Liberec - Krásný hokej, spousta branek, ale se šťastnějším koncem pro švédský tým. Přesně tak by se dalo charakterizovat čtvrté vystoupení Bílých Tygrů v letošním ročníku CHL. Navzdory srdnatému výkonu a slušné produktivitě však tým z Podještědí vyválčil pouze bod.

4. kolo, neděle 08. září 2019
4:5p
(2:2, 2:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Hudáček (Birner, Bulíř), 14. Krenželok (Marosz, Šmíd), 30. Filippi (Hudáček, Birner), 35. Krenželok (Marosz, Hanousek) – 4. Ilomäki (Engsund, Jalvanti), 17. Sondell (Tyrväinen, Ilomäki), 24. E.Emanuelsson (Tyrväinen, Berglund), 36. Lundkvist (Berglund), 65. Hällander. Rozhodčí: Wiegand (Švýcarsko), Pražák – Ondráček, Zíka (všichni Česko). Vyloučení: 6:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 023. Střely na branku: 22:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.

Peters – Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann – Birner, Bulíř, Hudáček – Marosz, Filippi, Lenc – Krenželok, Jelínek (C), Zachar – Vlach, Musil, Šír

Lulea HF

Lassinantti – Lundkvist, Engsund, Sondell, Jalvanti, Själin, Styrman – Hällander, Ilomäki, Kovacs – Emanuelsson Petter, Tyrväinen, Farley – Emanuelsson Einar, Berglund, Fabricius – Edström, Mattsson, Thyni Johansson

Svěřenci Patrika Augusty začali proti švédské Lulee poměrně vlažně a už ve čtvrté minutě za to poprvé pykali. Peters vyrazil nenápadné nahození ze středního pásma jen před sebe a pohotový Arttu Ilomäki otevřel skóre.

Liberečtí se ale dokázali oklepat, a dokonce se dostali i do vedení. O vyrovnání se nejprve postaral Libor Hudáček a krátce po něm skóroval také Lukáš Krenželok. Do kabin se však přece jen odcházelo za nerozhodného stavu. Daniel Sondell totiž tři minuty před sirénou napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Libor Hudáček se rozhlíží, komu přihrát

Gólové hody pokračovaly i v prostředním dějství. Do vedení se opět dostali Švédové. Einar Emanuelsson využil zaváhání v liberecké obraně a krátce po skončení početní výhody upravil stav na 3:2. Přesilovková kombinace se však povedla i šelmám. Hudáček křižným pasem oslovil Tomáše Filippiho a ten nekompromisně zakončil do prázdné brány.

Vzápětí šli hosté znovu do čtyř, což Severočeši opět potrestali. Lukáš Krenželok dostal od Marosze kotouč na volej a krásnou trefou na přední tyč vrátil domácím vedení. To však nevydrželo ani do přestávky. Nils Lundkvist vystihl moment, kdy byl před Petersem hustý provoz, a chytrým nahozením nachytal libereckou defenzivu.

Obránce Roman Graborenko stráží libereckou svatyni

V třetí části byl zaměstnanějším z obou gólmanů Justin Peters. Hokejisté Luley měli dokonce dobrou příležitost celé utkání strhnout na svou stranu, v přesilové hře pět na tři ale libereckou klec pořádně neohrozili. A protože se gólově v třetí dvacetiminutovce neurodilo ani na druhé straně, dospělo utkání do prodloužení.

V něm se naskytly dobré šance na obou stranách, ale nakonec slavili hosté. V době, kdy se už už schylovalo k nájezdům, ujeli hráči Luley do rychlého kontru, který milimetrově přesnou ranou zakončil Filip Hällander. Bílí Tygři tak i podruhé na Luleu nestačili, tentokrát poměrem 4:5 po prodloužení.

Patrik Augusta
„Myslím, že jsme viděli kvalitní utkání se spoustou branek. To se muselo líbit. Nebojím se říct, že soupeř byl v prodloužení o ten jeden gól šťastnější.“

Thomas Berglund
„Dnes padla spousta branek, takže pro diváky to musel být krásný zápas. Potkali jsme velice kvalitního soupeře. My jsme nehráli úplně dobře. Řekl bych, že dělba bodů byla spravedlivá. V prodloužení stálo štěstí při nás, za což jsme rádi.“