Liberec zvítězil nad Motorem 4:2. Birner s Jelínkem dvougóloví!

Date of publication Author Kateřina Hamplová

Liberec - V nabitém týdnu na liberecký led zavítal opět budějovický Motor. Severočeši si celkem rychle utvořili náskok díky šikovnému Michalu Birnerovi, jenže v poslední části se Jihočeši nevzdali a snížili na 3:2. Závěrečný tlak ale nakonec přinesl druhou trefu pro libereckého kapitána, a Tygři tak berou plnohodnotné vítězství!

7. kolo, úterý 23. února 2021
(2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 14. Birner (Lenc, Gríger), 16. Birner, 35. P. Jelínek, 59. P. Jelínek (J. Vlach, Průžek) – 23. Z. Doležal (Slováček), 48. Alderson (Toman, Plášil). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:2 + Gilbert (CEB) 10 min (OT). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

J. Pavelka (Kváča) – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, Derner, T. Hanousek – Lenc, Gríger, Birner – A. Musil, Bulíř, Najman – R. Pavlík, P. Jelínek, J. Vlach – Rychlovský, Šír, D. Špaček – Průžek.

Banes Motor Č. Budějovice

Strmeň (Čiliak) – Plášil, Vydarený, Slováček, Štencel, Kubíček, Lytvynov – Z. Doležal, Toman, M. Novák – Holec, D. Voženílek, Jonák – Gilbert, R. Přikryl, Beránek – Alderson, P. Novák, Karabáček.

Krátce po zahájení zápasu šli Tygři do čtyř, nicméně hosté nijak ve své výhodě nepohrozili. Na puku se převážně drželi Liberečtí a první větší šanci měl na holi Adam Musil, který nadějně tečoval nahození od modré, nakonec ale brankář Motoru nezaváhal.

Ve 14. minutě Jihočeši lehce zazmatkovali, čehož šelmy vzápětí využily. Pozorný Radan Lenc před bránou našel na poslední chvíli volného Michala Birnera u pravé tyče, jenž dorážkou otevřel skóre - 1:0. A za krátkou chvíli se domácí celek radoval podruhé! Střelec úvodního gólu ukořistil nehlídaný kotouč ve středním pásmu a v dobré rychlosti překonal Jana Strmeně bekhendem - 2:0.

Na začátku druhé periody už nebyl tlak na bránu tak jednoznačný. České Budějovice si vybojovaly přesilovku, ve které se jim podařilo ihned skórovat. Zdeněk Doležal sice s první dělovkou neuspěl, na druhý pokus však našel prázdný prostor a snížil na 2:1.

Ačkoliv se do útoku více probojovávali Tygři, žádný kotouč se neobjevil v síti. Zato hostující Jan Štencel měl k vyrovnání opravdu blízko, sólovou akcí se prokličkoval až k razantní střele, po které zazvonila tyč! 35. minuta nakonec přinesla další branku, ale tentokrát pro liberecké řady. Petr Jelínek se dostal až k jihočeské kleci a chytře využil brankářovu výstroj pro šikovný odraz směrem za červenou čáru - 3:1!

Třetí dvacetiminutovka započala s větší aktivitou ze strany Budějovic. Po hostujícím útoku se kotouč ztratil v hloučku hráčů a přiblížil se ke hraniční čáře, nakonec byl však Tygry vypálen do bezpečí. Příležitost ke snížení měl dále Martin Novák, jenže odkrytou klec nakonec netrefil.

Necelých třináct minut před koncem Motoru rozhodně svitla naděje. Kanadský Brandon Alderson dostal nabito na levý kruh a s pomocí tyčky vstřelil důležitý gól - 3:2. Jenže situace se rázem pro Budějovice zkomplikovala, Severočechům byla nabídnuta další přesilovka, díky které zamkli celé obranné pásmo hostů.

V závěru se signalizovala početní výhoda pro Jihočechy, ti však předvedli opravdové gesto fair play, kdy trest pro Liberec nakonec odvolali! Tygři si nakonec vítězství pevně pojistili ještě závěrečným gólem Petra Jelínka a posbírali z domácího ledu všechny body.

Patrik Augusta
„Vítězství nebylo jednoduché. Hráli jsme dobře, kontrolovali jsme hru, ale soupeř se dostal zpátky do zápasu jedním gólem v přesilovce. My si moc nepomohli, nebyli jsme tolik produktivní jako před týdnem, a proto to bylo vyrovnané až do konce.“

Václav Prospal
„Do zápasu jsme nastoupili s obrovským respektem k soupeři, který si s námi dělal, co chtěl. Udělali jsme dvě hrubé chyby, ale něco jsme si k tomu po první třetině řekli. Jsem rád, jak kluci zareagovali, ale místo toho, abychom dali vyrovnávací gól, tak dali domácí čtvrtý. Bohužel pro nás.“

7. kolo, úterý 23. února 2021
(2:0, 1:1, 1:1)