Krásné branky i výhra! Sedmáci si poradili s Lomnicí nad Popelkou

Liberec - První třetina ještě nabídla vyrovnanou podívanou, ale ve druhé části naše mužstvo vstřelilo hned šest branek a utkání definitivně zlomilo na svou stranu. V konečném součtu tygří sedmáci porazili Lomnici nad Popelkou vysoko 10:4.

8. kolo, sobota 10. listopadu 2018
10:4
(2:1, 6:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Ulman (Průšek), 19. Shpilka (Plosová, Ciolek), 21. Shpilka (Plosová, Jína Jan), 24. Ficenec (Macháček, Kučera), 25. Adamec (Jína Jan), 30. Kučera, 32. Macháček (Kučera), 39. Tomka (Jína Jan), 53. Klimov (Plosová), 55. Plosová - 3. Koňák (Škoda), 39. Šimek (Hubačík), 40. Langner (Koňák), 60. Vágenknecht (Kotyk). Vyloučení: 6:5 navíc Shpilka (LIB) a Arpáš (LOM) 10 minut.

Tomeš, Pech - Adamec, Ficenec, Macháček, Jína Jak., Kučera, Jína Jan, Plosová, Ulman, Klimov, Ciolek, Kadlec, Shpilka, Tomka, Moussa, Průšek

HC Lomnice nad Popelkou

Láska, Dlouhý - Plšek, Kotyk, Pokorný, Šimek, Koňák, Lhota, Langner, Škoda, Vágenknecht, Hubačík, Dubský, Arpáš, Raška

Utkání s Lomnicí nabídlo hned čtrnáct branek. Soupeř šel do vedení už ve třetí minutě úvodní části, ale naše mužstvo ještě do první přestávky dokázalo nepříznivý vývoj otočit.

O výsledku a vítězství Bílých Tygrů rozhodla především druhá třetina, kterou šelmy ovládly poměrem 6:2. Lomnice nad Popelkou nedokázala na produktivitu svěřenců trenérů Vojtěcha Fialy a Jiřího Peřiny reagovat. I když soupeř na začátku třetího dějství snížil, na rozdělení bodů již gólová korekce nic neznamenala.

Tygři nakonec totiž zvítězili vysoko 10:4. Dvě branky si v utkání připsal Vasyl Shpilka, prosadili se ještě Matyáš Ulman, Jacob Ficenec, Ondřej Adamec, Tomáš Kučera, Marek Macháček, Tomáš Tomka, Nikolaj Klimov a Tereza Plosová.

Příští duel čeká sedmou třídu 17. listopadu, kdy zamíří do Frýdlantu. První vzájemný duel ovládlo naše mužstvo vysoko 11:2.

Jiří Peřina
„Bylo to bojovné utkání s řadou pěkných branek. Brali jsme zaslouženou výhru, soupeře jsme předčili ve všech herních činnostech. “