:2
(2:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. O. Pšenička (Prymula, Bláha), 20. Kropáček (Havlín, Rousek), 27. O. Pšenička (Prchal, Prymula), 39. Schwamberger (O. Pšenička, Klodner), 42. Schwamberger (O. Pšenička, Prymula), 55. Havlín (Kropáček) – 36. Teplý (Kunst, Rychlovský), 36. Šafařovský (Teplý). Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 278. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 6:2.

Mičán (Škorpík) – Klodner, Poizl, Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Rousek, Slavíček, Rubeš, O. Pšenička, Kropáček, Arnošt, Čech, D. Vitouch.

Pařík (Čajan) – Aubrecht, Kunst, Hampl, Kovář, Žůrek, Ira – Najman, Rychlovský, Šír, Šafařovský, Teplý, Strnad, Jiruš, Chrtek, Klapka, Cikhart, Šeliga, Žemba.

Tygrům se vstup do zápasu vůbec nepodařil. Už po 50 sekundách putoval Chrtek na trestnou lavici a Pražané nabídnutou přesilovkou nepohrdli, po přihrávce Prymuly se prosadil Ondřej Pšenička - 1:0. Vzápětí si zahráli v početní výhodě i Liberečtí, Mičán však všechny jejich střely pochytal. Severočechům se v dalším průběhu první dvacetiminutovky nepodařilo vyrovnat a to je dvacet sekund před první sirénou mohlo hodně mrzet. Vojtěch Kropáček totiž z bezprostřední blízkosti využil přečíslení 2 na 1 a těsně před přestávkou navýšil náskok svého týmu - 2:0.

Po šesti minutách bylo pro Tygry ještě hůř. Prchal našel v přesilovce zpoza branky volného Ondřeje Pšeničku, jenž přízemní střelou překonal Paříka - 3:0. Středočechy vstřelený gól nabudil a šli si za dalším, liberecký gólman však skvělými zákroky držel svůj tým. V 32. minutě byl vyloučen sparťanský Kropáček, nicméně šelmám se v nabídnuté přesilovce snížit nepodařilo.

V 36. minutě už ale Tygři udeřili. Kunst v přesilovce nabil Michalu Teplému, jehož dělovka z levé strany skončila až v síti - 3:1. A to nebylo všechno! Po 14 sekundách se ve skrumáži před Mičánovou brankou nejlépe zorientoval Petr Šafařovský a bylo to jen o gól - 3:2. Hosty vstřelené góly povzbudily a hnali se za vyrovnáním, jenže všechny jejich pokusy pochytal Mičán a pro Tygry nastala pohroma. Necelou minutu a půl před koncem druhé třetiny totiž Tomáš Schwamberger vrátil svému týmu dvoubrankový náskok - 4:2. Šelmy tak čekala v poslední periodě těžká šichta.

Hned na začátku dostaly liberecké plány na obrat těžký úder. Tomáš Schwamberger ujel všem Tygrům a pěkným blafákem překonal Paříka - 5:2. Severočeši mohli snížit v přesilovce po vyloučení střelce čtvrtého a pátého gólu, Mičán však předváděl skvělé zákroky a hostům se čas rychle krátil.

V 55. minutě putoval sparťanský Vitouch na trestnou lavici a Tygři věděli, že tato přesilovka je jejich poslední šance na zvrácení osudu tohoto zápasu. Ondřej Havlín jim ale překazil plány, když unikl po levém křídle a definitivně rozhodl o vítězi - 6:2. Liberecká juniorka tedy v sezóně 2018/19 končí ve čtvrtfinále, ve kterém podlehla Spartě 1:3 na zápasy.

Tobiáš Slavíček
„Bylo to strašně těžké utkání proti výbornému soupeři. V celé sérii jsme se s nimi přetahovali. V první třetině jsme hráli dobře dozadu a dali jsme dva góly. Jeden z nich do šatny, což mohlo soupeře ovlivnit, protože ho to trochu položilo. V polovině druhé třetiny jsme přestali hrát a Liberečtí nás úplně přejeli, byli všude dříve, měli všechny odražené puky, najednou jsme byli v podstatě mimo hru. Díky bohu za gól na 4:2, po něm jsme se oklepali a ve třetí třetině bylo na Liberci znát, že je nervózní, když jsme dali na začátku třetiny na 5:2. Odskakovali jim kotouče, měli nepřesné přihrávky. Kluci hráli dobře, byly tam nějaké záseky, ale to zvládli dobře, patří jim velký dík, že soupeře jako je Liberec porazili. My jdeme dál a musíme se na to připravit. Děkujeme Liberci za pěknou sérii a úžasný hokej.“

„Dnešní zápas byl diametrálně odlišný od toho včerejšího. Včera se mi nelíbil výkon ani jednoho z mužstev. Dneska to ale byl krásný, špičkový juniorský hokej. Kluci z obou týmů ukázali, že ne nadarmo jsou v reprezentacích. Bylo to o tom, kdo dá góly, a Sparta je dala. Hodně důležitý byl gól na 4:2, před kterým jsme se zvedli, kluci měli tlak a snížili, ale ten gól nás znova sestřelil. I tak jsme šli do třetí třetiny s tím, že se o to ještě porveme, bohužel nám tam ale napadaly další góly a už bylo těžké se z toho vyhrabat. K celé sérii můžu říct, že na sebe narazily dva špičkové týmy. Bohužel se poslední dobou už stává tradicí, že nás Sparta vyřadí, ať už to bylo v mladším, nebo starším dorostu. Nedaří se nám ji porazit, ty důležité chvíle prostě zvládá líp.“