Milan Tadeáš Jobek srazil Kometu čtyřmi góly! Dorost veze z Brna maximum bodů

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Utkání v hlavním městě Moravy se sedmnáctce povedlo. Už od začátku tahala za delší konec a díky trefám gólově potentního Milana Tadeáše Jobka si vypracovala dostatečné vedení, které díky poctivé hře udržela až do samotného konce.

nadst. - 21. kolo, čtvrtek 05. března 2020
(0:1, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 26. Sever (Ulbricht), 39. Fajmon (Boltvan) – 17. Jobek (Putz, Vodlan), 21. Jobek (Böhm, Vodlan), 27. Jobek (Jenčovský, Böhm), 32. Jobek (Dvořák), 50. Masař (Kříž, Leden). Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Zapletal. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 41:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Kometa Brno

Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Fajmon, Běhůnek, Ulbricht, Němec, Svoboda – Nesvadba, Nekvapil, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Pigl, Harmim, Boltvan

Král (Krátký) – Böhm, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek, Tůma – Putz, Vodlan, Jenčovský, Kříž, Leden, Měchura, Masař, Jobek, Gajda

Do první vážnější příležitosti se dostal již ve třetí minutě David Putz, když se ocitl sám před Ondřejem Bizoněm. Toho však ranou mířenou mezi betony nepřekonal. Obě mužstva pokračovala v aktivní hře, o něco lepší byli ale přeci jen Liberečtí. Při přečíslení dva na jednoho přihrával Matěj Leden puk Mikuláši Jenčovskému, jenže ani ten na domácího gólmana nevyzrál.

Poté už se o slovo přihlásila také Kometa. Ivo Sedláček měl po pasu Martina Pigla během přesilové hry před sebou odkrytou klec, gól mu ovšem z hole sebral Daniel Král, jenž předvedl pohotový přesun. Necelé čtyři minuty před první sirénou už přišla první branka. David Putz se po levém křídle prohnal do útočné třetiny a nabil Milanu Tadeáši Jobkovi, který nadvakrát propasíroval touš za brankovou čáru - 0:1.

Prostřední dvacetiminutovku začali Tygři gólově! A opět u toho byl Milan Tadeáš Jobek, jenž už po šestatřiceti vteřinách prostřelil Bizoně z mezikruží - 0:2. Severočeši Brno nadále moc nepouštěli k puku, přesto inkasovali. Obrana totiž zapomněla na Alexe Severa a ten svůj samostatný únik zakončil přesným projektilem mezi Královy betony - 1:2.

Svěřence trenéra Richarda Loba ale obdržená branka vůbec nerozhodila a prakticky hned přispěchali s odpovědí. Severočeši zatlačili soupeře v jeho obranném pásmu, Mikuláš Jenčovský přihrál Milanu Tadeáši Jobkovi, který potřetí pokořil Ondřeje Bizoně a zkompletoval svůj čistý hattrick - 1:3! Poté přišel možná nejdůležitější okamžik utkání, když Eduard Šalé ujel všem libereckým hráčům, leč tváři v tvář Danielu Královi mířil pouze do tyče!

Zato Milan Tadeáš Jobek stále neměl dost a o chvíli později přidal čtvrtý zářez na svou pomyslnou pažbu, když za Bizoně dorazil střelu Jakuba Dvořáka - 1:4. Moravané ještě ve druhé periodě snížili na 2:4, když síť rozvlnil Patrik Fajmon, stále však ztráceli dvě trefy.

Ty už ji šelmy v závěrečné části nepovolily. Při rychlém přečíslení navíc vybídl Filip Kříž k zakončení Matěje Ledna a ten touš poslal za marně se přesouvajícího Ondřeje Bizoně - 2:5. Tygři tak především díky čtyřem brankám Milana Tadeáše Jobka vyloupili Brno a vezou si domů tři zasloužené body.

Richard Lobo
„Z našeho pohledu musíme kluky pochválit. Byl to dobrý výkon a celkem i pohledný hokej, hrálo se nahoru dolů se spoustou šancí na obou stranách. Jsme rádi, že jsme utkání v Brně zvládli a můžeme se soustředit na další zápas v Třinci, kde hrajeme už zítra.“

Marek Moskal
„Utkání rozhodla hra v předbrankovém prostoru, kdy my nejsme schopni proměňovat šance na rozdíl od soupeře. Neměli jsme pokryté hráče, kteří zůstávali volní na odražené kotouče, což bylo podle mě rozhodující kritérium zápasu. Hráčům se to snažíme vysvětlit, trénujeme tyto situace, ale pořád to nedokážeme přenést do zápasu. Máme až příliš velký respekt v předbrankovém prostoru a z toho pramení šance soupeře. “

nadst. - 21. kolo, čtvrtek 05. března 2020
(0:1, 2:3, 0:1)